Švenčionių rajono savivaldybė

Vilniaus g. 19
LT-18116 Švenčionys
Tel. (8 387) 66 372
Faks. (8 387) 66 365
Duomenys kaupiami ir
saugomi Juridinių asmenų
registre, kodas 188766722

Pagrindinė svetainė

Prisijungimas
 • Prisijungimas gyventojams
 • Naujienos ir aktualijos
  Gyvūnų augintinių veisėjo veiklos vykdymo teisiniai aspektai
  2021-02-25

  Nelegalūs veislynai ir žiaurus elgesys su gyvūnais praėjusiais metais leido suprasti, jog gyvūnų gerovės srityje yra nemažai teisinių spragų. Todėl šiuo metu stengiamasi atrasti veiksmingus sprendimo būdus. Vienas iš jų – bendradarbiavimas su socialiniais partneriais, Valstybine mokesčių inspekcija, policijos ir savivaldybės viešosios tvarkos pareigūnais. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai su minėtomis institucijomis bendru susitarimu nuolat keičiasi turima informacija, organizuoja neplaninius patikrinimus galimai nelegaliuose veislynuose ar gavus pranešimą dėl žiauraus elgesio su gyvūnais. Nuo 2021 m. sausio 26 d. pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su Gyvūnų apsaugos ir gerovės asociacija (GAGA), siekiant bendru tikslu nustatyti nelegalias gyvūnų augintinių veisimo vietas, žiaurų elgesį su gyvūnais bei blogas laikymo sąlygas. Kitas būdas – informuoti visuomenę, kuo aiškiau išdėstant pagrindinius reikalavimus legaliai ir tinkamai vykdyti gyvūnų augintinių veisėjo veiklą.

  Plačiau
  Padidėjusiam oro užterštumui turi įtakos oro masės pernašos iš pietų
  2021-02-24
  Vasario 22 d. dėl užterštos oro masės iš pietų, teršalų - kietųjų dalelių (KD10) ir azoto dioksido (NO2) koncentracijos aplinkos ore viršijo nustatytas ribines vertes visoje šalyje.Smulkiųjų kietųjų dalelių KD2,5 koncentracija aplinkos ore taip pat ženkliai padidėjo iki pavojingo sveikatai lygio.

  Vasario 23-25 d. vyraus nepalankios meteorologinės sąlygos aplinkos oro teršalų sklaidai. Visoje šalies teritorijoje teršalų koncentracijos nuosekliai didėja nuo sekmadienio (vasario 21 d.) dėl taršios oro masės pernašos iš pietų.

  Plačiau
  Svarbus pranešimas keleiviams !
  2021-02-24

  Informuojame, kad UAB „Transporto centras“ vykdomo keleivių vežimo vietinio (priemiestinio) reguliaraus susisiekimo maršrutų reisais sustabdymas yra pratęsiamas iki 2021 m. balandžio 6 d.

  Plačiau
  Basas ir be gesintuvo - gaisre ne karys
  2021-02-24

  Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, šiemet labai padaugėjo gaisruose traumuotų žmonių. Juose nukentėjo 33 žmonės, pernai tuo pačiu metu tokių asmenų buvo 23. Vien pastarąjį savaitgalį per 3 dienas gaisruose buvo traumuoti 8 žmonės. Kokios pagrindinės šių įvykių priežastys ir kokias klaidas daro gyventojai kilus gaisrui?

  Plačiau
  Apie vakcinas, kurios yra naudojamos Švenčionių rajone
  2021-02-23

  Šiuo metu Švenčionių rajone yra skiepijama šiomis vakcinomis:
  • „Comirnaty“ vakcina, kurią gamina „Pfizer / Biontech“
  • „AstraZeneca“ vakcina, kurią gamina „AstraZeneca” kartu su Oksfordo universitetu

  Plačiau
  Vakcinacija Švenčionių rajone
  2021-02-22

  Švenčionių rajone nuo COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) jau paskiepyti 1101 rajono gyventojai, iš jų 977 rajono gyventojus paskiepijo Švenčionių rajono pirminės sveikatos priežiūros centras, o VŠĮ Švenčionių rajono ligoninės darbuotojams skiepijimą organizavo VŠĮ Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikos.
  Šią savaitę bus gautos 200 Astra Zeneca vakcinų (pirmoms dozėms), taip pat rajonas gaus ir 270 Pfizer vakcinų.

  Plačiau
  Informacija dėl paramos maisto produktais ir higienos prekėmis iš Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo
  2021-02-17

  Švenčionių rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyrius primena, kad teisę gauti paramą maistu ir higienos prekėmis iš Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo turi nepasiturintys gyventojai, kurių vidutinės mėnesio pajamos vienam asmeniui neviršija 1,5 valstybės remiamų pajamų (VRP) dydžio (192,00 Eur).

  Plačiau
  Pasienyje su Lenkija VSAT pareigūnai tikrins, ar atvykstantieji yra užsiregistravę NVSC
  2021-02-17

  Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) informuoja, kad pasienyje su Lenkija VSAT pareigūnai tikrins, ar atvykstantieji į Lietuvą yra užsiregistravę Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) interneto svetainėje ir ar jie yra pateikę visus reikalaujamus ir teisingus duomenis.

  Plačiau
  Priimami prašymai dėl būsto pritaikymo vaikams su sunkia negalia
  2021-02-17

  Švenčionių rajono savivaldybės administracija informuoja, kad Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2019 m. birželio 27 d. įsakymu Nr. A1-365 „Dėl Šeimų, auginančių vaikus su sunkia negalia, socialinio saugumo stiprinimo pritaikant būstą ir gyvenamąją aplinką tvarkos aprašo patvirtinimo“ patvirtintas Šeimų, auginančių vaikus su sunkia negalia, socialinio saugumo stiprinimo pritaikant būstą ir gyvenamąją aplinką tvarkos aprašas (toliau - Aprašas).

  Plačiau
  Grožio specialistams – NVSC mokymai, kaip valdyti koronaviruso grėsmes
  2021-02-17

  Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) vasario 18 d. (ketvirtadienį) 13 val. organizuoja nuotolinę viešąją konsultaciją, skirtą grožio paslaugas teikiantiems specialistams. Jos metu bus pristatytos koronaviruso infekcijos (COVID-19) prevencijos priemonės ir veiksmai, kurių būtina imtis nustačius susirgimą.

  Plačiau
  Kviečiame užpildyti anoniminę klientų apklausos anketą!
  2021-02-16

  Mes siekiame tobulėti ir gerinti teikiamų paslaugų kokybę, todėl Jūsų nuomonė apie teikiamų paslaugų kokybę ir aptarnavimą mums itin svarbi. Prašome mūsų klientų užpildyti anoniminę   Švenčionių rajono savivaldybės administracijos Klientų pasitenkinimo suteiktomis paslaugomis nustatymo anketą. Tik su Jūsų pagalba galime sužinoti Jūsų vertinimus bei pageidavimus, ką dar reikia patobulinti.  Anketos pildymas užtruks apie 1 minutę.  Padėkite mums tobulėti!

  Plačiau
  Savivaldybės mero sveikinimas
  2021-02-15


     

  Plačiau
  Įteiktos nominacijos už nuopelnus Švenčionių rajonui
  2021-02-15
  Tradiciškai vasario 16 d. apdovanojami asmenys, ženkliai prisidėję prie Švenčionių rajono savivaldybės kultūrinės, socialinės ir ekonominės plėtros. Nominacijos teikiamos kiekvienais metais Lietuvos valstybės atkūrimo dienos proga.   
  Plačiau
  Švenčionių, Švenčionėlių ir Pabradės miestų viešose erdvėse pradeda veikti pagal projektą „WIFI4EU“ įrengtos nemokamos belaidžio interneto ryšio zonos
  2021-02-12

  Švenčionių rajono savivaldybei suskubus atsiliepti į pirmąjį Europos Komisijos iniciatyvos „WiFi4EU“ – kvietimą pasinaudoti čekiais belaidžio interneto ryšio viešosiose erdvėse įrengti – savivaldybei skirtas 15 tūkst. Eur vertės čekis.

  2018 m. gruodžio 19 d. buvo pasirašytas Dotacijos susitarimas Nr. INEA/CEF/WiFi4EU/1-2018/013579-017252 pagal Europos infrastruktūros tinklų priemonę (EITP) – „WiFi4EU“ tarp Švenčionių rajono savivaldybės administracijos bei Inovacijų ir tinklų programų vykdomosios įstaigos (angl. santrumpa – INEA).

  Plačiau
  Individualios nemokamos gydytojo-dietologo konsultacijos
  2021-02-12

  Vykdant projektą „Sveikos gyvensenos skatinimas Švenčionių rajone“ kviečiame aktyviai registruotis į individualias nemokamas gydytojo-dietologo konsultacijas nuotoliniu būdu. Konsultacijos skirtos suaugusiems taip pat ir vaikams, dalyvaujant jų tėveliams.

  Plačiau
  Apsisprendimas dėl skiepijimo nuo COVID-19 ligos turi būti gerai apgalvotas
  2021-02-11

  Šiuo metu visoje  Lietuvoje, taip pat ir Švenčionių rajone, vyksta vakcinacija nuo Covid-19 ligos pagal prioritetines grupes. Švenčionių rajono pirminės sveikatos priežiūros centro, atsakingo už mūsų rajono gyventojų vakcinaciją, medikai  nuogąstauja, kad pasitaiko nemažai atvejų, kai  asmenys, užsiregistravę vakcinacijai, prieš pat skiepą  praneša, kad  jo atsisako arba  neatvyksta į gydymo įstaigą skiepytis nustatytu laiku. Toks pacientų elgesys labai apsunkina vakcinavimo procesą, nes neatvykus skiepytis griūva visai dienai, o kartais ir savaitei sudarytas vakcinavimo planas. Paruošta vakcina turi labai trumpą galiojimo laiką, tuomet atsiranda didžiulė rizika, kad nebus panaudotos visos vakcinos dozės. Vakcinos, kurios taip laukia kiti norintys skiepytis gyventojai.

  Plačiau
  Raginame atlikti COVID-19 PGR tyrimą asmenis, kurie grįžta į darbą nuo 2021 m. vasario 15 d.
  2021-02-11

  Jei pagal karantino ribojimų atlaisvinimo planą planuojate dirbti nuo kitos savaitės, raginame NEMOKAMAI atlikti PGR tyrimą mobiliuose punktuose, kad įsitikintumėte, jog nesergate COVID-19 liga ir taip apsaugoti ne tik save, bet ir klientus. Net jeigu nejaučiate koroviruso simptomu, galite sirgti besimptome forma ir taip platinti virusą kitiems.

  Plačiau
  Informacija dėl nuotekų tinklų plėtros Švenčionių, Švenčionėlių, Pabradės miestuose ir Cirkliškio kaime – suskubkite, jei dar nepateikėte prašymo
  2021-02-10

  Lietuvai sulaukus Europos Komisijos priekaištų, kad per mažai gyventojų prijungta prie centralizuotų nuotekų tinklų, Aplinkos ministerija, vandentvarkos bendrovės bei savivaldybės ieško būdų, kaip šį procesą paspartinti.

  Plačiau
  Informacija dėl gatvių pavadinimų suteikimo, keitimo
  2021-02-10
  Vakcinacija nuo COVID-19 Švenčionių rajone
  2021-02-10

  Švenčionių rajone nuo COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) jau paskiepyti 806 rajono gyventojai, iš jų 666 rajono gyventojus paskiepijo Švenčionių rajono pirminės sveikatos priežiūros centras.
  Šią savaitę bus gautos 100 Astra Zeneca vakcinų (pirmoms dozėms), kurios yra skirtos jaunesniems nei 55 m. asmenims, taip pat rajonas gaus ir 180 Pfizer vakcinų (pirmoms dozėms). Šiuo metu peržiūrimi atsiųsti švietimo įstaigų sąrašai ir asmenys suskirstomi pagal amžių. Vakcina „Pfizer“ pirmiausia bus skiepijami švietimo įstaigų darbuotojai, kurių amžius virš 55 metų.

  Plačiau
  Švenčionių rajono savivaldybės aukštojo mokslo studijų rėmimo fondo informacija apie fondo 2020 metų veiklą
  2021-02-08

  Švenčionių rajono savivaldybės Aukštojo mokslo studijų rėmimo fondo nuostatai patvirtinti Švenčionių rajono savivaldybės tarybos 2005 m. sausio 20 d. sprendimu Nr. T-18, pakeisti ir patvirtinti nauja redakcija 2017 m. kovo 29 d. sprendimu Nr. T-54.

  Iš viso Švenčionių rajono savivaldybės aukštojo mokslo studijų rėmimo fondui (toliau – Fondas) 2020 metais iš rajono savivaldybės biudžeto buvo skirta 5 000 eurų, iš kitur gautų lėšų nebuvo. 2020 metais paramai panaudoti visi skirti 5000 eurų.

  Plačiau
  Parduodamas Švenčionių rajono savivaldybės nekilnojamas turtas elektroninio aukciono būdu
  2021-01-29

  (į elektroninius aukcionus registruojama ir jie vykdomi interneto svetainėje http://www.evarzytynes.lt/)
  Aukciono vykdymo laikas 2021-03-12 9.00 val. – 2021-03-15 13.59 val.
  Dalyvių registracija 2021-03-03 00.00 val. – 2021-03-05 23.59 val.
  Turto apžiūra 2021-02-26 nuo 9.00 val. iki 16.00 val.
  Aukciono dalyvio registravimo mokesčio dydis – 30 Eur.

  Plačiau
  Kviečiame rinktis pasieniečio įvadinio mokymo kursus
  2021-01-27

  Informuojame, kad nuo 2021 m. balandžio 12 d. Pasieniečių mokykloje bus organizuojami Pasieniečio įvadinio mokymo kursai. Turinčius aukštąjį universitetinį arba aukštąjį neuniversitetinį bei aukštesnįjį išsilavinimą ir nepriekaištingos reputacijos asmenis kviečiame rinktis šiuos mokymo kursus ir per 15 savaičių tapti pasieniečiais.

  Plačiau

  Naujienų archyvas >

   

  Rengiami projektai
  INFORMACIJA APIE ŠVENČIONĖLIŲ MIESTO TERITORIJOS BENDROJO PLANO KOREGAVIMO RENGIMĄ
  2021-02-17

  Švenčionių rajono savivaldybė informuoja, kad priimtas Švenčionių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2021-02-11 įsakymas Nr. A-77 „Dėl Švenčionėlių miesto teritorijos bendrojo plano koregavimo". Pradedamas rengti Švenčionėlių miesto teritorijos bendrojo plano, patvirtinto Švenčionių rajono savivaldybės tarybos 2009 m. lapkričio 26 d. sprendimu Nr.T-155, koregavimas.

  Plačiau
  Informacija apie sprendimo priėmimą dėl kaimo plėtros projekto rengimo ir pasiūlymų pateikimo
  2021-02-11

   Informuojame, kad 2021 m. kovo 3 d. numatoma priimti sprendimą pradėti rengti kaimo plėtros žemėtvarkos projektą Matakienių k. 1 (kadastro Nr. 8638/0002:113), kurio planavimo tikslas – parinkti žemės ūkio veiklai reikalingų statinių statybos vietą ir uždaviniai – suplanuoti žemės ūkio paskirties žemės sklypo (sklypų) teritoriją, nustatant kitos (fermų, ūkio, šiltnamių, kaimo turizmo) paskirties statinių statybos zoną.

  Plačiau
  Informacija apie sprendimo priėmimą dėl kaimo plėtros projektų rengimo ir pasiūlymų pateikimo
  2021-02-09

  Informuojame, kad 2021 m. vasario 25 d. numatoma priimti sprendimą pradėti rengti kaimo plėtros žemėtvarkos projektą Kabakėlio viensėdyje (kadastro Nr. 8638/0002:163), kurio planavimo tikslas – parinkti ūkininko sodybos vietą ir uždaviniai – suplanuoti žemės ūkio paskirties žemės sklypo (sklypų) teritoriją, nustatant ūkininko sodybos statinių statybos zoną, suplanuoti kelių išdėstymą, nustatyti vandens tvenkinio įrengimo vietą, nustatyti specialiąsias žemės ir miško naudojimo sąlygas.

  Plačiau

  Naujienų archyvas >

   

  Visuomenės informavimas apie numatomą statinių projektavimą
  INFORMACIJA APIE SPRENDIMO PRIĖMIMĄ DĖL KAIMO PLĖTROS PROJEKTO RENGIMO IR PASIŪLYMŲ PATEIKIMO
  2021-02-18

  Informuojame, kad 2021 m. kovo 8 d. numatoma priimti sprendimą pradėti rengti kaimo plėtros žemėtvarkos projektą Dvarčiškių kaime (kadastro Nr. 8664/0003:198), kurio planavimo tikslas - parinkti ūkininko sodybos vietą; uždaviniai - suplanuoti žemės ūkio paskirties žemės sklypo (sklypų) teritoriją, nustatant ūkininko sodybos statinių statybos zoną.

  Plačiau

  Naujienų archyvas >

   

  Pritarimai projektiniams pasiūlymams
  Informacija apie pritarimą projektiniams pasiūlymams
  2021-02-23

  Vadovaujantis Lietuvos Respublikos statybos įstatymu, Statybos techninio reglamento STR 1.04.04:2017 „Statinio projektavimas, projekto ekspertizė“ VIII sk. 67 p., Švenčionių rajono savivaldybės administracija pritaria vietinės reikšmės kelio 106(5-2V) ruožo, sutampančio su Kločiūnų k. Magūnų g., Pabradės sen., Švenčionių raj. rekonstravimo projekto projektiniams pasiūlymams.

  Prašymo pritarti projektiniams pasiūlymams informacinėje sistemoje „Infostatyba“  registracijos Nr. PSP-100-210223-00520. Pasiūlymams pritarta 2021-02-23.

  Plačiau

  Naujienų archyvas >

   

  © 1998-2012 Švenčionių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos.