Lietuviškai English Polish
Versija neįgaliesiems
Į pradžiąSvetainės žemelapisEl.paštas
Į pradžią
Švenčionių rajono savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 19
LT-18116 Švenčionys
Tel. (8 387) 66 372
Faks. (8 387) 66 365
El. paštas savivaldybe@svencionys.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188766722
Naujienos Apie savivaldybę Gyventojams Investuotojams Verslininkams Turizmas Renginiai
2019 m. lapkričio 22 d.

KITA INFORMACIJA
- Pagrindinis puslapis
- Atliekų tvarkymas
- Viešoji tvarka
- Civilinė sauga
- Mobilizacija
- Nuotraukų galerija
- Želdiniai
- Klausimai atsakymai
- Gyventojų skelbimai
- Laisvos darbo vietos
- Svetainės struktūra
- Pastebėjus klaidą

Prisijungimas gyventojams

Lankytojų statistika
Skaičiuojama nuo: 2006-05-02
Iš viso apsilankė: 8362564
Šiandien apsilankė: 2738
Dabar naršo: 6


Naujienos ir aktualijos
Kviečiame dalyvauti akcijoje Pasaulinei cukrinio diabeto dienai paminėti
2019-11-21
Plačiau
„Bendruomenė skirta visiems: misija įmanoma"
2019-11-15

2019 m. lapkričio 12 d. Švenčionių rajono savivaldybėje įvyko diskusija „Bendruomenė skirta visiems: misija įmanoma“, kurią pristatė Balsių bendruomenės tarybos narė, VšĮ Švietėjiškų iniciatyvų centro direktorė Kristina Paulikė bei Balsių bendruomenės pirmininkė Neringa Kleniauskienė. Diskusijoje dalyvavo rajono savivaldybės nuolatinės neįgaliųjų reikalų komisijos nariai bei rajono bendruomenių atstovai.

Plačiau
Išleistas videofilmas „Kultūros savitumo ir tradicijų išsaugojimas Švenčionių rajone"
2019-11-15

Susitikimuose su svečiais ir užsienio partneriais, dalyvaujant parodose ir mugėse, per kelias minutes papasakoti, koks yra Švenčionių rajonas, kuo jis unikalus ir išsiskiriantis, sudėtinga. Todėl vienas geriausių būdų šiame technologijų amžiuje trumpai pristatyti rajoną, savivaldybę – reprezentacinis filmas (video).

Plačiau
Susitikimas smurto artimoje aplinkoje problemai spręsti
2019-11-14

2019-11-13 Švenčionių rajono savivaldybėje vyko Švenčionių rajono policijos bendruomenės pareigūnų inicijuotas susitikimas su savivaldybės administracija aptarti vieną iš aktualiausių šiandieninės visuomenės problemų - smurtą artimoje aplinkoje. Susitikimo metu kalbėta apie smurto artimoje aplinkoje atpažinimą, smurto formas, pagalbos aukoms būdus. Pristatyti statistiniai duomenys apie policijos įstaigose gaunamų pranešimų skaičių, pradėtus ikiteisminius tyrimus, smurtą patyrusio asmens apsaugos užtikrinimą, prevencinę veiklą ir kitus veiksmus, susijusius su smurtu artimoje aplinkoje. Plačiau

Švenčionių rajono jaunimo atstovai dalyvavo Gyvosios bibliotekos veiklose Estijoje
2019-11-13

2019 m. lapkričio 5-10 d. Silameje, Estijoje, vyko mokymai „Gyvosios bibliotekos tarptautinis bendradarbiavimas“. Mokymų tikslas – skatinti tarpusavio supratimą, toleranciją ir pagarbą žmogaus teisėms. Mokymų uždaviniai – susipažinti su Gyvosios bibliotekos metodu, naujais darbo su jaunimu metodais, pasidalinti patirtimi su kitomis šalimis, rasti tarptautinių bendradarbiavimo partnerių, organizuoti Gyvąją biblioteką Silameje mieste.
Mokymuose dalyvavo atstovai iš Baltarusijos (6), Estijos (8), Lietuvos (6), Rusijos (6).

Plačiau
Sveikatos priežiūros paslaugų gerinimas rajono gyventojams
2019-11-13

Viešoji įstaiga Švenčionių rajono pirminės sveikatos priežiūros centras teikia pirminės sveikatos priežiūros paslaugas daugiau nei 20 tūkst. rajono gyventojų. Įstaigos veiklos tikslas - gerinti Švenčionių rajono gyventojų sveikatą, mažinti jų sergamumą ir mirtingumą, kokybiškai teikti sveikatos priežiūros paslaugas. Įgyvendinant šį tikslą ir siekiant toliau kokybiškai teikti paslaugas, pagerinti jų kokybę ir prieinamumą, VšĮ Švenčionių rajono PSPC, kartu su partneriu Švenčionių rajono savivaldybe, įgyvendindami projektą „Pirminės asmens sveikatos priežiūros veiklos efektyvumo didinimas Švenčionių rajone" šių metų spalio mėn. atnaujino nusidėvėjusią odontologinę įrangą, įsigijo naujus dantų rentgeno aparatus, atnaujino automobilių parką. Šiuo metu iš esmės naujinamos tiesiogiai stebimo gydymo kurso (angl. DOTS) ir priklausomybės nuo opioidų pakaitinio gydymo kabinetų įrangos. Plačiau

Švenčionių rajone vyko jaunimo konferencija „Visi skirtingi – visi lygūs“
2019-11-13

2019 m. spalio mėn. Švenčionių miesto kultūros centre vyko jaunimo konferencija „Visi skirtingi - visi lygūs".
Konferencija, kurio tikslas skatinti tarpusavio supratimą, toleranciją ir pagarbą vienas kitam, sukvietė į renginį daugiau nei 160 Švenčionių rajono jaunų žmonių.
„Mes visi skiriamės: plaukų spalva, ūgiu, požiūriu, apranga, pomėgiais. Tuo mes ir žavūs. Tuo pasaulis yra nuostabus", - renginio pradžioje kalbėjo Švenčionių rajono savivaldybės mero pavaduotoja Violeta Čepukova ir linkėjo visiems susirinkusiems gerbti vienas kitą.

Plačiau
BENDRUOMENINIŲ PASLAUGŲ VAIKAMS IR ŠEIMAI LINK
2019-11-12

NVO vaikams konfederacija, vykdydama ES struktūrinių investicijų projektą „Partnerystė vaiko gerovei“, 2019 m. lapkričio 19 d. Švenčionių rajono savivaldybėje (Vilniaus g. 19, Švenčionys) organizuoja mokymus „Bendruomeninių paslaugų vaikams ir šeimai link“.
NVO vaikams konfederacija kviečia savivaldybės švietimo įstaigų, dirbančių su vaikais, turinčiais negalią, neįgaliųjų organizacijų ir kitų organizacijų ir įstaigų, dirbančių vaiko gerovės srityje, atstovus dalyvauti mokymuose. Plačiau

Kova su korupcija - visų Lietuvos piliečių reikalas
2019-11-12

Dalis Lietuvos gyventojų mano, kad atsakomybę dėl esamo korupcijos paplitimo Lietuvoje turėtų prisiimti valstybės institucijos ar politikai, tačiau nepakankamai įvertina savo vaidmenį, galimybes ir reikšmę, kuriant antikorupcinę aplinką. Šiemet startavo Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) antikorupcinio švietimo iniciatyva „Lietuvos skaidrumas tavo rankose – išsivaduok iš korupcijos“, siekianti paskatinti visuomenę aktyviau įsitraukti į kovą su korupcija Lietuvoje. Plačiau

Mokyklos gatvė Pabradėje intensyviai rekonstruojama
2019-11-12

2019 m. rugpjūčio 28 d. Švenčionių rajono savivaldybės administracijos direktorės J. Rudėnienės pasirašyta statybos rangos sutartis su UAB "Kerista" įmonės generaliniu direktoriumi J.Gedvilu 0,438 km ilgio Mokyklos gatvę Pabradėje keičia neatpažįstamai.
Numatoma gatvės bortais suformuoti 6 m. pločio važiuojamąją dalį, rekonstruoti asfalto dangą, sutvarkyti įvažiavimus į esamus sklypus. Vienoje gatvės pusių nuo Bažnyčios g. iki pirmojo įvažiavimo į teritoriją numatoma įrengti 1,2 m. pločio šaligatvį, kitoje per visą rekonstruojamą gatvės ilgį bus įrengta 1,5 m. pločio žalia juosta, o už jos - 1,5 m. pločio šaligatvis. Maždaug kas 150 m. bus įrengtos 3 poilsio aikštelės su suoliukais ir šiukšliadėžėmis. Plačiau

Kviečiame į savanorystės Afrikoje pristatymą!
2019-11-11

2019 m. lapkričio 13–14 d. Pabradės, Švenčionėlių ir Švenčionių miestuose vyks susitikimai su savanoriavusių Afrikoje merginų komanda – švenčioniške Egle Masevičiūte ir italėmis Federica Montagna, Federica Caporale. Susitikimo metu savanorės dalinsis savo 8 mėnesių savanorystės įspūdžiais Malavyje, pasakos apie žmones, kultūrą, tradicijas, gamtą ir iššūkius, su kuriais susidūrė. Į susitikimus kviečiame:
2019 m. lapkričio 13 d. 15 val. Pabradės miesto kultūros centro atvirosiose jaunimo erdvėse „KiTaip“.
2019 m. lapkričio 14 d. 12 val. Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijoje;
2019 m. lapkričio 14 d. 16 val. „Miško uoste“ (Partizanų g. 1, Švenčionėliai).

Plačiau
Kvietimas smulkiojo ir vidutinio verslo įmonėms dalyvauti kibernetinio saugumo apklausoje
2019-11-11

Nuo šių metų rugsėjo mėnesio programos „Kurk Lietuvai“ dalyviai Gabrielė Bilevičiūtė, Justas Kidykas ir Rūta Beinoriūtė Krašto apsaugos ministerijoje analizuoja Lietuvos smulkiojo ir vidutinio verslo (SVV) įmonių kibernetinio saugumo problematiką ir kuria sąmoningumo kėlimui skirtą priemonių paketą, kuris atlieptų Lietuvos SVV įmonių spragas ir poreikius kibernetinio saugumo srityje.

Kibernetinės atakos jau ne pirmus metus atsiduria tarp dažniausiai vykdomų nusikaltimų pasaulyje. Beveik pusė visų kibernetinių atakų yra nukreiptos prieš SVV įmones, kurių pažeidžiamumas išlieka itin aukštas – per 2018 metus 53% tokių įmonių patyrė kibernetinius pažeidimus, rodo „Cisco" ataskaita.

Plačiau
Pratęstas terminas teikti paraiškas Nacionalinių atsakingo verslo apdovanojimams
2019-11-11

Nacionalinių atsakingo verslo apdovanojimų konkursas – pratęstas. Daugiausiai socialinės atsakomybės srityje nuveikusios įmonės paraiškas kviečiamos teikti iki 2019 m. lapkričio 15 d. Pasinaudoti galimybe laimėti vieną iš apdovanojimų ypač raginamos labai mažos, mažos ir vidutinės įmonės.
Šiemet konkurse varžomasi dėl keturių nominacijų: „Metų darbovietė“, „Metų bendruomeniškiausia įmonė“, „Aplinkai draugiškiausia įmonė“ ir „Šeimai palankiausia darbovietė“.

Plačiau
RAGINAME RINKTIS PASIENIEČIO PROFESIJĄ
2019-11-11

Informuojame, kad nuo 2020 m. sausio 13 d. Pasieniečių mokykloje bus organizuojami Pasieniečio įvadinio mokymo kursai. Turinčius aukštąjį universitetinį arba aukštąjį neuniversitetinį bei aukštesnįjį išsilavinimą ir nepriekaištingos reputacijos asmenis kviečiame rinktis šiuos mokymo kursus ir per 15 savaičių tapti pasieniečiais.

Plačiau
Atsinaujino Švenčionių rajono savivaldybės priimamasis
2019-11-11

Švenčionių rajono savivaldybės administracijoje yra įgyvendinamas iš ES struktūrinių fondų lėšų bendrai finansuojamas projektas „Paslaugų ir asmenų aptarnavimo kokybės gerinimas Švenčionių rajono savivaldybėje“ pagal 2014-2020 metų ES fondų investicijų veiksmų programos 10 prioriteto „Visuomenės poreikius atitinkantis ir pažangus viešasis valdymas“ Nr. 10.1.3-ESFA-R-920-01-0004 priemonę „Paslaugų ir asmenų aptarnavimo kokybės gerinimas savivaldybėse“. Iš projekto lėšų įrengtas Švenčionių rajono savivaldybės klientų priimamasis: atliktas patalpų remontas, įsigyti biuro baldai, kompiuterinė technika.

Plačiau
Paminėta Pyragų diena
2019-11-06

Džiugu, kad „Pyragų diena“ tapo gražia tradicija ir kasmet švenčiama vis plačiau. Tai puiki proga ne tik surengti jaukią šventę savo kolektyve, smagiai prie pyrago gabalėlio pabendrauti su kolegomis, bet kartu prisidėti prie labai prasmingo ir kilnaus tikslo – pagelbėti tiems, kuriems šiandien to labiausiai reikia.

Plačiau
Pirmadienį ir antradienį Lietuvos keliais judės karinė technika - prasideda tarptautinės pratybos „Geležinis vilkas 2019-II”
2019-11-04

Lapkričio 4 dieną prasideda tarptautinės pratybos „Geležinis vilkas 2019-II“, kuriose dalyvaus beveik 4000 karių iš 11 NATO šalių. Į Generolo Silvestro Žukausko poligone Pabradėje vyksiančius mokymus jų dalyviai atsiveš apie 1000 karinės technikos vienetų. Didžiausias judėjimo intensyvumas Lietuvos keliuose numatomas lapkričio 4 ir 5 dienomis.

Plačiau
Lazdinių-Adutiškio folkloro ansambliui – 50
2019-10-29

2019 m. spalio 26 d. Švenčionių miesto kultūros centro Adutiškio skyriuje vyko Lazdinių – Adutiškio folkloro kolektyvo jubiliejinis koncertas, skirtas 50 – mečio veiklai paminėti.
Lazdinių-Adutiškio folkloro ansamblis nuo 1969 metų nuėjo ilgą kūrybinės veiklos kelią. Jo repertuare daugiau nei 120 dainų, ratelių, šokių. Visa tai perimta iš pateikėjų. Ansamblis – dažnas Švenčionių rajono švenčių dalyvis. Daug ansamblio koncertinių išvykų į įvairius Lietuvos miestus, dainų šventes Baltarusijoje, Estijoje, Rusijoje. Daug ansamblio dainų, instrumentinės muzikos yra įrašęs Lietuvos radijas, Vilniaus plokštelių studija. Ansamblio repertuaro įrašai saugomi svarbiausiuose Lietuvos folkloro archyvuose. Ansamblio atliekamos dainos įrašytos į UNESCO nematerialaus paveldo sąrašą.

Plačiau
Startuoja naujas projekto „Mes rūšiuojam“ sezonas
2019-10-28

​Nacionalinis aplinkosaugos projektas „Mes rūšiuojam“ jau aštuntus metus kviečia visus Lietuvos gyventojus prisidėti prie aplinkos saugojimo ir taršos mažinimo. Saugoti gamtą ir rūšiuoti atliekas kviečia Gamintojų ir importuotojų asociacija, VšĮ Elektronikos gamintojų ir importuotojų organizacija kartu su savivaldybe.

Plačiau
Naujas turistinis maršrutas „Švenčionių krašto žydų paveldo pėdsakais"
2019-10-25

2019 m. rugpjūčio-spalio mėn. Lietuvos kultūros tarybos lėšomis finansuoto projekto dėka buvo sukurtas audiogidas „Žydų paveldo pėdsakais Švenčionių mieste“ ir žemėlapiai, nurodantys, kaip keliauti audiogido ekskursijos maršrutu.

Plačiau
Aušros gatvė Švenčionyse atsinaujins
2019-10-25

Spalio 24 dieną Švenčionių rajono savivaldybės administracijos direktorė Jovita Rudėnienė pasirašė sutartį su UAB „Melingos keliai“ įmonės direktoriumi Gediminu Pranskūnu dėl Aušros gatvės Švenčionių mieste rekonstravimo. 517 m ilgio gatvė gyventojus džiugins atnaujinta asfalto danga, vienoje gatvės pusėje – šaligatviu, nauju LED apšvietimu, o lietaus vandenį „surinks“ naujai įrengti lietaus nuotekų tinklai.

Plačiau
Informacija dėl vietinio (priemiestinio) reguliaraus susisiekimo maršruto reisų
2019-10-23

Nuo 2019 m. lapkričio 1 d. keičiasi autobusų važiavimas mokinių mokymo ir mokinių (rudens, žiemos, pavasario, vasaros) atostogų metu vietinio (priemiestinio) reguliaraus susisiekimo maršrutu Švenčionys – Pabradė – Vilnius – Pabradė – Švenčionys:
1. Nutraukiami šie reisai:
1.1. reisas Švenčionys – Pabradė – Vilnius 9.15 val. kiekvieną dieną;
1.2. reisas Vilnius – Pabradė – Švenčionys 12.00 val. kiekvieną dieną;
1.3. reisas Švenčionys – Pabradė – Vilnius 17.10 val. darbo dienomis ir šeštadieniais (greitasis);
1.4. reisas Vilnius – Pabradė – Švenčionys 19.00 val. darbo dienomis ir šeštadieniais (greitasis).
2. Nustatomas naujas reisas Pabradė – Zalavas – Pabradė 14.00 val. darbo dienomis.

Plačiau
Sarių seniūnijos kandidatų į seniūnaičius sąrašas
2019-10-23

Skelbimas apie pakartotinus seniūnaičių rinkimus paskelbtas 2019 m. spalio 5 d. „Žeimenos krantai" laikraštyje Nr. 73 (8765).

Plačiau

Naujienų archyvas >

 

Rengiami projektai
Informacija apie sprendimo priėmimą dėl kaimo plėtros projekto rengimo ir pasiūlymų pateikimo
2019-10-28

Informuojame, kad 2019 m. lapkričio 12 d. numatoma priimti sprendimą pradėti rengti kaimo plėtros žemėtvarkos projektą Antasarės kaime (kadastro Nr. 8664/0002:476), kurio planavimo tikslas – parinkti ūkininko sodybos vietą, parinkti žemės ūkio veiklai reikalingų statinių sodybos vietą; uždaviniai – suplanuoti žemės ūkio paskirties žemės sklypo (sklypų) teritoriją, nustatant ūkininko sodybos statinių statybos zoną, suplanuoti žemės ūkio paskirties žemės sklypo (sklypų) teritoriją, nustatant kitos (fermų, ūkio, šiltnamių, kaimo turizmo) paskirties statinių statybos zoną.

Plačiau

Naujienų archyvas >

 

Visuomenės informavimas apie numatomą statinių projektavimą
Pranešimas apie numatomus gatvės projektavimo darbus
2019-11-11

Pavadinimas: Geležinkelio - Kranto g., Švenčionėlių m., Švenčionių rajono sav., rekonstravimo projektas;
Statinio statybvietės adresas: Geležinkelio g., Kranto g., Švenčionių rajono sav., Švenčionėlių miestas;
Statinio naudojimo paskirtis: susisiekimo komunikacijos (gatvės);
Projektuotojo pavadinimas ir jo būstinės adresas: UAB „Projektai ir Co",Aateities pl. 31, LT-52167, Kaunas; Plačiau

Informacija apie visuomenei svarbaus statinio projektavimą
2019-11-07

Vieno buto gyvenamojo namo Žeimenos g. 3, Pabradė, Švenčionių r. sav., kapitalinio remonto projektas (keičiant naudojimo paskirtį)
Statinių statybvietės adresas: Žeimenos g. 3, Pabradė, Švenčionių r. sav.
Statinio naudojimo paskirtis: esama gyvenamoji (vieno buto pastatai), būsima paskirtis – gyvenamoji (dviejų butų pastatai).

Plačiau

Naujienų archyvas >

 

Pritarimai projektiniams pasiūlymams
Informacija apie pritarimą projektiniams pasiūlymams
2019-11-20

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos statybos įstatymu, Statybos techninio reglamento STR 1.04.04:2017 „Statinio projektavimas, projekto ekspertizė“ VIII sk. 67 p., Švenčionių rajono savivaldybės administracija IS „Infostatyba“ pritaria poilsio namo Kretuonėlės vs.1, Švenčionėlių sen., Švenčionių raj. pastato unikalus Nr. 8694-0169-5022, kapitalinio remonto projekto projektiniams pasiūlymams (prašymo pritarti IS Infostatyba Nr. PSP-100-191112-03012). 

Plačiau
Informacija apie pritarimą projektiniams pasiūlymams
2019-11-14

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos statybos įstatymu, Statybos techninio reglamento STR 1.04.04:2017 „Statinio projektavimas, projekto ekspertizė“ VIII sk. 67 p., Švenčionių rajono savivaldybės administracija IS „Infostatyba“ pritaria antžeminių komunalinių atliekų surinkimo ir rūšiavimo konteinerių aikštelių įrengimo Švenčionių rajono savivaldybėje supaprastinto statybos projekto projektiniams pasiūlymams (prašymo pritarti IS Infostatyba Nr. PSP-100-191108-02977).

Plačiau
Informacija apie pritarimą projektiniams pasiūlymams
2019-10-24

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos statybos įstatymu, Statybos techninio reglamento STR 1.04.04:2017 „Statinio projektavimas, projekto ekspertizė“ VIII sk. 67 p., Švenčionių rajono savivaldybės administracija pritaria pastato – muziejaus Adutiškio g. 2, Švenčionyse, paprastojo remonto aprašo (stogo dangos keitimo) projektiniams pasiūlymams.
Prašymo pritarti projektiniams pasiūlymams registracijos numeris informacinėje sistemoje „Infostatyba“ PSP-100-191017-02743. Pasiūlymams pritarta 2019-10-23.

Plačiau
Informacija apie pritarimą projektiniams pasiūlymams
2019-10-24

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos statybos įstatymu, Statybos techninio reglamento STR 1.04.04:2017 „Statinio projektavimas, projekto ekspertizė“ VIII sk. 67 p., Švenčionių rajono savivaldybės administracija pritaria administracinio pastato Centrinė a. 4, Adutiškio mstl., Švenčionių r. sav., paskirties keitimo į gyvenamąją (įvairių socialinių grupių asmenims) su gydymo ir prekybos paskirčių patalpomis, kapitalinio remonto projekto projektiniams pasiūlymams.
Prašymo pritarti projektiniams pasiūlymams registracijos numeris informacinėje sistemoje „Infostatyba“ PSP-100-191015-02714. Pasiūlymams pritarta 2019-10-23.

Plačiau

Naujienų archyvas >

 

SAVIVALDYBĖS MERAS

Mero darbotvarkė

Naujienų prenumerata
POSĖDŽIŲ TRANSLIACIJA
Video archyvas
 
Vardadieniai { visi }
Šiandien:
Steikintas
Dargintė
Cecilija
Cilė
Rytoj:
Doviltas
Liubartė
Klemensas
Adelė 
© Švenčionių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas