Lietuviškai English Polish
Versija neįgaliesiems
Į pradžiąSvetainės žemelapisEl.paštas
Į pradžią
Švenčionių rajono savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 19
LT-18116 Švenčionys
Tel. (8 387) 66 372
Faks. (8 387) 66 365
El. paštas savivaldybe@svencionys.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188766722
Naujienos Apie savivaldybę Gyventojams VAKCINACIJA NUO COVID-19 Verslininkams Turizmas Projektai
2021 m. lapkričio 27 d.

KITA INFORMACIJA
- Pagrindinis puslapis
- Atliekų tvarkymas
- Viešoji tvarka
- Civilinė sauga
- Mobilizacija
- Nuotraukų galerija
- Želdiniai
- Aplinkos monitoringas
- Klausimai atsakymai
- Gyventojų skelbimai
- Laisvos darbo vietos
- Svetainės struktūra
- Pastebėjus klaidą

Prisijungimas gyventojams

Lankytojų statistika
Skaičiuojama nuo: 2006-05-02
Iš viso apsilankė: 11868428
Šiandien apsilankė: 3683
Dabar naršo: 24


Naujienos ir aktualijos
Įgyvendinamas projektas „Vaikų ir jaunimo psichinės sveikatos stiprinimas bei paslaugų prieinamumo gerinimas Švenčionių rajono ugdymo įstaigose“

2021 m. lapkričio 10 d. Švenčionių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biure buvo aptartas Švenčionių rajono savivaldybės administracijos kartu su Švenčionių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuru įgyvendinamas projektas „Vaikų ir jaunimo psichinės sveikatos stiprinimas bei paslaugų prieinamumo gerinimas Švenčionių rajono ugdymo įstaigose“ (Nr. LT03-2-SAM-K01-014) (toliau – Projektas). Projektas bendrai finansuojamas 2014–2021 m. Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo, Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto ir Švenčionių rajono savivaldybės biudžeto lėšomis. Vykdomomis veiklomis siekiama įgyvendinti pagrindinį projekto tikslą – didinti ir gerinti sveikatos kabinetų paslaugų prieinamumą ir kokybę ir tokiu būdu prisidėti prie vaikų ir jaunimo sveikatos stiprinimo.


Bendra projekto vertė – 146 110,55 Eur. Projekto įgyvendinimo trukmė – 18 mėnesių.
Švenčionių rajono savivaldybė didelį dėmesį skiria visuomenės sveikatinimo veiklų stiprinimui ir kryptingam plėtojimui, nuolat ieško būdų ir siekia investuoti į kokybiškų paslaugų suteikimą ir jų prieinamumą rajono žmonėms.
Įgyvendindama šį projektą Švenčionių rajono savivaldybės administracija siekia suteikti kuo platesnį sveikatos paslaugų spektrą, užtikrinti jų kokybę ir prieinamumą įvairaus amžiaus vaikams ir jaunimui, laikantis lyčių lygybės ir nediskriminavimo principo. Pagerintos paslaugos rajono vaikams ir jaunimui, įtraukiant juos į įdomias veiklas ir užsiėmimus, skatins socialinį dialogą visuomenėje, mažins socialinę atskirtį, padės ugdyti laimingesnį, sėkmingą ir pilietišką žmogų. Ypatingą svarbą projekto įgyvendinimas įgauna koronaviruso pandemijos fone.
Pagrindinė tikslinė projekto grupė – specialistai, dirbantys sveikatos kabinetuose bei tiesiogiai besinaudojantys planuojamais atnaujinti sveikatos kabinetais bei įgytomis metodinėmis priemonėmis. Projekto naudą gaunanti tikslinė grupė – vaikai ir jaunimas iki 18 metų, pedagogai, psichologai, socialiniai darbuotojai, specialieji pedagogai, vaikų ir jaunimo tėvai, Švenčionių rajono gyventojai.
Švenčionių rajone yra 11 sveikatos kabinetų. Didesnė jų dalis yra geros būklės, tačiau keli iš jų yra itin prastos būklės. Paprastasis remontas numatytas ikimokyklinio ugdymo įstaigų ir mokyklų 5 sveikatos kabinetuose, o metodinėmis priemonėmis ketinama aprūpinti visus sveikatos kabinetus. Įgyvendinant šį projektą siekiama pagerinti sveikatos kabinetuose dirbančių darbuotojų darbo sąlygas: esminis dėmesys bus skiriamas metodinių priemonių įsigijimui, taip pat ketinama atliekant paprastąjį remontą padaryti sveikatos kabinetų patalpas patrauklias darbuotojams ir lankytojams. Patalpos bus atnaujintos, pritaikytos atliekamoms specialistų funkcijoms, vizualiai patrauklios ir funkcionalios.


Projekto įgyvendinimo metu planuojama įsigyti metodines priemones, kurios būtų tinkamos vaikų ir jaunimo psichinės sveikatos gerinimui ir prevencijai.
Numatoma įsigyti knygų, stalo žaidimų ir dėlionių, kūrybinių priemonių, planuojamas interaktyvių grindų ir interaktyvių ekranų pirkimas, įrangos, baldų ir atsipalaidavimą bei kūrybiškumą skatinančios įrangos įsigijimas ugdymo įstaigose esantiems sveikatos kabinetams.
Planuojama projekto įgyvendinimo metu paslaugas suteikti 3 117 asmenų – tiesiogiai sveikatos kabinetuose besilankantiems asmenims, t. y. vaikams ir jaunimui, lankantiems šias ugdymo įstaigas ir turintiems galimybes kreiptis į sveikatos kabinetus. Taip pat į šį rodiklį įtraukiami ne tik tiesiogiai apsilankę, bet ir dalyvavę užsiėmimuose, grupinėse ar individualiose veiklose, būreliuose, organizuojamuose sveikatos kabinetuose dirbančių specialistų.
Įgyvendinus projektą, bus ženkliai padidinta sveikatos kabinetų vertė bei reikšmė, padidintas vaikų suinteresuotumas įtraukiamąja veikla per inovatyvius žaidimus bei neįprastus metodus. Ypatinga reikšmė skiriama socialinę atskirtį patiriantiems asmenims, kuriuos būtina palaikyti ir stiprinti pasitikėjimą savimi. Įgyvendinus šį projektą sveikatos priežiūros specialistams bus sudarytos tinkamos sąlygos darbui sveikatos priežiūros kabinetuose, pagerės sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumas Švenčionių rajono ugdymo įstaigose visiems ikimokyklinio ir mokyklinio ugdymo įstaigose besimokantiems asmenims. Tai ilgainiui duos pridėtinę vertę – sveikos aplinkos šiose įstaigose sukūrimą, puoselėjimą, geresnę vaikų ir jaunuolių, tėvų, mokytojų, auklėtojų ir kitų lankytojų (projekto naudos gavėjų) fizinę, psichinę sveikatą, sveikesnį gyvenimo būdą.
Aktyviai dalyvaukime, formuokime sveikesnį ir sąmoningesnį požiūrį, rūpinkimės savo psichine sveikata!


Informaciją parengė Švenčionių rajono savivaldybės administracijos Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėja Vaida Babrauskienė

  2021-11-15
Atgal Spausdinimo versija
SAVIVALDYBĖS MERAS

Mero darbotvarkė

Naujienų prenumerata
POSĖDŽIŲ TRANSLIACIJA
 Video archyvas 
 
Vardadieniai { visi }
Šiandien:
Skomantas
Girvydė
Virgilijus
Rytoj:
Rimgaudas
Vakarė
Stefanija 
© Švenčionių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas