Lietuviškai English Polish
Versija neįgaliesiems
Į pradžiąSvetainės žemelapisEl.paštas
Į pradžią
Švenčionių rajono savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 19
LT-18116 Švenčionys
Tel. (8 387) 66 372
Faks. (8 387) 66 365
El. paštas savivaldybe@svencionys.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188766722
Naujienos Apie savivaldybę Gyventojams Investuotojams Turizmas Renginiai Korupcijos prevencija
2018 m. gruodžio 10 d.

KITA INFORMACIJA
- Pagrindinis puslapis
- Atliekų tvarkymas
- Civilinė sauga
- Mobilizacija
- Nuotraukų galerija
- Želdiniai
- Klausimai atsakymai
- Gyventojų skelbimai
- Laisvos darbo vietos
- Svetainės struktūra
- Pastebėjus klaidą

Prisijungimas gyventojams

Lankytojų statistika
Skaičiuojama nuo: 2006-05-02
Iš viso apsilankė: 7285468
Šiandien apsilankė: 1221
Dabar naršo: 52


Naujienos ir aktualijos
Su grožio paslaugų specialistais aptarti visuomenės sveikatos saugos reikalavimai ir aktualijos

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Vilniaus departamento Švenčionių skyrius (toliau – Švenčionių skyrius), bendradarbiaudamas su BĮ Švenčionių verslo ir turizmo informacijos centru, š. m. gruodžio 4 d. organizavo seminarą–viešąją konsultaciją, skirtą aptarti grožio paslaugų (veido, kūno, nagų priežiūros) visuomenės sveikatos saugos reikalavimus ir aktualijas.
Švenčionių skyriaus specialistai supažindino dalyvius su sveikatos saugos reikalavimais, taip pat su leidimų –higienos pasų (toliau – LHP) išdavimu, infekcinių susirgimų pavojais, kurie gali tykoti grožio salonuose.

Teikiamos paslaugos neturi kelti rizikos sveikatai
Kiekvienas grožio salonas privalo laikytis higienos ir darbo saugos reikalavimų. Jų nesilaikymas sukelia riziką tiek darbuotojui, tiek klientui, užsikrėsti įvairiomis infekcinėmis ligomis: grybeline infekcija, karpomis, Herpes simplex virusu, niežais, utėlėmis, bakterinėmis infekcijomis bei hepatitais B ir C ar netgi ŽIV.
Grožio procedūros, pagal riziką sveikatai, skirstomos į A ir B kategorijos paslaugas.
A kategorijos paslaugos – tai paslaugos, kurias teikiant gali būti pažeidžiamas odos paviršius ar gleivinė ir jų metu instrumentai užteršiami krauju ar kitais organizmo skysčiais. Tai manikiūro ir pedikiūro, karpant nagų odeles, paslaugos, tatuiravimo ar ilgalaikio makiažo bei papuošalų vėrimo paslaugos. Atliekant šias paslaugas turi būti naudojami sterilūs vienkartiniai ar sterilūs daugkartiniai instrumentai, kurie išpakuojami klientui matant.
B kategorijos – paslaugos, kurias teikiant nepažeidžiama oda ir gleivinė, tai veido, kūno, plaukų priežiūros, manikiūro, pedikiūro, nekarpant nagų odelių, paslaugos, plaukų šalinimo vašku, dekoratyvinės kosmetikos ir kitos neinvazinės grožio paslaugos. Atliekant šias paslaugas turi būti naudojami vienkartiniai ar tinkamai išvalyti ir dezinfekuoti daugkartiniai instrumentai.
Pagrindinis teisės aktas, reglamentuojantis grožio paslaugų teikimo reikalavimus yra Lietuvos higienos norma HN 117:2007 „Grožio paslaugų sveikatos saugos reikalavimai“, kuri nustato pagrindinius grožio paslaugų sveikatos saugos reikalavimus.

Grožio paslaugos namuose kelia pavojų
Manikiūras, pedikiūras, antakių korekcija ir dažymas, plaukų kirpimas ir šukavimas bei kitos grožio paslaugos namų sąlygomis yra nesaugios dėl galimai pakartotinai naudojamų nedezinfekuotų, nesterilių instrumentų ir netinkamų dezinfekcijos priemonių. Paslaugą teikiantis asmuo gali sirgti infekcine liga, kurią sąlyčio metu ar per instrumentus gali perduoti klientui.

Prieš pradedant teikti grožio paslaugas, būtina turėti LHP
Kad grožio paslauga nevirstų sveikatos sutrikdymu, Švenčionių skyriaus specialistai rekomenduoja rinktis tik tokius paslaugų teikėjus, kurie turi šiai veiklai LHP. Šis dokumentas patvirtina, kad veiklos sąlygos atitinka visuomenės sveikatos reikalavimus. LHP originalas ar kopija turi būti pateiktas paslaugų vartotojams matomoje vietoje.
Fiziniams ar juridiniams asmenims, kurie teikia grožio paslaugas, LHP išduodamas įvertinus patalpų įrengimą, įrangą, reikalingą veiklai vykdyti bei darbuotojų pasirengimą.
Visuomenės sveikatos specialistui, nustačius, kad grožio paslaugos teikiamos neturint LHP, taikomos administracinio poveikio priemonės, numatytos Lietuvos Respublikos admi¬nistracinių nusižengimų kodekso 52 straipsnyje – skiriama bauda nuo trijų šimtų iki aštuonių šimtų penkiasdešimt eurų, o jei pažeidimas padaromas pakartotinai, užtraukia baudą nuo devynių šimtų iki vieno tūkstančio septynių šimtų eurų.

Raginame vartotojus atkreipti dėmesį į tai, kad asmuo, teikiantis grožio paslaugas, turi:
•nusiplauti rankas prieš pradėdamas ir baigęs teikti grožio paslaugą, prieš užsimaudamas ir nusimovęs pirštines;
•dezinfekuoti rankas prieš pradėdamas dirbti su steriliais instrumentais;
•vilkėti švarius darbo drabužius, avėti darbo avalynę;
•prieš teikiant papuošalų vėrimo paslaugą, jūsų odą nuplauti vandeniu ir muilu, dezinfekuoti;
•užregistruoti jus paslaugos teikimo kortelėje/žurnale;
•pateikti informaciją apie riziką, susijusią su paslaugų teikimu, galimas komplikacijas, tolesnę kūno vietų priežiūrą, apie atvejus (ligos, amžius, asmens organizmo būklės ir savybės ir kt.), kai paslauga (procedūra) negali būti teikiama paslaugos vartotojui;
•naudoti švarius, kitiems vartotojams nenaudotus, ar vienkartinius užtiesalus, apdangalus arba popierines juosteles bei servetėles.
Švenčionių skyriaus specialistai, siekdami užtikrinti paslaugas teikiančių asmenų ir vartotojų informuotumą, teikia konsultacijas suinteresuotiems asmenims telefonu (8 387) 51 568, elektroniniu paštu
svencionys@nvsc.lt ar atvykus į skyrių adresu: Partizanų g. 4, Švenčionys.

NVSC Vilniaus departamento Švenčionių skyriaus informacija

  2017-12-08
Atgal Spausdinimo versija
SAVIVALDYBĖS MERAS

Mero darbotvarkė

Naujienų prenumerata
POSĖDŽIŲ TRANSLIACIJA
Video archyvas
 
Vardadieniai { visi }
Šiandien:
Eidimtas
Ilma
Eularija
Loreta
Rytoj:
Aistis
Tauvaldė
Dovydas

 
© Švenčionių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas