Lietuviškai English Polish
Versija neįgaliesiems
Į pradžiąSvetainės žemelapisEl.paštas
Į pradžią
Švenčionių rajono savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 19
LT-18116 Švenčionys
Tel. (8 387) 66 372
Faks. (8 387) 66 365
El. paštas savivaldybe@svencionys.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188766722
Naujienos Apie savivaldybę Gyventojams koronavirusas Investuotojams Verslininkams Turizmas
2020 m. gegužės 26 d.

KITA INFORMACIJA
- Pagrindinis puslapis
- Atliekų tvarkymas
- Viešoji tvarka
- Civilinė sauga
- Mobilizacija
- Nuotraukų galerija
- Želdiniai
- Klausimai atsakymai
- Gyventojų skelbimai
- Laisvos darbo vietos
- Svetainės struktūra
- Pastebėjus klaidą

Prisijungimas gyventojams

Lankytojų statistika
Skaičiuojama nuo: 2006-05-02
Iš viso apsilankė: 9011527
Šiandien apsilankė: 2838
Dabar naršo: 15


Naujienos ir aktualijos
Struktūrinio dialogo konferencija, subūrusi daugiau nei 100 jaunuolių

Active Citizens programos vardas jau ne kartą šmėžavo po penkių Lietuvos rajonų vietinę spaudą ir interneto platybes. Britų tarybos programą jau trečius metus Lietuvoje įgyvendina Politikos tyrimų ir analizės institutas. Bendruomeniškas veiklas ir socialines iniciatyvas skatinanti programa, rugsėjo 26 dieną subūrė daugiau nei 100 jaunų žmonių iš Švenčionių, Visagino, Šalčininkų, Trakų ir Vilniaus rajonų į Erasmus+ projekto „Aktyvūs piliečiai: struktūrinis dialogas Pietryčių Lietuvoje" konferenciją (projekto kodas 2018-3-LT02-KA347-006049). Renginį globojo Šalčininkų meras Zdzislav Palevič.Konferencija vyko Jašiūnų Balinskių dvaro rūmuose, o svetingai visus atvykusius pasitiko Šalčininkų r. savivaldybės mero pavaduotoja Beata Petkevič. Vieniems jaunuoliams Active Citizens programa buvo nauja ir dar neatrasta erdvė, o kiti jau turėjo progą įsitraukti į projekto veiklas - penkiose savivaldybėse buvo įvykdytos Active Citizens dienos. Jų metu jauni žmonės turėjo galimybę diskutuoti su vietos valdžios atstovais jiems rūpimais klausimais. Konferencijos metu programos koordinatorius Aidas Gedminas pristatė Active Citizens dienų rezultatus - daugiausia buvo kalbama apie saugumo užtikrinimą miesteliuose, kuriuose trūksta apšvietimo tamsiuoju paros metu, o sveikos gyvensenos skatinimą dalyviai siūlė kovai su psichotropinių medžiagų vartojimu. Visi vieningai teigė, jog jauniems žmonėms reikia jaunimo erdvių - vietos, kur jie galėtų tiesiog pabūti, neįpareigoti užsiimti veiklomis. Taip pat A. Gedminas pažymėjo, jog prie projekto sėkmės prisidėjo dėl Jaunimo reikalų koordinatoriai, įsitraukiant bei padedant organizuoti veiklas. Projekto dalyvis iš Trakų r., Martynas Kazlauskas, paprašytas pasidalinti įspūdžiais ir žiniomis, teigė, jog po mokymų suprato, kad ir jaunas žmogus gali prisidėti prie pokyčių, realizuoti savo idėjas bei sužinojo kur kreiptis. Pavasarį jis buvo išrinktas į Trakų r. Jaunimo reikalų tarybą, kur dabar pritaiko įgytas žinias.
Ieškodami atsakymų į rūpimus klausimus, dalyviai reiškė savo nuomonę ir klausė konferencijos svečių, kaip išspręsti kylančius iššūkius. Diskusijoje „Jaunimo dalyvavimas regionuose: (ne)išnaudotas potencialas", kurią moderavo Politikos tyrimų ir analizės instituto direktorius Marius Ulozas, dalyvavo Europos komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Arnoldas Pranckevičius, Šalčininkų raj. savivaldybės mero pavaduotoja Beata Petkevič, Krašto apsaugos ministerijos Gynybos politikos grupės patarėja Luka Sinevičienė, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos ministro patarėja Barbara Stankevič ir Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūros direktorė Guoda Lomanaitė. Diskusijos metu buvo kalbama apie jaunimo įgalinimą, institucijų įsitraukimą ir palaikymą. „Nors visi esame skirtingi ir kalbame skirtingomis kalbomis, bet mus vienija viena bendra kalba - bendravimo", - teigė Arnoldas Pranckevičius.
Antroje renginio dalyje dalyviai pasiskirstė į darbo grupes ir diskutavo apie Europos jaunimo tikslus - kurie iš jų svarbiausi Lietuvos miesteliuose ir ką tai reiškia jaunam žmogui. Išnagrinėję klausimus, jie parengė pristatymus, kuriuose buvo kalbama apie: neformalių santykių tarp sprendimų priėmėjų ir jaunų asmenų sukūrimą, jaunų asmenų darbo ar savanorystės skatinimą, organizuojant tam skirtas programas, skirstymo į "tautinės mažumos" ir "lietuviai" atsisakymą, organizavimą projektų, kurių metu jauni asmenys galėtų susipažinti su kitų rajonų ar valstybių jaunais žmonėmis ir mokytis iš jų. Konferencijoje išsakyti pasiūlymai bus apibendrinti ir išsiųsti kiekvienai iš dalyvavusių savivaldybių.


Parengė Active Citizens komunikacijos koordinatorė Smiltė Jonušaitė

  2019-10-03
Atgal Spausdinimo versija
SAVIVALDYBĖS MERAS

Mero darbotvarkė

Naujienų prenumerata
POSĖDŽIŲ TRANSLIACIJA
 Video archyvas 
 
Vardadieniai { visi }
Šiandien:
Algimantas
Milvydė
Eduardas
Vilhelmas
Rytoj:
Virgaudas
Žymantė
Brunonas
Leonora


 
© Švenčionių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas