Švenčionių rajono savivaldybė

Vilniaus g. 19
LT-18116 Švenčionys
Tel. (8 387) 66 372
Faks. (8 387) 66 365
Duomenys kaupiami ir
saugomi Juridinių asmenų
registre, kodas 188766722

Pagrindinė svetainė

Prisijungimas
 • Prisijungimas gyventojams
 • Naujienos ir aktualijos
  Kviečiame teikti paraiškas pagal priemonę „Remti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“
  2019-07-12

  Švenčionių rajono savivaldybės administracija kviečia teikti paraiškas paramai gauti pagal Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2017–2019 metų veiksmų plano įgyvendinimo 2.3 priemonę „Remti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“ (toliau – Priemonė).

  Vykdant Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2017–2019 metų veiksmų plano įgyvendinimo 2.3 priemonę „Remti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“, rajono savivaldybės administracijos seniūnijose vyko Išplėstinių seniūnaičių sueigų posėdžiai, kuriuose buvo nustatyti prioritetai finansuotinoms veikloms.

  Plačiau
  Studijuosiančius Europoje įspėja, kad neskubėtų deklaruoti išvykimo
  2019-07-12

  Kiekvieną vasarą Vilniaus teritorinė ligonių kasa atkreipia jaunuolių dėmesį į tai, ką jie turėtų atlikti išvykdami studijuoti į užsienį, kad ateinančiais mokslo metais gautų kompensuojamąsias medicinos paslaugas. Visgi būsimi studentai kasmet linkę daryti tą pat klaidą – deklaruoja išvykimą iš šalies, taip prarasdami sveikatos draudimą. Specialistai kartoja: išvykstant studijuoti būtina ne deklaruoti išvykimą, o pasirūpinti privalomuoju sveikatos draudimu.

  Plačiau
  Nuaidėjo Tarptautinis liaudiškos muzikos ir šokių festivalis „Ežerų sietuva – 2019“ ir vaistažolių rinkimo čempionatas „Švenčionys – Lietuvos vaistažolių sostinė“
  2019-07-11

  Birželio 29 d. po Bėlio ežero bangas nuvilnijo Tarptautinio liaudiškos muzikos ir šokių festivalio „Ežerų sietuva“ aidas. Čia, Nalšios žemės širdyje, šis spalvingas tarptautinis festivalis pradėjo ir tęsia savo kelią. Festivalyje dalyvavo svečiai iš daugelio pasaulio šalių: Čekijos Respublikos Prachatice miesto folkloro ansamblis „LIBÍN Prachatice” (ansamblio vadovas František Jordák ir šokių grupės vadovė Helena Svobodová), Rusijos Respublikos Saratovo miesto folkloro etnografinis ansamblis „Zabava“ (vadovė Anželika Glumova), Čilės Respublikos Čilės universiteto Lotynų Amerikos instrumentinis šokių kolektyvas (kolektyvo vadovas profesorius Julio Magriangel Toledo), Ukrainos Respublikos Galyčyny vaikų ir jaunimo centro folkloro etnografinis ansamblis „Svitlycia“ (vadovė Liubov Andruchiv) bei bandūrų kapela „Dzvinočok“ (vadovė Marija Gorišna), Portugalijos Respublikos Monte Funšalio miesto folkloro ansamblis „MonteVerde” (vadovas Marco Mendonça). Atvyko svečių ir iš kaimyninio Vilniaus rajono – Nemenčinės daugiafunkcinio kultūros centro liaudiškų šokių ansamblis „Perla“ (vadovas ir choreografas German Komarovski).

  Plačiau
  Dėl vėliavų iškėlimo tvarkos pažeidimų
  2019-07-11

  Kasmet spaudoje bei savivaldybės oficialioje interneto svetainėje Švenčionių rajono gyventojai ir kiti juridiniai asmenys yra informuojami apie Lietuvos vėliavos iškėlimo tvarką bei už šios tvarkos nesilaikymą kylančias administracines nuobaudas.

  Š. m. liepos 6 d., Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną, Švenčionių rajono savivaldybės administracijos darbuotojai Pabradės mieste vykdė reidą, kurio metu tikrino, kaip laikomasi Lietuvos valstybės vėliavos iškėlimo tvarkos.

  Plačiau
  Pradedamos eksploatuoti požeminių konteinerių konteinerinės aikštelės Švenčionyse, Švenčionėliuose ir Pabradėje!
  2019-07-11

  Įgyvendinus projektą „Komunalinių atliekų konteinerių aikštelių įrengimas ir rekonstrukcija ir konteinerių konteinerinėms aikštelėms įsigijimas Švenčionių rajono savivaldybėje“, kuris buvo finansuojamas Europos Sąjungos Sanglaudos fondo ir Švenčionių rajono savivaldybės biudžeto lėšomis, pradedamos eksploatuoti Švenčionių, Švenčionėlių ir Pabradės miestuose 28 konteinerinės aikšteles, kuriose įrengti požeminiai konteineriai, skirti mišrioms komunalinėms atliekoms (29 vnt.) ir atliekų rūšiavimui: popieriui ir kartonui, plastikui ir metalui, stiklui (84 vnt.).
  Tai ne tik estetiška, bet ir patogu gyventojams – izoliuotos nuo aplinkos atliekos laikomos žemesnėje temperatūroje, todėl lėčiau ges, mažiau sklis kvapai, šiukšlių neišnešios vėjas. Šių 5 kub. m konteinerių nebus įmanoma išvartyti ar išstumdyti.
  Gyventojus kviečiame atliekas rūšiuoti. Tai yra pagrindinė veikla, kuria kiekvienas galime prisidėti prie švaresnės aplinkos ir ekologiškesnės ateities kūrimo. Privalumas – sumažės komunalinių-buitinių atliekų kiekiai, todėl galima bus mažinti išlaidas.

  Plačiau
  Švenčionyse sėkmingai teikiamos priklausomybių konsultanto paslaugos
  2019-07-10

  Nuo 2019 metų pradžios ir Švenčionių rajono savivaldybėje veikia Priklausomybių konsultaciniai kabinetai, kurių tikslas – padėti kenčiantiems nuo priklausomybės ir jų šeimos nariams rasti išeiti. Jei jaučiate, kad alkoholis padarė jūsų ar jūsų šeimos gyvenimą nepakeliamu, Švenčionyse jau galite kreiptis dėl konsultacijų, užsiregistravę ir susitarę dėl atvykimo laiko telefonu 8 677 33 363. Plačiau

  Projekto „Nerūkyk – gyvenk sveikiau!“ veiklos
  2019-07-04

  Pasaulinė diena be tabako, dar vadinama Pasauline nerūkymo diena, gegužės 31 d. buvo minima visame pasaulyje. 1987 m. Pasaulio sveikatos organizacijos nariai, siekdami atkreipti pasaulio dėmesį į epidemiškai plintančias, tačiau išvengiamas mirtis, sukeltas rūkymo, paskelbė gegužės 31 d. Pasauline diena be tabako. Tądien visi rūkantieji skatinami bent vieną dieną nerūkyti, atsisakyti tabako gaminių. Visuomenė įvairiais būdais skatinama susipažinti su rūkymo žala ir pasauline tabako epidemija.

  Plačiau
  Priimami prašymai dėl būsto pritaikymo vaikams su sunkia negalia
  2019-07-04

  Švenčionių rajono savivaldybės administracija informuoja, kad Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2019 m. birželio 27 d. įsakymu Nr. A1-365 „Dėl Šeimų, auginančių vaikus su sunkia negalia, socialinio saugumo stiprinimo pritaikant būstą ir gyvenamąją aplinką tvarkos aprašo patvirtinimo“ patvirtintas Šeimų, auginančių vaikus su sunkia negalia, socialinio saugumo stiprinimo pritaikant būstą ir gyvenamąją aplinką tvarkos aprašas (toliau – Aprašas).

  Plačiau
  Lietuvos vėliavos iškėlimo tvarka
  2019-07-04

  Artėjant Liepos 6-ajai – Valstybės (Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo) dienai – svarbu nepamiršti, kad yra privaloma iškelti Lietuvos Respublikos vėliavą.
  Valstybės vėliava – oficialus Lietuvos valstybės simbolis. Valstybės vėliavos naudojimą reglamentuoja Lietuvos Respublikos valstybės vėliavos ir kitų vėliavų įstatymas ir Vyriausybės nutarimas „Dėl Lietuvos valstybės vėliavos ir kitų vėliavų kėlimo ir naudojimo“. Plačiau

  Kviečiame dalyvauti aplinkos tvarkymo konkurse
  2019-07-03

  Kaip ir kasmet, Švenčionių rajono savivaldybės administracija liepos mėnesį organizuoja aplinkos tvarkymo konkursą ir kviečia kaimo daugiabučių gyvenamųjų namų bendrijas, įstaigas, įmones ir privačių valdų savininkus dalyvauti gražiausios aplinkos tvarkymo konkurse.
  Konkurso tikslas – skatinti miesto ir kaimo gyventojus, įmonių ir įstaigų vadovus puoselėti savo gyvenamąją ir darbo aplinką, ugdyti gamtos tausojimo įgūdžius, gyventojų kūrybiškumą, grožio suvokimą, skleisti gerąją aplinkos tvarkymo patirtį.
  Komisija laukia pasiūlymų el. paštu
  zemes.ukis@svencionys.lt, rasa.cibiriene@svencionys.lt arba tel. (8 387) 66366.
  Konkurso nugalėtojai rugsėjo mėnesio pabaigoje bus paskelbti ir apdovanoti kasmetinėje rajono Rudens kermošiaus šventėje.

  Plačiau
  Informacija dėl finansavimo skyrimo 2019 metų sveikatos projektams, finansuojamiems Švenčionių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšomis
  2019-07-03
  Švenčionių rajono savivaldybės tarybos 2019 m. birželio 17 d. sprendimu Nr. T-126 „Dėl Švenčionių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos 2019 metų sąmatos patvirtinimo" patvirtinta Švenčionių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos 2019 metų sąmata, kurioje numatyta skirti lėšų: Plačiau
  Pabradės vaikų globos namų savininko teisės ir pareigos perduotos Švenčionių rajono savivaldybei
  2019-07-03

  2019-07-01 Švenčionių rajono savivaldybėje lankėsi Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis lydimas vyriausiosios patarėjos vaikų klausimais Dainos Urbonaitienės.
  Vizito metu Socialinės apsaugos ir darbo ministrui Linui Kukuraičiui ir Švenčionių rajono savivaldybės administracijos direktorei Jovitai Rudėnienei pasirašius aktą, savivaldybei buvo perduotos Pabradės vaikų globos namų savininko teisės ir pareigos. Švenčionių rajono savivaldybės taryba Pabradės vaikų globos namų perėmimui pritarė 2019 m. kovo 29 d. vykusiame posėdyje. Plačiau

  Keičiasi telefono numerio 112 pavadinimas
  2019-07-03

  Nuo šių metų liepos 1 dienos keičiamas telefono numerio 112 pavadinimas - nuo šiol jis bus vadinamas skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112.
  Toks telefono numerio 112 pavadinimo pakeitimas numatytas Lietuvos Respublikos Seimo priimtame Lietuvos Respublikos bendrojo pagalbos centro įstatymo 2, 10, 15, 16 straipsnių, trečiojo skirsnio ir priedo pakeitimo įstatyme, kuris įsigalioja nuo 2019 metų liepos 1 dienos. Minėtu įstatymu numerio 112 paskirtis susiejama su skubiosios pagalbos tarnybų kompetencija, taip pat patikslintos Bendrojo pagalbos centro (BPC) funkcijos, naudojamos sąvokos, BPC pareigūno teisės ir pareigos.

  Plačiau
  Nuo 2019 m. liepos 1 d. vertinant negalią asmens veiklos ir gebėjimų dalyvauti klausimyną pildys savivaldybės
  2019-07-01
  Nuo 2019 m. liepos 1 d. keičiasi pensinio amžiaus asmenų savarankiškumo vertinimo tvarka. Asmens veiklos ir gebėjimų dalyvauti klausimyną pildys ne NDNT specialistai, kaip buvo iki šiol, o asmens gyvenamosios vietos savivaldybės paskirtas darbuotojas. Plačiau
  Vardinių šventė „Tavo vardas gražesnis už saulę...“ Strūnaityje
  2019-07-01

  Petrinių šventės puoselėtojai strūnaitiškiai neleidžia Petrinių tradicijoms nugrimzti užmarštin. Jiems Petrinės – viena didžiausių kaimo švenčių, kurios metu netrūksta nei linksmybių, nei svečių. Ši šventė – tai tradicinių švenčių puoselėjimo pavyzdys, kuris paskatino ir naujų tradicijų kūrimą. Šiais metais, birželio 22 dieną organizuota varduvių šventė, kuri sujungė dvi svarbias kalendorines šventes – tai, tradiciškai organizuojamą Strūnaityje Petrinių šventę ir Jonines.

  Plačiau
  Švenčionių rajono gyventojai galės nemokamai naudotis priklausomybių konsultanto paslaugomis
  2019-06-28
  Nuo 2019 m. liepos 1 d. Švenčionių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras pradeda teikti nemokamas priklausomybių konsultanto paslaugas Švenčionių rajono gyventojams.
  Paslauga teikiama Švenčionių rajono savivaldybėje gyvenantiems asmenims, kurie anonimiškai be gydytojo siuntimo gali kreiptis pagalbos dėl savo ar šeimos narių priklausomybių.
  Plačiau
  Mero viešnagė Kinijoje, galimi nauji iššūkiai ir bendradarbiavimo galimybės
  2019-06-20

  Birželio 10-12 dienomis Švenčionių rajono savivaldybės meras Rimantas Klipčius viešėjo Kinijoje, kur Daliano mieste vyko penktasis Kinijos ir Vidurio ir Rytų Europos šalių savivaldybių vadovų susitikimas. Švenčionių rajono savivaldybės vadovas kartu su Varėnos ir Radviliškio savivaldybėmis pristatė Lietuvos savivaldą ir jos aktualijas. Susitikimo metu buvo aptartos naujos tarptautinio bendradarbiavimo galimybės, taip pat investicijų pritraukimo galimybės, bendradarbiaujant ne tik su Kinijos Daliano ir kitų provincijų miestų atstovais, bet ir su kitų šalių (Čekijos, Graikijos, Serbijos, Slovėnijos ir kt.) rajonų vadovais, ambasadoriais ir verslininkais.

  Plačiau
  UŽ ŠIUKŠLIŲ IŠMETIMĄ GRESIA BAUDOS
  2019-06-19

  Švenčionių rajono savivaldybės administracijos viešosios tvarkos specialistai vis daugiau pastebi ir gauna gyventojų skundų dėl prie atliekų konteinerių išmestų baldų, buitinės technikos, statybinių atliekų bei kitų į konteinerį netelpančių atliekų.
  Tai opi mūsų rajono problema, kuri ne tik sukelia antisanitarines sąlygas, bet ir darko gyvenviečių vaizdą.

  Kai kuriems gyventojams atrodo, kad jeigu jie moka už atliekų tvarkymą, tai gali savo buitines atliekas mesti kur panorėję. Plačiau
  Kviečiame gyventojus informuoti apie viešosios tvarkos pažeidimus
  2019-06-18
  Per tris projekto „Netvarkos gaudyklė" gyvavimo mėnesius iš pilietiškų gyventojų gauta nemažai pranešimų apie viešosios tvarkos pažeidimus. Daugiausiai pranešimų gaunama dėl netinkamo atliekų ir šiukšlių tvarkymo.
  Siekiant efektyvesnės kovos su pažeidėjais artimiausiu metu planuojama imtis veiksmingesnių priemonių: pažeidimus viešinti, įrengti daugiau vaizdo stebėjimo kamerų, patruliuoti teritorijas vakarais ir savaitgaliais.
  Plačiau
  Švenčionių rajone suformuota savivaldybės administracijos komanda
  2019-06-18

  Birželio 17 d. įvyko Švenčionių rajono savivaldybės tarybos posėdis, kuriame iš 25 tarybos narių dalyvavo 23.
  Antruoju klausimu svarstyta dėl Švenčionių rajono savivaldybės administracijos (toliau – administracijos) direktoriaus ir direktoriaus pavaduotojo skyrimo. Administracijos direktore vienbalsiai paskirta Jovita Rudėnienė, pastaruoju metu ėjusi Vietinio ūkio skyriaus vyriausiosios specialistės pareigas. Trečiuoju klausimu vyko administracijos direktoriaus pavaduotojo skyrimas. Juo paskirtas Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos narys Andrius Šarėjus, praeitoje kadencijoje ėjęs administracijos direktoriaus pareigas. Už A. Šarėjaus paskyrimą administracijos direktoriaus pavaduotoju balsavo 20 tarybos narių, prieš – trys.

  Plačiau
  UAB „PABRADĖS KOMUNALINIS ŪKIS“ prašo tausoti geriamąjį vandenį!
  2019-06-12

  Gerbiami geriamojo vandens vartotojai, šiuo metu dėl sausros susidarius neįprastai padėčiai Švenčionių rajone geriamojo vandens sunaudojama 30-40 proc. daugiau nei įprastai.
  Labiausiai vandens suvartojimas padidėjo gyvenvietėse, kuriose yra privačios valdos.
  Siekdami užtikrinti nepertraukiamą geriamojo vandens tiekimą, prasidėjus sausrai, prašome gyventojų centralizuotai tiekiamą geriamąjį vandenį naudoti tik būtiniausioms reikmėms.
  Dėkojame už supratingumą.

  Plačiau

  Naujienų archyvas >

   

  Visuomenės informavimas apie numatomą statinių projektavimą
  Informacija apie visuomenei svarbaus statinio projektavimą
  2019-07-10

  Projekto pavadinimas: Sandėlio, Švenčionių r. sav., Pabradės sen., Pavoverės k., Gaspariškių g. 8, rekonstravimo ir džiovyklos įrenginių statybos projektas

  Statinių statybvietės adresas ir žemės sklypo kadastrinis numeris:
  Švenčionių r. sav., Pabradės sen., Pavoverės k., Gaspariškių g. 8 (Skl. kad. Nr. 8650/0001:187)

  Statinių esama ir numatoma pagrindinė naudojimo paskirtis, statinių tipai:
  Esama rekonstruojamo statinio pagrindinė naudojimo paskirtis – sandėliavimo;
  Planuojama naujų pastatų pagrindinė naudojimo paskirtis – kiti inžineriniai statiniai;

  Plačiau
  Informacija apie visuomenei svarbaus statinio projektavimą
  2019-07-09

  Projekto pavadinimas:
  Kultūros paskirties pastato griovimo (unik. Nr.4400-1790-8488), bendruomenės namų (kultūros paskirties pastato) Svirkų g. 6, Svirkų k., Svirkų sen., Švenčionių r. sav., naujos statybos projektas
  Statinių statybvietės adresas:
  Svirkų g. 6, Svirkų k., Svirkų sen., Švenčionių r. sav.
  Statinių pagrindinė naudojimo paskirtis:
  Bendruomenės namai (nauja statyba); Pastatas – kultūros namai (griovimas)

  Plačiau
  INFORMACIJA APIE VISUOMENEI SVARBAUS STATINIO PROJEKTAVIMĄ
  2019-06-28
  Projekto pavadinimas: Šventos k. nuotekų valymo įrenginių Dvaro g. 24A, Šventos k., Švenčionių sen., Švenčionių r. sav. statybos projektas
  Statinių statybvietės adresas: Dvaro g. 24A, Šventos k., Švenčionių sen., Švenčionių r. sav.
  Statinių pagrindinė naudojimo paskirtis: nuotekų šalinimo tinklai [9.5.], elektros tinklai [9.6.], kiti inžineriniai tinklai [9.8.], kitos paskirties inžineriniai statiniai [12.] Plačiau
  INFORMACIJA APIE VISUOMENEI SVARBAUS STATINIO PROJEKTAVIMĄ
  2019-06-28
  Projekto pavadinimas: DAUGIABUČIO GYVENAMOJO NAMO VILNIAUS G. 14, ŠVENČIONIŲ M., GYDYMO PATALPŲ NR. 2 PASKIRTIES KEITIMO Į PASLAUGŲ PROJEKTINIAI PASIŪLYMAI
  Statinio statybvietės adresas: Vilniaus g. 14-2, Švenčionių m., Švenčionių r. sav.
  Statinio numatoma pagrindinė naudojimo paskirtis: Paslaugų paskirtis. Plačiau
  INFORMACIJA APIE VISUOMENEI SVARBAUS STATINIO PROJEKTAVIMĄ
  2019-06-28
  Projekto pavadinimas: Vidutinės k. nuotekų valymo įrenginių, Strūnaičio g. 69, Vidutinės k., Strūnaičio sen., Švenčionių r. sav., statybos projektas
  Statinių statybvietės adresas: Strūnaičio g. 69, Vidutinės k., Strūnaičio sen., Švenčionių r. sav.
  Statinių pagrindinė naudojimo paskirtis: nuotekų šalinimo tinklai [9.5.], elektros tinklai [9.6.], kiti inžineriniai tinklai [9.8.], kitos paskirties inžineriniai statiniai [12.] Plačiau

  Naujienų archyvas >

   

  © 1998-2012 Švenčionių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos.