Lietuviškai English Polish
Versija neįgaliesiems
Į pradžiąSvetainės žemelapisEl.paštas
Į pradžią
Švenčionių rajono savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 19
LT-18116 Švenčionys
Tel. (8 387) 66 372
Faks. (8 387) 66 365
El. paštas savivaldybe@svencionys.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188766722
Naujienos Apie savivaldybę Gyventojams koronavirusas Investuotojams Verslininkams Turizmas
2020 m. rugsėjo 27 d.

KITA INFORMACIJA
- Pagrindinis puslapis
- Atliekų tvarkymas
- Viešoji tvarka
- Civilinė sauga
- Mobilizacija
- Nuotraukų galerija
- Želdiniai
- Klausimai atsakymai
- Gyventojų skelbimai
- Laisvos darbo vietos
- Svetainės struktūra
- Pastebėjus klaidą

Prisijungimas gyventojams

Lankytojų statistika
Skaičiuojama nuo: 2006-05-02
Iš viso apsilankė: 9516837
Šiandien apsilankė: 1713
Dabar naršo: 30


Naujienos ir aktualijos
Pirmoji šalies ponia sveikino „Active Citizens“ programos dalyvius

2020 m. birželio 22 d. Švenčionių rajono atstovai dalyvavo Lietuvos Respublikos Prezidentūroje vykusiame Active Citizens programos dalyvių, partnerių ir kartu veikiančių organizacijų susitikime.
Renginio metu pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė padėkojo bendruomenių lyderiams už jų nuveiktus darbus. Jungtinės Karalystės ambasadoriaus atstovė Julia Smyth įteikė bendruomenės lyderiams Active Citizens ženkliukus. Renginio dalyviai negailėjo vienas kitam padėkos, padrąsinimo žodžių ir palinkėjimų, įkvepiančių naujiems darbams.


Active Citizens yra Britų tarybos socialinės lyderystės programa, kuri diegia ir skatina tarpkultūrinį dialogą ir socialinę atsakomybę. Šią programą Britų taryba kartu su pilietinės visuomenės organizacijomis įgyvendina visame pasaulyje. Ji prasidėjo 2009-aisiais metais ir buvo įgyvendinta Europoje, Viduriniuosiuose Rytuose, Afrikoje, Pietų Azijos valstybėse. Iki šios dienos ji jau įtraukė daugiau negu 100 000 dalyvių į mokymus, konferencijas, bendruomenių tyrimus bei pažintinius vizitus.
Lietuvoje Britų tarybos programą „Active Citizens“ įgyvendina Politikos tyrimų ir analizės institutas.
Active Citizens programa tiek Lietuvoje, tiek kitose pasaulio valstybėse yra paremta vieninga metodika, kuri yra aprašyta metodiniame leidinyje fasilitatoriams (Toolkit for facilitators). Metodinį leidinį sudaro penkios dalys: programos pristatymas, pasirengimas renginiui, renginio įgyvendinimas, tęstinumas po renginio, leidinys, kuriame galima rasti daug resursų bei rekomenduojamų metodų, kurie padeda planuoti ir įgyvendinti veiklas su bendruomenės nariais.
Programa Active Citizens skatina bendruomenių inicijuojamus socialinius pokyčius. Ji motyvuoja bendruomenių narius prisiimti atsakomybę už savo aplinką bei socialinius poreikius ir suteikia jiems reikalingų žinių, įgūdžių bei patirties. Programos tikslinė auditorija yra bendruomenių lyderiai, kurie dirba su socialiai jautriomis, pažeidžiamomis bendruomenėmis, turi bendruomenių pasitikėjimą bei palaikymą.
Programa suteikia žinių ir įgūdžių, reikalingų identifikuoti ir suburti tinklą žmonių, kurie padeda vieni kitiems pasiekti bendrų tikslų. Visų pirma, tai tinklas asmenų vietos/bendruomenės lygmenyje ir institucijos, įsitraukusios į socialinį dialogą nacionaliniame lygmenyje. Tai apima ir tarpžinybinį, tarpsektorinį bendradarbiavimą, skatina verslo, žiniasklaidos ir kitų sektorių įsitraukimą. Tokių tinklų sukūrimas stiprina socialinę įtrauktį, bendruomenės atsparumą konfliktui bei padidina galimybes bendruomenės socialiniam vystymuisi.
Lietuvoje Active Citizens programa įgyvendinama nuo 2017 m. Per trejus metus iš šios programos lėšų finansuota 101 projekto veiklų įgyvendinimas, apmokyti 77 bendruomenės lyderiai. Prie įvairių Active Citizens programos remiamų projektų prisijungė beveik 10000 Lietuvos gyventojų iš skirtingų savivaldybių. Programos tiksliniai regionai – Klaipėdos miesto, Šalčininkų, Švenčionių, Trakų, Vilniaus rajonų ir Visagino savivaldybės.
Švenčionių rajone 2017-2020 m. birželio mėn. įgyvendinta 16 programos Active Citizens projektų, aktyviai veikia 10 Active Citizens fasilitatorių. Pirmųjų Active Citizens mokymų metu šios programos fasilitatore tapusi Švenčionių rajono atstovė Smiltė Jonušaitė nuo 2018 m. dirba Active Citizens komandoje.

Informaciją parengė Švenčionių rajono savivaldybės administracijos Kultūros, švietimo, jaunimo ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Inga Varnienė

 

  2020-06-26
Atgal Spausdinimo versija
SAVIVALDYBĖS MERAS

Mero darbotvarkė

Naujienų prenumerata
POSĖDŽIŲ TRANSLIACIJA
 Video archyvas 
 
Vardadieniai { visi }
Šiandien:
Kovaldas
Daugilė
Adalbertas
Rytoj:
Tautvydas
Vientautė
Salemonas
Vaclovas


 
© Švenčionių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas