Lietuviškai English Polish
Versija neįgaliesiems
Į pradžiąSvetainės žemelapisEl.paštas
Į pradžią
Švenčionių rajono savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 19
LT-18116 Švenčionys
Tel. (8 387) 66 372
Faks. (8 387) 66 365
El. paštas savivaldybe@svencionys.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188766722
Naujienos Apie savivaldybę Gyventojams koronavirusas Investuotojams Verslininkams Turizmas Projektai
2020 m. gruodžio 2 d.

KITA INFORMACIJA
- Pagrindinis puslapis
- Atliekų tvarkymas
- Viešoji tvarka
- Civilinė sauga
- Mobilizacija
- Nuotraukų galerija
- Želdiniai
- Klausimai atsakymai
- Gyventojų skelbimai
- Laisvos darbo vietos
- Svetainės struktūra
- Pastebėjus klaidą

Prisijungimas gyventojams

Lankytojų statistika
Skaičiuojama nuo: 2006-05-02
Iš viso apsilankė: 9897121
Šiandien apsilankė: 3759
Dabar naršo: 48


5.28 Prašymų dėl vaiko laikinosios globos (rūpybos) tėvų prašymu nustatymo ir pabaigos priėmimo ir nagrinėjimo paslaugos teikimo

Prašymų dėl vaiko laikinosios globos (rūpybos) tėvų prašymu nustatymo ir pabaigos priėmimo ir nagrinėjimo paslaugos teikimo aprašymas

 

Eil. Nr.

Pavadinimas

Aprašymo turinys

1.

Administracinės paslaugos kodas

5.28

2.

Administracinės paslaugos versija

1

3.

Administracinės paslaugos pavadinimas

Prašymų dėl  vaiko laikinosios globos (rūpybos) tėvų prašymu nustatymo ir pabaigos priėmimas ir nagrinėjimas

4.

Administracinės paslaugos apibūdinimas

Vaikui, kurio tėvai laikinai išvyksta iš Lietuvos Respublikos (bet ne ilgiau nei 18 mėnesių terminui) ir jį palieka prižiūrėti pasirinktam fiziniam asmeniui, nustatoma laikinoji globa (rūpyba) tėvų prašymu be globos (rūpybos) išmokos skyrimo.

Prašymai dėl vaiko laikinosios globos (rūpybos) tėvų prašymu nustatymo pateikiami rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriui (toliau - Socialinės paramos skyrius).

Socialinės paramos skyrius ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo visų dokumentų gavimo dienos juos persiunčia savivaldybės teritorijoje veikiančiam Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos teritoriniam skyriui (toliau - Tarnybos teritorinis skyrius), kad jis atliktų fizinio asmens, norinčio tapti vaiko globėju (rūpintoju) tėvų prašymu, pradinį įvertinimą.  

Tarnybos teritorinis skyrius, ne vėliau kaip per 20 kalendorinių dienų nuo dokumentų gavimo, privalo surinkti iš Informatikos ir ryšių departamento prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos:

- Įtariamųjų, kaltinamųjų ir nuteistųjų registro išrašą apie siūlomo fizinio asmens globoti vaiką (juo rūpintis) tėvų prašymu teistumą už tyčinius nusikaltimus, numatytus Civilinio kodekso 3.269 straipsnio 6 punkte, neatsižvelgdama į tai, ar teistumas yra išnykęs, ar panaikintas ir (ar) šis asmuo nuteistas už kitas nusikalstamas veikas;

- duomenis, pagrindžiančius, kad nėra aplinkybių, nurodytų Civilinio kodekso 3.269 straipsnyje.

Socialinės paramos skyriui gavus Tarnybos teritorinio skyriaus teigiamą pradinį vertinimą dėl siūlomo fizinio asmens tinkamumo tapti laikinuoju vaiko globėju (rūpintoju) tėvų prašymu, savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu  nuo tėvų rašytiniame prašyme nurodytos jų išvykimo iš Lietuvos Respublikos  dienos iki jų sugrįžimo į Lietuvos Respubliką, tačiau ne ilgesniam kaip 18 mėnesių nuo tėvų išvykimo iš Lietuvos Respublikos terminui, nustatoma vaiko laikinoji globa (rūpyba) tėvų prašymu.

Vaiko tėvams grįžus į Lietuvos Respubliką laikinoji globa (rūpyba) pabaigiama.

Vaiko tėvai privalo ne vėliau kaip prieš 5 kalendorines dienas nuo grįžimo į Lietuvos Respubliką raštu apie tai informuoti Socialinės paramos skyrių.

Savivaldybės administracijos direktorius ne vėliau kaip kitą dieną po informacijos gavimo dienos priima įsakymą dėl vaiko laikinosios globos (rūpybos) tėvų prašymu pabaigos.

5.

Teisės aktai, reguliuojantys administracinės paslaugos teikimą

Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2002 m. balandžio 18 d. įsakymas Nr. 56 „Dėl Vaiko laikinosios globos (rūpybos) nuostatų patvirtinimo"  (žr. aktualią redakciją)

6.

Informacija ir dokumentai, kuriuos turi pateikti asmuo

- Rašytinis prašymas dėl vaiko laikinosios globos (rūpybos) nustatymo tėvų išvykimo iš šalies laikotarpiu ir fizinio asmens paskyrimo globėju (rūpintoju), kuriam jis patiki laikinai prižiūrėti vaiką;

- išrašas iš vaiko gimimo įrašo ar vaiko asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopija;

- tėvų ir asmens, siūlomo skirti vaiko laikinuoju globėju (rūpintoju), asmens tapatybę patvirtinančių dokumentų kopijos;

- asmens, siūlomo skirti vaiko laikinuoju globėju (rūpintoju) sveikatos apsaugos ministro nustatytos formos sveikatos pažymėjimas;

- asmens siūlomo skirti vaiko laikinuoju globėju (rūpintoju) gyvenamosios vietos  seniūnijos parengtas buities ir gyvenimo sąlygų patikrinimo aktas;

- kartu su asmeniu siūlomu skirti vaiko laikinuoju globėju (rūpintoju), gyvenančių vyresnių nei 16 metų asmenų rašytinius sutikimus, kad siūlomas asmuo būtų paskirtas vaiko laikinuoju globėju (rūpintoju).

7.

Informacija ir dokumentai, kuriuos turi gauti institucija (prašymą nagrinėjantis tarnautojas)

Tarnybos teritorinio skyriaus sprendimas apie pradinį įvertinimą dėl siūlomo fizinio asmens tinkamumo tapti vaiko laikinuoju globėju (rūpintoju) tėvų prašymu.

8.

Administracinės paslaugos teikėjas

Modesta Semėnienė, Socialinės paramos skyriaus vyriausioji  specialistė, tel. 8 387 66 386, el. p. modesta.semeniene@svencionys.lt

9.

Administracinės paslaugos vadovas

Socialinės paramos skyriaus vedėja Eglė Jakštaitė-Rouda tel. 8 387 66 357

10.

Administracinės paslaugos suteikimo trukmė

 30 kalendorinių dienų

11.

Administracinės paslaugos suteikimo kaina (jei paslauga teikiama atlygintinai)

Paslauga teikiama neatlygintinai

12.

Prašymo forma, pildymo pavyzdys ir prašymo turinys

Prašymo forma patvirtinta Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2002 m. balandžio 18 d. įsakymu Nr. 56 „Dėl Vaiko laikinosios globos (rūpybos) nuostatų patvirtinimo" (žr. aktualią redakciją).

13.

Informacinės ir ryšių technologijos, naudojamos teikiant administracinę paslaugą

Asmuo gali gauti informaciją apie administracinę paslaugą interneto svetainėje /.

14.

Administracinės paslaugos teikimo ypatumai

Tėvai prieš 30 dienų iki išvykimo kreipiasi į Socialinės paramos skyrių dėl laikinosios globos (rūpybos) vaikui nustatymo tėvų prašymu.

Vaiko tėvai, ne vėliau kaip per 5 kalendorines dienas nuo grįžimo į Lietuvos Respubliką, raštu apie tai informuoja Socialinės paramos skyrių. Ne vėliau kaip kitą dieną nuo informacijos gavimo priimamas savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymas dėl laikinosios globos (rūpybos) tėvų prašymu pabaigos.

15.

Administracinių paslaugų teikimo aprašymų įtraukimas į dokumentų apskaitą

Aprašymas įtrauktas į Švenčionių rajono savivaldybės administracijos veiklos dokumentų bendrą registrą (4.26) A4

Paskutinis atnaujinimas: 2019-03-19 14:54:46
SAVIVALDYBĖS MERAS

Mero darbotvarkė

Naujienų prenumerata
POSĖDŽIŲ TRANSLIACIJA
 Video archyvas 
 
Vardadieniai { visi }
Šiandien:
Svirgailas
Milmantė
Aurelija
Paulina
Rytoj:
Gailintas
Audinga
Ksaveras
 
© Švenčionių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas