Lietuviškai English Polish
Versija neįgaliesiems
Į pradžiąSvetainės žemelapisEl.paštas
Į pradžią
Švenčionių rajono savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 19
LT-18116 Švenčionys
Tel. (8 387) 66 372
Faks. (8 387) 66 365
El. paštas savivaldybe@svencionys.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188766722
Naujienos Apie savivaldybę Gyventojams Investuotojams Turizmas Renginiai Korupcijos prevencija
2018 m. liepos 17 d.

KITA INFORMACIJA
- Pagrindinis puslapis
- Atliekų tvarkymas
- Civilinė sauga
- Mobilizacija
- Nuotraukų galerija
- Želdiniai
- Klausimai atsakymai
- Gyventojų skelbimai
- Laisvos darbo vietos
- Svetainės struktūra
- Pastebėjus klaidą

Prisijungimas gyventojams

Lankytojų statistika
Skaičiuojama nuo: 2006-05-02
Iš viso apsilankė: 6842821
Šiandien apsilankė: 2501
Dabar naršo: 17


Naujienos ir aktualijos
Švenčionių rajono gyventojai jau gali skiepytis nuo gripo

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos (toliau – NVSC) Vilniaus departamento Švenčionių skyriaus duomenimis, š. m. 37 savaitę Švenčionių rajone registruotas padidėjęs sergamumas gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (toliau – ŪVKTI). Praeitą savaitę sergamumo rodiklis sudarė 66,64 atv./10 tūkst. gyv., kai savaite anksčiau šis rodiklis buvo tik 28,03 atv./10 tūkst. gyventojų. Vaikų iki 17 metų amžiaus sergamumas ŪVKTI sudarė 79,3 proc.NVSC Vilniaus departamento Švenčionių skyriaus specialistai primena, kad artėja 2017-2018 m. gripo sezonas, kuris įprastai trunka nuo 40-osios kalendorinės metų savaitės iki 20-osios kitų metų kalendorinės savaitės, tad reikia imtis prevencijos priemonių, siekiant išvengti gripo ir ŪVKTI.
Į gydymo įstaigas jau pristatyta gripo vakcina
NVSC Vilniaus departamento Švenčionių skyrius informuoja, kad Švenčionių rajono gydymo įstaigos – Švenčionių rajono pirminės sveikatos priežiūros centras (poliklinika), UAB „Reginos šeimos gydytojo centras“ ir UAB „Švenčionėlių sveikatos centas“ jau gavo už valstybės lėšas nupirktą vakciną nuo gripo ir yra pasiruošusios skiepyti. Pagrindinė ir patikimiausia gripo prevencijos priemonė šiuo metu yra skiepai. Net jei ir susergama, liga būna lengvesnės eigos, žymiai sumažėja komplikacijų tikimybė.
Rizikos grupių asmenys skiepijami nemokamai
Nemokama gripo vakcina galės pasiskiepyti asmenys, priklausantys šioms rizikos grupėms:
•nėščiosios;
•65 m. ir vyresni asmenys;
•asmenys, sergantys lėtinėmis širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo takų, inkstų ligomis, lėtinėmis ligomis, susijusiomis su imuniniais mechanizmais, piktybiniais navikais;
•asmenys, gyvenantys slaugos ir globos įstaigose;
•sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai.
Neatsitiktinai sąrašo viršuje atsiduria nėščios moterys. Ši rizikos grupė išskirta kaip prioritetinė, nes nėščios moterys gripu serga sunkiau, dažniau gydomos ligoninėje, galimas persileidimas ar priešlaikinis gimdymas, be to, gripas gali paveikti vaisiaus raidą. Medikai atkreipia dėmesį, kad gripo vakcina yra visiškai saugi nėščiajai – nėščiųjų organizmas gerai reaguoja į skiepą. Paskiepijus apsaugoma ir pati moteris, ir kūdikis iki 5-6 pirmųjų gyvenimo mėnesių amžiaus. Gripo vakcina galima skiepytis bet kuriuo nėštumo laikotarpiu.
Nustatyta, kad gripo sezono metu labai padaugėja lėtinių ligų paūmėjimų, kuriomis dažniausiai serga 65 m. ir vyresni asmenys. Įrodyta, kad gripas sukelia lėtinių ligų paūmėjimus bei padidina bakterinių infekcijų riziką ir mirčių nuo lėtinių ligų atvejų.
Socialinės slaugos ir globos įstaigose dažniausiai gyvena vyresnio amžiaus arba neįgalūs asmenys, jiems gripas gali pasireikšti sunkesne ligos forma bei komplikacijomis, nes jie dėl glaudaus kontakto turi didesnę galimybę pasidalinti gripo sukėlėjais.
Pasiskiepijęs sveikatos priežiūros darbuotojas bus pats sveikas, užtikrins paslaugų teikimą epidemijos metu, be to, apsaugos itin jautrius gripui pacientus nuo užsikrėtimo gydymo įstaigoje.
Tad šie žmonės jau dabar gali teirautis savo gydymo įstaigose apie galimybę nemokamai pasiskiepyti. Pasiskiepijus imuninis atsakas susiformuoja po dviejų savaičių. Todėl pasiskiepyti tikslingiausia iki sergamumo gripu padidėjimo. Gripo vakcina galioja vienerius metus, taigi, galios net ir kitų metų pavasarį, kol dar bus reali rizika susirgti gripu.

NVSC Vilniaus departamento Švenčionių skyriaus specialistai, linkėdami visiems geros sveikatos, primena, kad skiepytis nuo gripo verta visiems. Skiepydamiesi apsaugome ne tik savo, bet ir aplinkinių sveikatą. Gripo profilaktika kur kas pigesnė ir efektyvesnė priemonė nei gydymas.
Atkreipiame dėmesį, kad norintys pasiskiepyti nuo sezoninio gripo turi kreiptis į savo šeimos gydytoją.

NVSC Vilniaus departamento Švenčionių skyriaus visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė
Virginija Mikštaitė-Avinienė
Tel. (8 387) 51 568
El. p.
virginija.aviniene@nvsc.lt

  2017-09-25
Atgal Spausdinimo versija
SAVIVALDYBĖS MERAS

Mero darbotvarkė

Naujienų prenumerata
POSĖDŽIŲ TRANSLIACIJA
Video archyvas
 
Vardadieniai { visi }
Šiandien:
Darius
Girėnas
Vaiga
Aleksas
Rytoj:
Tautvilas
Eimantė
Kamilis
Ervinas

 
© Švenčionių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas