Lietuviškai English Polish
Versija neįgaliesiems
Į pradžiąSvetainės žemelapisEl.paštas
Į pradžią
Švenčionių rajono savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 19
LT-18116 Švenčionys
Tel. (8 387) 66 372
Faks. (8 387) 66 365
El. paštas savivaldybe@svencionys.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188766722
Naujienos Apie savivaldybę Gyventojams koronavirusas Investuotojams Verslininkams Turizmas
2020 m. rugsėjo 22 d.

KITA INFORMACIJA
- Pagrindinis puslapis
- Atliekų tvarkymas
- Viešoji tvarka
- Civilinė sauga
- Mobilizacija
- Nuotraukų galerija
- Želdiniai
- Klausimai atsakymai
- Gyventojų skelbimai
- Laisvos darbo vietos
- Svetainės struktūra
- Pastebėjus klaidą

Prisijungimas gyventojams

Lankytojų statistika
Skaičiuojama nuo: 2006-05-02
Iš viso apsilankė: 9493397
Šiandien apsilankė: 3963
Dabar naršo: 33


Naujienos ir aktualijos
Active Citizens diena Švenčionių rajone

Jau antrus metus Švenčionių rajone yra organizuojama Active Citizens diena, kurios metu jauni žmonės susitinka su skirtingų institucijų atstovais ir kartu diskutuoja, kaip galėtų paskatinti rajono gyventojų bendruomeniškumą ir pagerinti gyvenamąją aplinką. Š. m. liepos 30 d. vyko antroji Active Citizens diena, į kurią sugūžėjo rajono beveik 40 gyventojų ir institucijų atstovų.


Švenčionių rajone Active Citizens programa veikia jau ketvirtus metus, nuo pat programos įgyvendinimo pradžios. Britų tarybos programą Lietuvoje įgyvendina Politikos tyrimų ir analizės institutas. Programa remia bendruomenių iniciatyvas ir skatina bendruomeniškumą. Matydami programos poveikį gyventojų įsitraukimui į bendras veiklas, savivaldybės, seniūnijų ir skirtingų institucijų atstovai noriai dalyvavo Active Citizens dienoje. Piešdami savo gyvenamųjų vietovių socialinius žemėlapius, jaunuoliai su valdžios atstovais diskutavo, kokias miestelių vietas galima įvardyti, kaip teigiamas, o kurias norėtųsi keisti. Buvo kalbama, kaip jauni žmonės gali prisidėti prie pozityvių pokyčių realizavimo. Kelios jaunimo pasiūlytos idėjos renginio metu: Švenčionių miesto parką paversti labiau moderniu - įrengti elektriniams paspirtukams skirtą punktą, tuščias miestų erdves išnaudoti blusturgio renginiams, o senas skelbimų lentas paversti akį traukiančiomis. Skirtingų institucijų atstovai džiaugėsi, kad toks neformalus renginio formatas leidžia pažinti jaunimą ir bendrauti betarpiškai - kalbėtis apie jiems rūpimus klausimus, tiesiogiai diskutuoti. „Daug šaunaus jaunimo ir puikūs organizatoriai. Nemokamos idėjos, kaip keisti miestą ir skatinti bendruomeniškumą", - į užrašinę pasižymėjęs 29 punktus, po renginio savo socialiniuose tinkluose džiaugėsi Švenčionių rajono savivaldybės meras Rimantas Klipčius.

Jauni žmonės renginio metu džiaugėsi, jog po praeitais metais vykusios Active Citizens dienos ir įvardytų problemų, daug kas pasikeitė. Kai jaunuoliai išreiškė poreikį turėti vietą, kurioje galėtų susitikti - Švenčionių mieste atsirado Atvira jaunimo erdvė, kurioje jie gali šiltai ir saugiai leisti laiką po pamokų. Renginio dalyvė Diana dalinosi įspūdžiais: „Manau, šis renginys yra labai naudingas, nes per tokį renginį žmonės gali išsakyti savo pastebėjimus apie gimtąjį miestelį ir, kas geriausia, kad visi šie pastebėjimai buvo išgirsti rajono valdžios. Visų pastebėjimų išsakymas yra labai svarbus norint pagerinti rajono miestelių gerovę, o tai gali pritraukti daugiau žmonių grįžti arba apsilankyti gimtajame krašte!".

Active Citizens dienos vyksta kiekviename iš šešių programos tikslinių regionų. Organizatoriai džiaugiasi galėdami prisidėti prie institucijų ir jaunimo bendradarbiavimo stiprinimo. Dėkojame Švenčionių rajono savivaldybei, seniūnijoms, mokykloms bei jaunuoliams už dalyvavimą ir darnią diskusiją, leidžiančią keisti rajono gyvenimą gražesne linkme.

Informaciją parengė Smiltė Jonušaitė, Active Citizens programos komunikacijos koordinatorė

 

  2020-08-05
Atgal Spausdinimo versija
SAVIVALDYBĖS MERAS

Mero darbotvarkė

Naujienų prenumerata
POSĖDŽIŲ TRANSLIACIJA
 Video archyvas 
 
Vardadieniai { visi }
Šiandien:
Tarvinas
Virmantė
Tomas
Rytoj:
Galintas
Galinta
Linas
Teklė


 
© Švenčionių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas