Lietuviškai English Polish
Versija neįgaliesiems
Į pradžiąSvetainės žemelapisEl.paštas
Į pradžią
Švenčionių rajono savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 19
LT-18116 Švenčionys
Tel. (8 387) 66 372
Faks. (8 387) 66 365
El. paštas savivaldybe@svencionys.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188766722
Naujienos Apie savivaldybę Gyventojams Investuotojams Verslininkams Turizmas Renginiai
2019 m. birželio 20 d.

KITA INFORMACIJA
- Pagrindinis puslapis
- Atliekų tvarkymas
- Viešoji tvarka
- Civilinė sauga
- Mobilizacija
- Nuotraukų galerija
- Želdiniai
- Klausimai atsakymai
- Gyventojų skelbimai
- Laisvos darbo vietos
- Svetainės struktūra
- Pastebėjus klaidą

Prisijungimas gyventojams

Lankytojų statistika
Skaičiuojama nuo: 2006-05-02
Iš viso apsilankė: 7890896
Šiandien apsilankė: 2671
Dabar naršo: 19


Naujienos ir aktualijos
Lietuvos ir Lenkijos jaunimo mainų projektas „Abiejų tautų istorijos atvirukas“

Pabradės meno mokykla kartu su partneriais vykdo Lietuvos ir Lenkijos jaunimo mainų projektą „Abiejų tautų istorijos atvirukas“, kuris yra finansuojamas pagal programos „Socialinių paslaugų ir integracijos plėtra“ priemonę „Jaunimo politikos įgyvendinimas“. Programą vykdo Socialinių paslaugų priežiūros departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.
Lietuvos ir Lenkijos jaunimo mainų projektas „Abiejų tautų istorijos atvirukas“ skirtas Lietuvos ir Lenkijos jaunimui, minint Lietuvos ir Lenkijos valstybingumo šimtmečius, sudaryti sąlygas pažinti ir analizuoti bendros šalių istorijos ir kultūros paveldo įtaką šių dienų šalių valstybingumui.


Pirmąjį projekto susitikimą Pabradės meno mokyklos šokių kolektyvo „Gelmė“ vyriausieji šokėjai ir Lenkijos Luko (Elk, Lenkija) kultūros centro Dainų ir šokio ansamblio šokėjai praleido kartu Kaltanėnų ugdymo ir turizmo centre.
Šešias dienas jaunuoliai, analizuodami abiejų šalių istoriją ir kultūrą, ieškojo tai, kas vienija, kas gali padėti kurti artimus ir draugiškus dviejų šalių jaunų žmonių santykius.
Jaunuoliai kartu gyveno, šoko, kūrė, mokėsi, pramogavo. Viską darydami kartu jie laužė susiformavusius stereotipus ir išankstines nuostatas, įrodė, jog įsivyravusios priešpriešos negali trukdyti pozityviam bendravimui ir bendradarbiavimui.
Pagrindinė projekto dalyvių užduotis – bendradarbiaujant, dalinantis asmenine patirtimi, sukurti vaizdo atvirukus, skirtus Lietuvos ir Lenkijos valstybingumo šimtmečiams paminėti.
Viena iš pagrindinių inspiracijų kūrybai buvo kelionė į Vilnių. Vilniuje jaunuoliai susitiko su Lietuvos istorijos instituto direktoriaus pavaduotoju ryšiams su užsieniu Dariumi Staliūnu ir Humanitarinių mokslų daktaru Artūru Svarausku. Susitikimo metu kartu su istorijos ekspertais gilinosi į abiejų tautų sugyvenimo arba nesantaikos pasekmes bei padarinius ne tik valstybės, bet ir kiekvieno piliečio likimui.
Jaunimo mainų metu buvo sukurta neformali mokymosi ir tobulėjimo aplinka, kuri leido dalyviams eksperimentuoti, nebijoti klysti, išsakyti idėjas, padaryti netikėtus sprendimus, leidžiančius pajausti, kaip galima pamiršus „tradicinį“ mąstymą išspręsti problemas ir pasiekti iškeltus sau tikslus. Jaunuoliai, aptardami kiekvienos dienos įvykius, labiau pažino save ir kitus, lavino komunikacinius, darbo tarptautinėje komandoje, kūrybiškumo, pasitikėjimo savimi įgūdžius.


Pabradės meno mokyklos projektų vadovė Vilma Smaliukienė

  2018-10-02
Atgal Spausdinimo versija
SAVIVALDYBĖS MERAS

Mero darbotvarkė

Naujienų prenumerata
POSĖDŽIŲ TRANSLIACIJA
Video archyvas
 
Vardadieniai { visi }
Šiandien:
Žadvainas
Žintautė
Silverijus
Rytoj:
Galminas
Vasarė
Aloyzas
Alicija 
© Švenčionių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas