Lietuviškai English Polish
Versija neįgaliesiems
Į pradžiąSvetainės žemelapisEl.paštas
Į pradžią
Švenčionių rajono savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 19
LT-18116 Švenčionys
Tel. (8 387) 66 372
Faks. (8 387) 66 365
El. paštas savivaldybe@svencionys.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188766722
Naujienos Apie savivaldybę Gyventojams Investuotojams Turizmas Renginiai Korupcijos prevencija
2019 m. kovo 24 d.

KITA INFORMACIJA
- Pagrindinis puslapis
- Atliekų tvarkymas
- Civilinė sauga
- Mobilizacija
- Nuotraukų galerija
- Želdiniai
- Klausimai atsakymai
- Gyventojų skelbimai
- Laisvos darbo vietos
- Svetainės struktūra
- Pastebėjus klaidą

Prisijungimas gyventojams

Lankytojų statistika
Skaičiuojama nuo: 2006-05-02
Iš viso apsilankė: 7636924
Šiandien apsilankė: 2139
Dabar naršo: 23


Naujienos ir aktualijos
Verslo dieną apdovanoti labiausiai pasižymėję mūsų krašto verslininkai

Graži ir mūsų krašto verslininkų bendruomenei maloni tradicija – kasmetinė Verslo diena. Renginyje, kurį kasmet organizuoja Švenčionių verslo ir turizmo informacijos centras, pagerbiami įvairiose srityse pasižymėję verslūs Švenčionių rajono žmonės ir sėkmingos įmonės. Šiemet Verslo diena mero Rimanto Klipčiaus kvietimu vyko kovo 1 d., ketvirtadienio, vakarą kaimo turizmo sodyboje-viešbutyje „Prie Žeimenos“.


Į renginį gausiai susirinkusius svečius pasitiko Švenčionių rajono savivaldybės meras Rimantas Klipčius, taręs sveikinimo žodį, bei mero pavaduotoja Violeta Čepukova. Savivaldybės vadovai dėkojo verslininkams už jų darbštumą, atkaklumą bei kasdienes pastangas, reikšmingas Švenčionių rajono gerovės kūrimui.

Tautiniais drabužiais pasipuošusi pora verslo bendruomenei iškilmingai pristatė skulptūras „Sėkmės lašas“, simbolizuojančias šešias skirtingas nominacijas: „Už atsakingą verslą“, „Už sėkmingą verslo plėtrą“, „Už kvapnų ir stilingą verslą“, „Metų vadovas“, „Verslo bitės“ ir „Jaunas ir verslus“. Pastarąja nominacija apdovanoti net du jaunieji mūsų krašto verslininkai.
Nominacija „Už atsakingą verslą“ atiteko bitininkams Tadui ir Tomui Pupkevičiams, jauniesiems ūkininkams iš Adutiškio. Nuo mažų dienų broliai dirba tėvų Aleksandro ir Marytės Pupkevičių bitininkystės ūkyje, kuriame priskaičiuojama virš 500 bičių šeimų ir pagaminama virš 50 tonų medaus per metus. Tadas ir Tomas visuomet domėjosi bitininkyste ir sulaukę pilnametystės įkūrė savo verslą. Šiuo metu broliai laiko daugiau nei 280 bičių šeimų, šis skaičius linkęs augti. 2017 m. broliai Pupkevičiai į bitininkystės verslą pritraukė ir investavo net 167 tūkst. eurų ES paramos. Tais pačiais metais Tado ir Tomo bičių ūkis laimėjo pirmąją vietą pažangiausio Lietuvos bityno konkurse.
Nominacija „Verslo bitės“ skirta kaimo turizmo sodybos-viešbučio „Labanoras“ vadovei Jūratei Kiauleikienei. 2003 m. vasarą Labanoro miestelyje J. Kiauleikienė kartu su šeima atidarė stilingą, senų laikų dvasios ir šiuolaikinio komforto deriniu išsiskiriantį viešbutį „Labanoras”. Šiame viešbutyje veikia restoranas, priklausantis europinio kulinarinio paveldo tinklui, o vasarą – ir lauko kavinė. 2015 metais restoranas persikėlė į naujas patalpas, tais pačiais metais Labanore įkurtas ir amatų centras. Šalia viešbučio yra įrengta jauki garinė pirtelė, o erdvioje kaimiškoje klėtyje, senų kaimiškų rakandų apsuptyje, galima stebėti maisto gaminimą ir mėgautis kaimiškos virtuvės gardėsiais. J. Kiauleikienė, padedama vyro, prikėlė ir šalia kelio varganai rymojusią Labanoro audėjos Teklės Lipinskienės trobelę. Čia buvo įrengta parduotuvėlė, o jau šį pavasarį čia lankytojų lauks ir blyninė. Nesuklysime Kiauleikių šeimą pavadinę tikromis „verslo bitėmis“: be apgyvendinimo ir maitinimo, jie savo svečiams siūlo daugybę papildomų paslaugų. Poilsiautojams organizuojamos pažintinės išvykos po vietos apylinkes, siūloma pasivažinėti dviračiais, išbandyti baidarių žygius.  Viešbutis „Labanoras“ taip pat visuomet laukia ieškančiųjų vietos konferencijoms, seminarams, įmonių arba šeimos šventėms.
Nominacija „Jaunas ir verslus“ apdovanoti net du jaunieji verslininkai – MB „Erega“ vadovas Edgaras Strakšys ir veterinarijos klinikos „Vetrasa“ vadovė Rasa Grigaitė.
Rasa Grigaitė – ne tik veterinarijos klinikos vadovė, bet ir veterinarijos gydytoja. Nuo 2014 metų ji dirba savo įkurtoje veterinarijos klinikoje „Vetrasa“, kuri teikia smulkių gyvūnų gydymo, konsultacijų, tyrimų paslaugas. Rasa paslaugas kol kas teikia viena, tačiau jauna verslininkė turi savo verslo plėtros viziją. Rasa savo išsvajotą veterinarijos kliniką įkūrė be jokio valstybinio ar projektinio finansavimo, vedama tik savo svajonės, jaunatviškumo ir užsispyrimo. Šiandien Rasa Grigaitė yra pelniusi visų mūsų krašto gyvūnų mylėtojų pagarbą – jos atsakingas požiūris į gyvūnėlių sveikatą, profesionalumas, kompetencija ir meilė darbui nepalieka abejingų.
Antrąjį „Jauną ir verslų“, Edgarą Strakšį, aplinkiniai apibūdina kaip trykštantį optimizmu, niekada nenuleidžiantį rankų, siekiantį užsibrėžtų tikslų žmogų. Edgaras dar paauglystėje pradėjo kurti ir gaminti interjero detales, tačiau plačiajai auditorijai savo kūrybą atskleidė prieš metus. Paversti savo hobį verslu jį paskatino projektas „Atrask save“: jo įkvėptas Edgaras surengė pačią pirmą savo darbų parodą, o 2017 metais jis įkūrė mažąją bendriją „Erega“. Jaunasis verslininkas planuoja plėtrą ir jau gamina tiek interjero detales pagal individualius užsakymus, tiek autorinius dirbinius, kuriuos gali įsigyti kiekvienas originalumą vertinantis klientas. Edgaro pagaminti išskirtinio grožio ir dizaino baldai bei kitos interjero detalės jau puošia nemažai namų. Verta paminėti, kad Edgaras aktyviai dalyvauja projektuose, renginiuose bei parodose, be to, motyvuoja jaunimą nebijoti įgyvendinti iš pirmo žvilgsnio neįmanomas idėjas.
Nominacija „Už kvapnų ir stilingą verslą“ atiteko gėlių salono „Ievos pievos“ savininkei Ievai Navikienei, floristikos verslą kuriančiai ir puoselėjančiai jau penkerius metus. Ieva nuo mažens mėgo piešimą bei rankdarbius, jai patiko puošti aplinką. Ieškodama savo pašaukimo Ieva išbandė daug veiklų. Pati Ieva save vadina gana neryžtinga, todėl, anot jos, pradėti verslą reikėjo daug drąsos: „Tai man buvo iššūkis pačiai sau. Pradėjus verslą buvo sunku, trūko žinių, tačiau rankų nenuleidau: mokiausi, domėjausi, bandžiau... šiandien galiu pasakyti, kad galų gale atradau save“, – sako I. Navikienė. Ieva per penkerius metus pateisino visas viltis: tik įėjus į jos gėlių krautuvėlę, akį patraukia skoninga tvarka, o kiekvieną klientą ji pasitinka ir išlydi su šypsena. Ievos kurtos gėlių kompozicijos apgalvotos ir išskirtinai stilingos – nenuostabu, kad gavęs jos komponuotą puokštę, kiekvienas atpažįsta – tai „Ievos pievų“ kūryba. I. Navikienė ne tik kuria gėlių puokštes, bet ir įvairiomis kompozicijomis puošia šventes: vestuves, išleistuves, jubiliejus.  
Nominaciją „Metų vadovas“ meras įteikė verslo senbuviui – Švenčionyse jau daugiau nei 20 metų veikiančios UAB „Lazdyno riešutas“ direktoriui Genadij Lazdin. G. Lazdin vadovaujama įmonė – tai prekybos centras „Riešutas“, prekiaujantis pramoninėmis prekėmis, statybinių medžiagų parduotuvė „Riešutėlis“ ir svečių namai „Šviesa“. Iš viso UAB „Lazdyno riešutas“ dirba 23 žmonės. Per daugybę metų G. Lazdin įmonė išliko stabili, tvirtai stovėjo ant kojų ir nebijojo nei konkurentų, nei krizių. Anot paties G. Lazdin, jo įmonės stiprybė – jos kolektyvas. „Vienas tikrai nieko nepadaryčiau. Pas mus yra žmonių, dirbančių įmonėje labai ilgai, jie yra didžiausias mūsų turtas. Žinoma, per ilgus metus pasitaikė ir tokių, kurie truputį padirbę išėjo, tačiau darbuotojų kaita nėra didelė“, – sako G. Lazdin. Darbuotojai taip pat labai šiltai atsiliepia apie savo vadovą. „Dauguma čia atėjo dirbti dar tada, kai buvo nemažas darbų pasirinkimas, ir vien tik todėl, kad šį žmogų pažinojo tik iš gerosios pusės. P. Genadij – vadovas iš didžiosios raidės“, – sako UAB „Lazdyno riešutas“ darbuotojai.
Nominacija „Už sėkmingą verslo plėtrą“ iškeliavo į Pabradę – ji skirta bendrovei „Monblana“. Šios įmonės vadovas Henrik Marcinkevič savo veiklą vysto nuo 1994 metų, įmonėje, kuri specializuojasi apdirbdama metalą ir plastiką, dirba 37 darbuotojai. Didžioji dalis UAB „Monblana“ gaminių naudojami maisto fabrikuose, liftų keltuvuose, surinkimo konvejeriuose, taip pat tatuiruočių įrangai ir įvairių kitų dalių gamybai. Metalo apdirbimui šioje įmonėje naudojami aukšto tikslumo frezavimo ir tekinimo centrai, elektroerozinės staklės. Įmonės pagrindiniai partneriai – solidžios bendrovės, pavyzdžiui, UAB „Intersurgical“, UAB „Vilma“, Vokietijos įmonė „Metalco Baltic“.
Rajono gyventojai aktyviai siūlė paskatinti ir daugiau smulkių verslininkų, tad mero padėkomis už verslo startą ar jo plėtrą bei atminimo dovanomis taip pat apdovanoti Greta ir Aleksandras Matvejevai, Švenčionyse įkūrę suvenyrų ir gėlių parduotuvę „Elegancija“, MB „Ariada“ direktorė Kazė Razmytė, Cirkliškyje teikianti grožio paslaugas ir Saulius Virvičius, vykdantis individualią statybų sektoriaus veiklą.
Staigmeną pateikė ir patys verslininkai: švenčionėliškiai Eduardas Grigonis ir Janina Deveikienė padėkojo už merui už jo pagalbą rajono verslo plėtrai ir įteikė vazą su gėlėmis.
Tarp apdovanojimų ir po jų vakaro dalyviai mėgavosi menine programa – mago ir iliuzionisto šou, dalyvavo smagioje loterijoje ir dar ilgai tarpusavyje diskutavo temomis, kurioms aptarti kasdienybės darbų sūkuryje neretai pritrūksta laiko.
 
 

Švenčionių rajono savivaldybės informacija

  2018-03-05
Atgal Spausdinimo versija
SAVIVALDYBĖS MERAS

Mero darbotvarkė

Naujienų prenumerata
POSĖDŽIŲ TRANSLIACIJA
Video archyvas
 
Vardadieniai { visi }
Šiandien:
Daumantas
Ganvilė
Gabrielius
Donardas
Rytoj:
Normantas
Normantė
Feliksas
Liucija

 
© Švenčionių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas