Lietuviškai English Polish
Versija neįgaliesiems
Į pradžiąSvetainės žemelapisEl.paštas
Į pradžią
Švenčionių rajono savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 19
LT-18116 Švenčionys
Tel. (8 387) 66 372
Faks. (8 387) 66 365
El. paštas savivaldybe@svencionys.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188766722
Naujienos Apie savivaldybę Gyventojams koronavirusas Investuotojams Verslininkams Turizmas
2020 m. liepos 3 d.

KITA INFORMACIJA
- Pagrindinis puslapis
- Atliekų tvarkymas
- Viešoji tvarka
- Civilinė sauga
- Mobilizacija
- Nuotraukų galerija
- Želdiniai
- Klausimai atsakymai
- Gyventojų skelbimai
- Laisvos darbo vietos
- Svetainės struktūra
- Pastebėjus klaidą

Prisijungimas gyventojams

Lankytojų statistika
Skaičiuojama nuo: 2006-05-02
Iš viso apsilankė: 9151942
Šiandien apsilankė: 3850
Dabar naršo: 21


Naujienos ir aktualijos
Išleista kraštotyros knyga „Mūsų istorija gyvai“

Malonu pasidžiaugti, kad mokyklos jubiliejui suskubome parengti ir išleisti kraštotyros knygą „Mūsų istorija gyvai“. Tai bandymas į spausdintinių žodžių rūbą įvilkti Švenčionių krašto ir mūsų mokyklos istoriją.
Iš kur ir kaip ši knyga atsirado? Mokyklos literatų būrelio „Vaivorykštė“ nariai jau daugelį metų ne tik dalyvauja įvairiuose literatūriniuose, bet ir kraštotyriniuose konkursuose. Rašydami konkursinius darbus kraštotyros tematika, sukaupė daug medžiagos apie Švenčionių kraštą, jo žmones, tradicijas, papročius. Rinkdami atsiminimus, mokiniai pastebėjo, kad senosios kartos žmonių kasmet mažėja, todėl gimė idėja kuo greičiau surinkti, užrašyti ir susisteminti mūsų krašto istoriją nuo senų laikų iki dabar ir išleisti knygą, kurioje atsiskleistų Švenčionijos krašto savitumas, mūsų mokyklos įkūrimas ir jos nueitas kelias. Ši idėja buvo pristatyta mokyklos bendruomenei ir sulaukė palaikymo.

Paaiškėjo, kad surinktos literatų būrelio mokinių medžiagos neužteks, reikės įjungti daug žmonių, kad būtų parengtas didesnės apimties leidinys. Akivaizdu, kad šiam sumanymui įgyvendinti buvo reikalingos ne tik idėjos, kruopštus darbas, bet ir lėšos, todėl aš, literatų būrelio vadovė, 2018-05-25 mokytojų tarybos posėdyje pasiūliau teikti vietos projekto paraišką pagal VPS priemonės „Kultūros savitumo išsaugojimas, tradicijų tęstinumas“ veiklos sritį „Parama informacinės medžiagos kaupimui, sisteminimui ir leidybai krašto kultūriniam savitumui išsaugoti“, taip pat prašyti ir iš Švenčionių rajono savivaldybės paramos kraštotyrinės knygos „Mūsų istorija gyvai“ leidimui. Mokytojų tarybos nariai tokiam pasiūlymui pritarė. Mokyklos direktoriaus 2018-06-04 įsakymu Nr. OV-76 buvo sudaryta darbo grupė projekto paraiškai rengti. Į darbo grupės veiklą buvo įtraukti Cirkliškio, Modžiūnų ir Sarių bendruomenių nariai. Su bendruomenėmis buvo pasirašytos bendradarbiavimo sutartys, kuriose atsispindėjo projekto veiklos.

Žinodami projekto uždavinius, tikslus, turėdami partnerių ir Švenčionių rajono savivaldybės administracijos patvirtinimą, kad bus finansuojamas projekto įgyvendinimas, iš visų jėgų kibome į darbą. Darbšti, veikli ir kūrybinga projekto vykdymo komanda – Vilhelmina Dragūnienė, Danutė Kavaliukaitė, Veronika Švogžlienė, Dovilė Maslianikienė, Janina Raslanienė, Valentina Markevič, Judita Nemeikienė – vadovaujama Mildos Gustienės-Vilniškės per 2 mėnesius parengė projektinį leidinį „Mūsų istorija gyvai“. Jo turinį sudaro 4 skyriai: trumpa Švenčionių krašto apžvalga; istoriniai 1939-1945 m. įvykiai; II-oji sovietų okupacija ir jos pasekmės, mokyklos istorija, Nepriklausomybės atkūrimas.

Atsiminimus papasakojo 51 žmogus, juos užrašė 30 mokinių ir 7 mokytojai. Knyga iliustruota nuotraukomis. Knygos pratarmė ir skyrių santraukos išverstos į anglų kalbą. Tikimės, kad šį kraštotyrinį leidinį skaitys ne tik švenčioniškiai, bet ir į rajoną atvykstantys turistai.
Trečiasis knygos „Mūsų istorija gyvai“ skyrius yra skirtas mokyklai, kuri jau 6 dešimtmečius vykdo jai patikėtą misiją – ugdo ir augina Lietuvai darbo žmogų. Joje jauni žmonės ne tik išmoko amato, bet galėjo atskleisti ir savo talentą. Mokykloje kūrėsi ir ilgus metus veikė tautinių ir pramoginių šokių kolektyvai, pučiamųjų instrumentų orkestras, folklorinis ansamblis, dramos, literatų būreliai, mokykla nuolat garsėjo ne tik rajone, bet ir respublikoje sportininkų (slidininkų, tenisininkų, sunkumų ir svarsčių kilnojimo, jėgos trikovės) laimėjimais. Per tuos metus mokykla brendo, keitė savo struktūrą, išgyveno ne vieną švietimo reformą. Apie mokyklą, jos mokinius ir mokytojus, vadovus ir darbuotojus yra surinkti ir užrašyti 32 prisiminimai. Turtinga mokyklos istorija yra kiekvieno jos nario pasididžiavimas ir stiprybės įkvėpimas.

Šio knygos skyriaus medžiaga mums padeda ruošti šventinę programą, rašyti mokyklos jubiliejaus scenarijų ir t.t.
Džiaugdamiesi išleista knyga „Mūsų istorija gyvai“ nuoširdžiai dėkojame Rimantui Klipčiui, Švenčionių rajono savivaldybės merui, Andriui Šarėjui, Švenčionių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojui, Birutei Borovskienei, Švenčionių rajono vietos veiklos grupės „Švenčionių partnerystė“ pirmininkei, Vaidui Garlai, fotografui, Broniui Lazaraičiui, Antanui Karmonui, Vytautui Stunžėnui, projekto konsultantams ir ekspertams.

Laimutė Stūglienė, ŠPRC mokytoja, literatų būrelio „Vaivorykštė“ vadovė

  2019-11-27
Atgal Spausdinimo versija
SAVIVALDYBĖS MERAS

Mero darbotvarkė

Naujienų prenumerata
POSĖDŽIŲ TRANSLIACIJA
 Video archyvas 
 
Vardadieniai { visi }
Šiandien:
Vaidilas
Liaudmina
Anatolijus
Rytoj:
Skalvis
Gedgailė
Teodoras
Malvina


 
© Švenčionių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas