Švenčionių rajono savivaldybė

Vilniaus g. 19
LT-18116 Švenčionys
Tel. (8 387) 66 372
Faks. (8 387) 66 365
Duomenys kaupiami ir
saugomi Juridinių asmenų
registre, kodas 188766722

Pagrindinė svetainė

Prisijungimas
 • Prisijungimas gyventojams
 • Naujienos ir aktualijos
  Aktualūs kontaktai
  2020-03-26
  Plačiau
  Dėl savivaldybės administracijos ir seniūnijų darbo organizavimo nuo 2020 m. kovo 16 d.
  2020-03-26
  Plačiau
  Rekomendacijos gyventojams ir atliekų tvarkytojams, kaip tvarkyti atliekas karantino metu
  2020-03-26

  Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija parengė rekomendacijas, kaip tvarkyti atliekas karantino metu
  Gyventojams rekomenduojama servetėles, tualetinį popierių, apsaugines kaukes ir kitas panašaus pobūdžio buitines atliekas mesti atskirai nuo kitų mišrių komunalinių atliekų – į atskirą skysčiams nepralaidų maišą, kurį pripildžius reikėtų įdėti į papildomą maišą ir, sandariai užrišus, išmesti į mišrių komunalinių atliekų konteinerį. Į papildomą maišą reikėtų sudėti ir atskirai rūšiuojamas pakuočių (popieriaus, plastiko, metalo) atliekas, o jas išmesti į pakuočių atliekoms skirtą konteinerį.

  Plačiau
  Informacija dėl UAB „Transporto centras“ vietinio (priemiestinio) reguliaraus susisiekimo maršrutų autobusų važiavimo 2020 m. kovo 28 d. – balandžio 13 d.
  2020-03-26

  Lietuvos Respublikos Vyriausybė, atsižvelgdama į kintančią situaciją ir epidemiologų rekomendacijas, nusprendė pratęsti karantino laikotarpį iki 2020 m. balandžio 13 dienos.
  Atsižvelgiant į tai, kad nuo kovo 28 d. iki balandžio 13 d. stabdomas ugdymo ir vaikų priežiūros procesas bei švietimo veikla visose švietimo įstaigose, dienos ir užimtumo centruose, organizuojant ugdymo procesą nuotoliniu būdu, UAB „Transporto centras“ autobusai vietinio (priemiestinio) reguliaraus susisiekimo maršrutais kursuos kaip nustatyta tvarkaraščiuose „mokinių atostogų metu“.
  Visa informacija apie autobusų važiavimą vietinio (priemiestinio) bei tolimojo reguliaraus susisiekimo maršrutais teikiama Švenčionių autobusų stoties tel. 8 631 51 333.

  Plačiau
  Karantinas pratęstas iki balandžio 13 d.
  2020-03-26

  Lietuvos Respublikos Vyriausybė, atsižvelgdama į kintančią situaciją ir epidemiologų rekomendacijas, nusprendė pratęsti karantino laikotarpį iki balandžio 13 dienos. Viešose vietose rekomenduojama būti tik su burną ir nosį dengiančiomis apsauginėmis priemonėmis, patikslinta parkų ir atvirų erdvių lankymo bei apsipirkimo prekybos vietose tvarka.
  Gyventojams viešose vietose rekomenduojama būti su apsauginėmis veido kaukėmis, respiratoriais arba kitomis nosį ir burną dengiančiomis apsaugos priemonėmis, išskyrus vairuojant motorines transporto priemones.

  Plačiau
  Nuo 2020 m. kovo 30 d. rajono savivaldybės švietimo įstaigos mokymą vykdys nuotoliniu būdu
  2020-03-26

  Atsižvelgdamos į susidariusią epideminę COVID-19 (koronavirusinės infekcijos) situaciją ir paskelbtą karantiną, rajono savivaldybės švietimo įstaigos nuo 2020 m. kovo 30 d. mokymo procesą vykdys nuotoliniu mokymo proceso organizavimo būdu.

  Informacija apie konkrečios švietimo įstaigos darbo organizavimo tvarką ir vykdomą mokymą nuotoliniu būdu skelbiama mokyklos interneto svetainėje ir / arba elektroniniame dienyne TAMO / Mano dienynas. Mokyklų interneto svetainių adresai:
  Plačiau
  Informacija dėl Jaunimo projektų finansavimo atrankos ir Švenčionių rajono savivaldybės Atvirųjų jaunimo erdvių veiklos programų projektų finansavimo atrankos konkursų
  2020-03-25

  Informuojame, kad keičiasi Jaunimo projektų finansavimo atrankos ir Švenčionių rajono savivaldybės Atvirųjų jaunimo erdvių veiklos programų projektų finansavimo atrankos konkursų paraiškų pateikimo tvarka.
  Paraiškos teikiamos ir priimamos tik el. p. inga.varniene@svencionys.lt arba inga.varn@gmail.com iki 2020 m. kovo 31 d. Paraiškų teikimo klausimais darbo dienomis nuo 14 iki 16 val. konsultuoja Švenčionių rajono savivaldybės administracijos Kultūros, švietimo, jaunimo ir sporto skyriaus vyr. specialistė Inga Varnienė, tel. 8 616 25 841, el. p. inga.varniene@svencionys.lt, inga.varn@gmail.com.

  Plačiau
  Dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) valdymo priemonių prekybos vietoms
  2020-03-24
   1. Visos prekybos vietos įpareigojamos:
  1.1. Riboti pirkėjų srautus, atsižvelgiant į prekybos vietos plotą, siekiant išvengti grūsčių.
  1.2. Prie įėjimo į prekybos vietą paskelbti informaciją, atkreipiančią dėmesį į lankytojų asmens higienos laikymąsi (rankų higiena, kosėjimo, čiaudėjimo etiketas), sudaryti galimybę tinkamai rankų higienai ir (ar) dezinfekcijai.
  1.3. Prekybos vietose užtikrinti apsipirkimui naudojamų vežimėlių ir krepšių valymą ir dezinfekavimą po kiekvieno jų panaudojimo.
  1.4. Užtikrinti, kad lankytojai eilėse prie kasų ar savitarnos kasų laikytųsi saugaus ne mažesnio kaip 1 metro atstumo.
  1.5. Skatinti lankytojus už prekes ir priemones atsiskaityti ne grynaisiais pinigais.
  1.6. Užtikrinti pardavėjų darbą kas antroje kasoje, jei tarp jų neišlaikomas mažiausiai 2 metrų atstumas.
  1.7. Užtikrinti galimybę prekybos vietos darbuotojams reguliariai (ne rečiau kaip kas 2 val.), o esant poreikiui ir dažniau, kruopščiai plauti rankas su šiltu tekančiu vandeniu ir skystu muilu, ar dezinfekuoti jas specialiomis rankų dezinfekcinėmis priemonėmis.
  1.8. Prekybos vietose užtikrinti tinkamą aplinkos valymą ir dezinfekciją remiantis parengtomis rekomendacijomis „Dėl aplinkos valymo ir dezinfekcijos, esant nepalankiai COVID-19 situacijai

  http://sam.lrv.lt/uploads/sam/documents/files/KORONA/rekomendacijos%20del%20aplinkos%20valymo.pdf

  Plačiau
  Griežtinamas gyventojų elgesys karantino metu
  2020-03-24

   Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo A. Verygos sprendimu (https://bit.ly/33G7f6G) gyventojams rekomenduojama:
  - viešose vietose dėvėti medicinines kaukes (nesant galimybės dėvėti medicininę kaukę – medžiaginę kaukę, dengiančią nosį ir burną), išskyrus vairuojant motorines transporto priemones;
  - viešose vietose, kur liečiami daiktai, dėvėti vienkartines pirštines;
  - gyventojai įpareigoti vengti tiesioginio fizinio kontakto, laikytis saugaus atstumo; (ne mažiau kaip 2 metrai ir ne ilgiau kaip 15 min.), griežtai laikytis asmens higienos reikalavimų (rankų higiena, kosėjimo, čiaudėjimo etiketas).
  Plačiau

  Karantino metu – supaprastintas receptinių vaistų pardavimas
  2020-03-24

  Šalyje paskelbus karantiną, sveikatos apsaugos ministro, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo Aurelijaus Verygos sprendimu, receptinius vaistus ir kompensuojamąsias medicinos pagalbos priemones, skirtus kitam pacientui, vaistinės privalės išduoti (parduoti) gyventojams, nereikalaujant pateikti jokių dokumentų. Vaistus, skirtus kitam pacientui pagal elektroninius receptus, galima bus įsigyti žodžiu pateikiant paciento asmens kodą, vardą ir pavardę.

  Plačiau
  Atnaujintas nemokamo maitinimo teikimas mokiniams
  2020-03-24
  Kaip jau informavome, Švenčionių rajono ekstremalių situacijų operacijų vadovo sprendimu atnaujintas nemokamo maitinimo teikimas mokiniams.
  Mokyklos maisto davinius teiks nustatytose vietose ir nustatytu laiku:
  Adutiškio pagrindinė mokykla – kovo 25 d. (jei negavote informacijos dėl atsiėmimo vietos ir laiko, teiraukitės telefonu 8 611 38 674);
  Pabradės „Ryto“ gimnazija – kovo 24 d. (jei negavote informacijos dėl atsiėmimo vietos ir laiko, teiraukitės telefonu 8 610 49 277);
  Pabradės „Žeimenos gimnazija“ – kovo 26 d. (jei negavote informacijos dėl atsiėmimo vietos ir laiko, teiraukitės telefonu 8 610 61 761);
  Švenčionėlių Mindaugo gimnazija – kovo 25 d. (jei negavote informacijos dėl atsiėmimo vietos ir laiko, teiraukitės telefonu 8 676 32 504);
  Švenčionėlių progimnazija – kovo 25 ir 26 d. (jei negavote informacijos dėl atsiėmimo vietos ir laiko, teiraukitės telefonu 8 673 83 101);
  Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazija – kovo 25 ir 26 d. (jei negavote informacijos dėl atsiėmimo vietos ir laiko, teiraukitės telefonu 8 612 15 622);
  Švenčionių progimnazija – kovo 24–26 d. (jei negavote informacijos dėl atsiėmimo vietos ir laiko, teiraukitės telefonu 8 686 22 129);
  Švenčionių pradinė mokykla – kovo 25 ir 26 d. (jei negavote informacijos dėl atsiėmimo vietos ir laiko, teiraukitės telefonu 8 682 33 047).

  Kontaktinis asmuo – Kęstutis Kapačinskas, Švenčionių rajono savivaldybės administracijos Kultūros, švietimo, jaunimo ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotojas (tel. 8 686 32 749, el. p. kestutis.kapacinskas@gmail.com).


  Švenčionių rajono
  ekstremalių situacijų operacijų vadovas                                            Rimantas Klipčius

  Plačiau
  Nuotoliniu būdu skelbiamas mokinių poezijos konkursas ,,100 eilėraščių pasieniui“
  2020-03-24
  Minint Lietuvos pasienio šimtmečio jubiliejų, Vilniaus pasienio rinktinė organizuoja naują projektą gimnazistams literatams. Lietuvoje dirbant ir mokantis nuotoliniu būdu, šių metų balandžio 1-ąją startuoja jaunųjų kūrėjų poezijos kūrimo konkursas „100 eilėraščių pasieniui“.
  Plačiau
  Laisva prieiga prie „Vyturio“ skaitmeninių knygų bibliotekos
  2020-03-23

  Pandemijos metu visoms Lietuvos mokykloms visas „Vyturio“ lobynas atveriamas nemokamai.

  Skaitmeninės knygos čia:
  https://vyturys.lt/kodas/corona
  Garso knygos čia:
  http://bit.ly/vyturioknygos Plačiau

  Jei nori tapti savanoriu
  2020-03-20

  Švenčionių rajono savivaldybei reikalinga savanorių pagalba dėl koronaviruso grėsmės paskelbto karantino metu.
  Kviečiami registruotis visi, galintys padėti senoliams ir saviizoliuotiems gyventojams apsipirkti, išvedžioti šunį ar suteikti kitą reikalingą pagalbą. Taip pat kviečiami registruotis tie, kurie turi automobilius ir gali būti kurjeriais ar prisidėti kitais būdais.

  Plačiau
  Lietuvos transporto saugos administracija informuoja, kad atsižvelgiant į susiklosčiusią situaciją Lietuvos Respublikoje paskelbus karantiną, stabdomi šie tolimojo reguliaraus susisiekimo autobusais maršrutų reisai:
  2020-03-20

   (atnaujinta 2020-03-23)

  - nuo 2020 m. kovo 23 d. iki 2020 m. kovo 30 d. (imtinai) stabdomi šie UAB „Utenos autobusų parkas“ aptarnaujami tolimojo reguliaraus susisiekimo autobusais maršruto reisai:
  - iš Kaltanėnų į Švenčionėlius 8.42 val. d.d., š.;
  - iš Švenčionėlių į Švenčionis 8.54 val. d.d., š.;
  - iš Švenčionių AS į Uteną per Švenčionėlius 10.20 val. d.d., š.;
  - iš Švenčionėlių į Kaltanėnus 10.40 val. d.d., š.;
  - iš Kaltanėnų į Uteną 10.53 val. d.d., š.

  - nuo 2020 m. kovo 17 d. iki 2020 m. kovo 30 d. (imtinai):
  UAB „METEORIT TURAS“:
  Išvykstantys iš Švenčionių AS į Vilnių (per Sarius, Zalavą, Pavoverę, Pabradę, Pailgę) - 8.07 k.d., 10.57 k.d., 18.07 p. s.;
  Išvykstantys iš Vilniaus AS į Švenčionis – 10.45 k.d., 14.15 k.d., 20.15 p. s.;
  Išvykstantys iš Švenčionių AS į Ignaliną ir Visaginą – 12.15 k.d., 15.50 k.d., 21.50 p. s.

  IĮ „SEKNIJA“:
  Lietuvos transporto saugos administracija informuoja, kad atsižvelgiant į susiklosčiusią situaciją Lietuvos Respublikoje paskelbus karantiną, nuo 2020 m. kovo 21 d. iki 2020 m. kovo 30 d. (imtinai) stabdomi visi IĮ „SEKNIJA“ aptarnaujami tolimojo reguliaraus susisiekimo autobusais maršruto reisai.

  - nuo 2020 m. kovo 17 d. iki 2020 m. kovo 27 d. (imtinai):
  UAB „SVIRKA":
  Išvykstantys:
  Iš Švenčionių AS:
  į Tverečių per Bačkininkus, Adutiškį, Jakelius, Didžiasalį – 10.25 k.d.; 16.36 k.d.
  į Vilnių per Pabradę, Nemenčinę – 12.29 k.d.

  Iš Pabradės:
  į Vilnių per Nemenčinę – 13.06 k.d.
  į Tverečių per Švenčionis, Adutiškį, Didžiasalį – 15.56 k.d.
  Iš Vilniaus AS:
  į Tverečių per Nemenčinę, Pabradę, Švenčionis, Bačkininkus, Adutiškį, Didžiasalį: 14.50 k.d. Plačiau

  Esant padidintai rizikai užsikrėsti Covid-19, rekomenduojama rūpestingai valyti namus
  2020-03-20
  Švenčionių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras primena, kad šiuo laikotarpiu, esant padidintai rizikai užsikrėsti Covid-19, rekomenduojama rūpestingai valyti namus.
  Gyvenamojo būsto nuolatinio valymo tikslas yra sumažinti mikroorganizmų skaičių gyvenamojoje aplinkoje. Pasak ULAC dezinfektologo Jono Antanavičiaus, aplinkai valyti ar dezinfekuoti drėgnu būdu naudojamas šiltas vanduo ir kitos įprastinės dezinfekuojančios valymo priemonės. Pats papraščiausias būdas namų sąlygomis yra pasigaminti tirpalą: 1 litrui šilto muiluoto vandens reikia geriamosios arba kalcinuotos sodos (20 gramų). Buitiniai plovikliai su dezinfekuojančiais priedais taip pat gali būti naudojami gyvenamojo būsto dezinfekavimui. Atkreiptinas dėmesys, kad naudojant dezinfekcinius tirpalus, būtina perskaityti ant jų pakuotės esančias instrukcijas ir jomis vadovautis.
  Plačiau
  Nemokamos individualios psichologo konsultacijos vykdant projektą Nr. 08.4.2-ESFA-R-630-01-0005 „Sveikos gyvensenos skatinimas Švenčionių rajone“
  2020-03-20
  Plačiau
  AB Lietuvos paštas ir toliau teiks visas būtinąsias paslaugas
  2020-03-20
  Karantino laikotarpiu AB Lietuvos paštas ir toliau teiks visas būtinąsias paslaugas, įskaitant pensijų ir kitų socialinių išmokų pristatymo gyventojams į jų gyvenamąsias paslaugas.
  Siekiant apsaugoti bendrovės ir darbuotojų bei klientų sveikatą gyventojai nebus aptarnaujami savo namų viduje. Išmokos bus išmokamos prie gavėjo buto durų laiptinėje arba prie namo durų lauke.
  Visa informacija apie Lietuvos pašto darbą karantino metu rasite čia:
  https://post.lt/lt/apie-mus/naujienos/svarbi-informacija-karantino-metu Plačiau
  Svarbi informacija dėl saviizoliacijos
  2020-03-20
  Švenčionių rajono savivaldybė, siekdama suvaldyti koronaviruso plitimą, pasirūpinti savo ir savo artimųjų bei aplinkinių sveikata, prašo, jeigu žinote, pranešti apie asmenis, kurie privalo izoliuotis, bet nesilaiko nustatytų saviizoliacijos sąlygų Švenčionių rajone.

  Apie asmenis, nesilaikančius saviizoliacijos, prašome skambinti 112.


  Plačiau
  Gyventojų, kurių vaikams skirtas nemokamas maitinimas mokyklose, dėmesiui
  2020-03-20
  Švenčionių rajono ekstremalių situacijų operacijų vadovo sprendimu atnaujinamas nemokamo maitinimo teikimas mokiniams. Atsižvelgiant į karantino režimo sąlygas ir siekiant išvengti epidemijos plitimo 2020 m. kovo 24-26 d. mokiniams ar jų tėvams bus išduodami maisto daviniai savaitei pagal mokyklų nustatytą grafiką ir išdavimo vietą bei būdą. Mokyklų darbuotojai iki antradienio susisieks su Jumis ir suderins davinių atsiėmimo procedūras.

  Prašytume kantrybės ir supratimo – tokiu būdu nemokamą maitinimą įstaigos teiks pirmą kartą.

  Švenčionių rajono
  ekstremalių situacijų operacijų vadovas                                                Rimantas Klipčius
  Plačiau
  Elgesys parkuose ir kitose erdvesė
  2020-03-20

   

  Plačiau
  Dezinfekuoti namų aplinkai galite pasitelkti ir namuose turimas priemones!
  2020-03-19
  Europos ligų̨ prevencijos ir kontrolės centras teikia rekomendacijas dėl namų aplinkos dezinfekavimo:
  Namų aplinkos valymas naudojant vandenį, muilą, buitinius ploviklius, įprastas dezinfekcijos priemones (skystis, kurio sudėtyje yra 70 proc. etanolio) ar valiklius yra pakankamas. Didžiausias dėmesys turi būti skiriamas dažnai liečiamiems paviršiams, langų, tualeto ir vonios kambario paviršiams.
  Pažeidžiamus paviršius reikia valyti 70 proc. koncentracijos etanoliu. Nejautrius paviršius galima valyti ir buitiniu balikliu, kuriame chloro koncentracija yra 0,5 proc. (skiedžiama 1:50 santykiu su vandeniu). Plačiau
  Jau pradėta laiptinių bei viešųjų erdvių dezinfekacija
  2020-03-19

  Reaguodama į susiklosčiusią situaciją  dėl išaugusios koronaviruso grėsmės, Švenčionių rajono seniūnijų ir komunalinio ūkio darbuotojai jau pradėjo dezinfekuoti daugiabučių laiptines bei viešąsias erdves.
  Suprantame gyventojų susirūpinimą dėl koronaviruso keliamos grėsmės, todėl ilgai nedvejodami priėmėme sprendimą prisidėti prie infekcijos plitimo rizikos mažinimo. Taigi, nuo šiol papildomai dezinfekuosime visas laiptines, kurias administruoja komunalinės įmonės, bei visas viešas erdves kuriose daugiausiai lankosi gyventojai.
  Gyventojų prašome būti sąmoningais, vengti viešų vietų, ir asmeniškai prisidėti prie laiptinių valymo ir vėdinimo. Plačiau

  Skelbimas dėl turto nuomos
  2020-03-18
  Švenčionių rajono savivaldybės administracijos nuolatinė turto nuomos konkurso komisija kviečia teikti paraiškas dalyvauti viešame vietos ant vandens bokšto nuomos konkurse.
  Nuomojamo turto adresas: Švenčionių r. sav., Vidutinės k., Klubo g. 13.
  Turto naudojimo paskirtis: Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos skaitmeninio mobiliojo radijo ryšio tinklo įrangos talpinimas ir eksploatavimas. Plačiau
  Svarbi informacija dėl Švenčionių rajono socialinių paslaugų centro padalinių darbo karantino laikotarpiu
  2020-03-18
  Vyriausybė dėl koronaviruso plitimo, nuo kovo 16 d. 00.0 val. iki kovo 30 d. 24.00 val. visoje Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbė karantiną. Atsižvelgiant į Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimą Švenčionių rajono socialinių paslaugų centro padaliniuose nuo 2020-03-16 iki karantino pabaigos paslaugų gavėjams paslaugos bus teikiamos šia tvarka:
  Plačiau

  Naujienų archyvas >

   

  Rengiami projektai
  INFORMACIJA APIE PARENGTĄ SPRENDIMO PROJEKTĄ
  2020-03-10

  Naujienų archyvas >

   

  © 1998-2012 Švenčionių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos.