Lietuviškai English Polish
Versija neįgaliesiems
Į pradžiąSvetainės žemelapisEl.paštas
Į pradžią
Švenčionių rajono savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 19
LT-18116 Švenčionys
Tel. (8 387) 66 372
Faks. (8 387) 66 365
El. paštas savivaldybe@svencionys.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188766722
Naujienos Apie savivaldybę Gyventojams Investuotojams Turizmas Renginiai Korupcijos prevencija
2018 m. gegužės 22 d.

KITA INFORMACIJA
- Pagrindinis puslapis
- Atliekų tvarkymas
- Civilinė sauga
- Mobilizacija
- Nuotraukų galerija
- Želdiniai
- Klausimai atsakymai
- Gyventojų skelbimai
- Laisvos darbo vietos
- Svetainės struktūra
- Pastebėjus klaidą

Prisijungimas gyventojams

Lankytojų statistika
Skaičiuojama nuo: 2006-05-02
Iš viso apsilankė: 6652129
Šiandien apsilankė: 673
Dabar naršo: 22


Klausimai-atsakymai
 
Laba diena. Norėjau paklausti dėl dujų abonentinio mokesčio. Sutartyse pakeitimų jokių nėra, o vadovautis kažkieno pakabintu lapeliu laiptinėje yra kvaila-gal jau rytoj kas pakabins lapelį, kad reikia mokėti 10Lt abonentinį mokestį.
Kadangi nieko nemoku, manau gausiu įspėjantį raštą dėl skolos, tada viską ir teks išsiaiškinti.Bet jau pabodo laukti. Juk jis yra neteisėtas, ar ne? Juk jokių sutarčių dėl šio mokesčio nepasirašėme...Ačiū už atsakymą.

Informuojame, kad Švenčionių rajono savivaldybė nėra AB ,,Suskystintos dujos” akcininkė, todėl negali įtakoti  AB ,,Suskystintos dujos” nustatytos dvinarės apmokėjimo kainos  už suskystintas  naftos dujas iš grupinių rezervuarų įrenginių, tame tarpe ir  pastoviosios kainos dalies (6 Lt), kuri dengia dujų sistemos eksploatacines sąnaudas.

              Daugelio Europos Sąjungos  šalių  vartotojai  už komunalines paslaugas (elektros energiją, dujas) atsiskaito pagal dvinarį tarifą, t.y. moka pastovų mėnesio mokestį  ir atskirai už suvartotą produkto kiekį -  elektros kilovatvalandę  ar  dujų kubinį metrą. Pastovaus mokesčio esmė yra ta, kad vartotojai komunalines paslaugas teikiančiai įmonei apmoka pastoviąsias sąnaudas mokėdami fiksuotą mokestį, nes šios sąnaudos nepriklauso nuo to, kiek produkto suvartojama.  Tokia kainodara taikoma todėl, kad  gyventojams,  nepriklausomai nuo to, kiek jie  sunaudoja dujų ar elektros, įmonė visada gali užtikrinti paslaugos teikimą.

             Jeigu pastoviosios sąnaudos  neapmokestinamos pastoviuoju  (abonementiniu) mokesčiu, tai jos visos įskaičiuojamos į dujų kubinio metro  ar elektros  kilovatvalandės kainą. Tuo atveju vartotojas, kuris  suvartoja daugiau produkto, moka daugiau ir už pastoviąsias sąnaudas, vadinasi, sumoka iš dalies ir už  to vartotojo, kuris vartoja mažai, garantiją bet kada pasinaudoti teikiamomis kokybiškomis komunalinėmis paslaugomis.

               Kita vertus,  galima būtų teigti, kad šis pastoviosios kainos dalies  mokestis vartotojui  yra nustatytas per didelis. Bet, vadovaujantis LR Kainų įstatymo (žin., 1990, Nr. 22-542) 2 straipsniu Lietuvos Respublikoje veikia  valstybinių valdymo organų reguliuojamos kainos ir rinkos kainos. Suskystintoms naftos dujų kainoms netaikoma valstybinio reguliavimo tvarka, šioje srityje veikia rinkos kainos, todėl nei valstybė nei savivaldybė jų nereguliuoja.

             Mūsų nuomone, jeigu vartotojas mano, kad šis  mokestis yra neteisėtas, jis turėtų kreiptis į paslaugos tiekėją  arba į teismą.

Papildomai pateikiame  Švenčionių rajono savivaldybės  dujų ūkį  aptarnaujančio filialo kontaktinius duomenis:

Suskystintos dujos, Ignalinos - Švenčionių dujų ūkis, AB

Geležinkelio g. 34, LT-30117 Ignalina, tel.: 8 386 52 633

 

 

2011-02-15

Spausdinti
 
Atgal
SAVIVALDYBĖS MERAS

Mero darbotvarkė

Naujienų prenumerata
POSĖDŽIŲ TRANSLIACIJA
Video archyvas
 
Vardadieniai { visi }
Šiandien:
Eimantas
Aldona
Julija
Rita
Elena
Rytoj:
Gertautas
Tautvydė
Ivona

 
© Švenčionių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas