Švenčionių rajono savivaldybė

Vilniaus g. 19
LT-18116 Švenčionys
Tel. (8 387) 66 372
Faks. (8 387) 66 365
Duomenys kaupiami ir
saugomi Juridinių asmenų
registre, kodas 188766722

Pagrindinė svetainė

Prisijungimas
 • Prisijungimas gyventojams
 • Naujienos ir aktualijos
  Aktualūs kontaktai
  2020-04-03

  Plačiau
  Užsienio kariai, kuriems nustatytas koronavirusas, gydomi specialioje stovykloje, Pabradės poligone - tarp jų lietuvių karių nėra
  2020-04-03

  Dar praeitą savaitę žiniasklaidoje buvo pranešta apie užsienio karių, kuriems patvirtintas COVID-19 virusas, perkėlimą iš kareivinių Rukloje į Pabradę. Dalis visuomenės sunerimo, ypatingai pabradiškiai, jog šie kariai, kuriems nustatytas koronavirusas, galbūt gali netrukdomai vaikščioti ar kitaip judėti pačiame mieste, Pabradėje.
  Skubame visus nuraminti, jog visų sergančių užsienio šalių karių gydymas ir karantinas yra vykdomas griežtai specialioje stovykloje, Pabradės generolo Silvestro Žukausko poligone, todėl kontaktų tiek su nuolatinę privalomąją karo tarnybą atliekančiais, tiek su kovinį rengimą poligone vykdančiais kariais, juolab su pačiais gyventojais, jie neturi. Tai patvirtino Lietuvos kariuomenės Gynybos štabo Viešųjų ryšių vyr. karininkas kpt. A. Dilda. Plačiau

  Informacija apie tolimojo reguliaraus susisiekimo autobusais maršrutų reisus
  2020-04-02

  Lietuvos transporto saugos administracija informuoja, kad atsižvelgiant į susiklosčiusią situaciją Lietuvos Respublikoje paskelbus karantiną, iki karantino pabaigos stabdomi:
  UAB „Utenos autobusų parkas“ aptarnaujami tolimojo reguliaraus susisiekimo autobusais maršruto reisai;
  UAB „Svirka“ aptarnaujami tolimojo reguliaraus susisiekimo autobusais maršruto reisai;
  UAB „Seknija“ aptarnaujami tolimojo reguliaraus susisiekimo autobusais maršruto reisai.
  UAB „Meteorit turas“ aptarnaujami tolimojo reguliaraus susisiekimo autobusais maršruto reisai.

  UAB „Transporto centras“ autobusai vietinio (priemiestinio) reguliaraus susisiekimo maršrutais kursuoja kaip nustatyta tvarkaraščiuose „Mokinių atostogų metu“.

  Informacija apie autobusų eismo tvarkaraščius teikiama Švenčionių autobusų stoties tel. 8 631 51333.

  Plačiau
  COVID-19 statistika – oficiali ir realiu laiku
  2020-04-01

  VĮ Registrų centrui parengus realiu laiku atsinaujinantį COVID-19 žemėlapį, Lietuvos statistikos departamentas atnaujino ir papildė COVID-19 pandemijai skirtą interaktyvių žemėlapių rinkinį.

  Plačiau
  Rajono gyventojams užsakytus vaistus į namus pristatys savanoriai
  2020-04-01

  Plačiau
  Nemokama psichologinė pagalba internetu vaikams ir suaugusiems!
  2020-04-01

  Šiuo ypatingu metu išgyvename nežinomybę, išgąstį ir netikrumą. Dalis mūsų patiria sveikatos problemų, arba serga artimieji.
  Kviečiame visus, gyvenančius Visagino r, Šalčininkų r., Švenčionių r., Trakų r., Vilniaus r. ir Klaipėdos r. savivaldybės teritorijoje gyvenančius suaugusius ir vaikus su tėveliais kreiptis VšĮ „Nendrė" nemokamai teikiamos psichologinės internetinės pagalbos. Konsultuojame Jums patogiu formatu - „Zoom" programėlės pagalba arba internetiniais laiškais. Mūsų internetiniame puslapyje www.studijanendre.lt rasite filmuotos medžiagos ir skaitinių apie relaksacijas stresui įveikti, vaikų auklėjimo ir kitais Jums svarbiais klausimais.

  Plačiau
  Gyventojams pradedamos dalinti apsauginės veido kaukės
  2020-04-01

  Gyventojams pradedamos dalinti daugkartinės apsauginės veido kaukės , kurias neatlygintinai pasiuvo Švenčionių rajono siuvimo įmonės UAB „Alviva", UAB „Mantvida" ir gyventojos - savanorės (iš viso paaukota 3190 kaukių). Nuoširdus AČIŪ savanoriams už kaukes, už pasiaukojimą gyventojų sveikatai ir saugumui.
  Savanorių siūtos ir aukotos kaukės bei kitos apsaugos ir dezinfekavimo priemonės jau perduotos policijai, sveikatos priežiūros įstaigoms, Švenčionių rajono socialinių paslaugų centro, Strūnos socialinės globos namų, Adutiškio reabilitacijos ir slaugos centro, Pabradės socialinės globos namų darbuotojams ir gyventojams, Maltiečių Švenčionėlių grupei.

  Plačiau
  Rajono kultūros įstaigos kviečia dalyvauti virtualiose veiklose
  2020-03-30
   Kviečiame dalyvauti KONKURSE „Kaip leidžiate laisvalaikį su vaikais karantino metu namuose?“ ir kelti nuotraukas arba trumpas video medžiagas Facebook paskyroje https://bit.ly/2wFOtQR į komentarus iki balandžio 9 d. Daugiausia surinkę „patiktukų“ gaus kvietimą visai šeimai į animacinį filmą (pasibaigus karantinui). Plačiau
  Dėl savivaldybės administracijos ir seniūnijų darbo organizavimo nuo 2020 m. kovo 16 d.
  2020-03-26

  Plačiau
  Rekomendacijos gyventojams ir atliekų tvarkytojams, kaip tvarkyti atliekas karantino metu
  2020-03-26

  Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija parengė rekomendacijas, kaip tvarkyti atliekas karantino metu
  Gyventojams rekomenduojama servetėles, tualetinį popierių, apsaugines kaukes ir kitas panašaus pobūdžio buitines atliekas mesti atskirai nuo kitų mišrių komunalinių atliekų – į atskirą skysčiams nepralaidų maišą, kurį pripildžius reikėtų įdėti į papildomą maišą ir, sandariai užrišus, išmesti į mišrių komunalinių atliekų konteinerį. Į papildomą maišą reikėtų sudėti ir atskirai rūšiuojamas pakuočių (popieriaus, plastiko, metalo) atliekas, o jas išmesti į pakuočių atliekoms skirtą konteinerį.

  Plačiau
  Karantinas pratęstas iki balandžio 13 d.
  2020-03-26

  Lietuvos Respublikos Vyriausybė, atsižvelgdama į kintančią situaciją ir epidemiologų rekomendacijas, nusprendė pratęsti karantino laikotarpį iki balandžio 13 dienos. Viešose vietose rekomenduojama būti tik su burną ir nosį dengiančiomis apsauginėmis priemonėmis, patikslinta parkų ir atvirų erdvių lankymo bei apsipirkimo prekybos vietose tvarka.
  Gyventojams viešose vietose rekomenduojama būti su apsauginėmis veido kaukėmis, respiratoriais arba kitomis nosį ir burną dengiančiomis apsaugos priemonėmis, išskyrus vairuojant motorines transporto priemones.

  Plačiau
  Nuo 2020 m. kovo 30 d. rajono savivaldybės švietimo įstaigos mokymą vykdys nuotoliniu būdu
  2020-03-26

  Atsižvelgdamos į susidariusią epideminę COVID-19 (koronavirusinės infekcijos) situaciją ir paskelbtą karantiną, rajono savivaldybės švietimo įstaigos nuo 2020 m. kovo 30 d. mokymo procesą vykdys nuotoliniu mokymo proceso organizavimo būdu.

  Informacija apie konkrečios švietimo įstaigos darbo organizavimo tvarką ir vykdomą mokymą nuotoliniu būdu skelbiama mokyklos interneto svetainėje ir / arba elektroniniame dienyne TAMO / Mano dienynas. Mokyklų interneto svetainių adresai:
  Plačiau
  Informacija dėl Jaunimo projektų finansavimo atrankos ir Švenčionių rajono savivaldybės Atvirųjų jaunimo erdvių veiklos programų projektų finansavimo atrankos konkursų
  2020-03-25

  Informuojame, kad keičiasi Jaunimo projektų finansavimo atrankos ir Švenčionių rajono savivaldybės Atvirųjų jaunimo erdvių veiklos programų projektų finansavimo atrankos konkursų paraiškų pateikimo tvarka.
  Paraiškos teikiamos ir priimamos tik el. p. inga.varniene@svencionys.lt arba inga.varn@gmail.com iki 2020 m. kovo 31 d. Paraiškų teikimo klausimais darbo dienomis nuo 14 iki 16 val. konsultuoja Švenčionių rajono savivaldybės administracijos Kultūros, švietimo, jaunimo ir sporto skyriaus vyr. specialistė Inga Varnienė, tel. 8 616 25 841, el. p. inga.varniene@svencionys.lt, inga.varn@gmail.com.

  Plačiau
  Dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) valdymo priemonių prekybos vietoms
  2020-03-24
   1. Visos prekybos vietos įpareigojamos:
  1.1. Riboti pirkėjų srautus, atsižvelgiant į prekybos vietos plotą, siekiant išvengti grūsčių.
  1.2. Prie įėjimo į prekybos vietą paskelbti informaciją, atkreipiančią dėmesį į lankytojų asmens higienos laikymąsi (rankų higiena, kosėjimo, čiaudėjimo etiketas), sudaryti galimybę tinkamai rankų higienai ir (ar) dezinfekcijai.
  1.3. Prekybos vietose užtikrinti apsipirkimui naudojamų vežimėlių ir krepšių valymą ir dezinfekavimą po kiekvieno jų panaudojimo.
  1.4. Užtikrinti, kad lankytojai eilėse prie kasų ar savitarnos kasų laikytųsi saugaus ne mažesnio kaip 1 metro atstumo.
  1.5. Skatinti lankytojus už prekes ir priemones atsiskaityti ne grynaisiais pinigais.
  1.6. Užtikrinti pardavėjų darbą kas antroje kasoje, jei tarp jų neišlaikomas mažiausiai 2 metrų atstumas.
  1.7. Užtikrinti galimybę prekybos vietos darbuotojams reguliariai (ne rečiau kaip kas 2 val.), o esant poreikiui ir dažniau, kruopščiai plauti rankas su šiltu tekančiu vandeniu ir skystu muilu, ar dezinfekuoti jas specialiomis rankų dezinfekcinėmis priemonėmis.
  1.8. Prekybos vietose užtikrinti tinkamą aplinkos valymą ir dezinfekciją remiantis parengtomis rekomendacijomis „Dėl aplinkos valymo ir dezinfekcijos, esant nepalankiai COVID-19 situacijai

  Plačiau
  Griežtinamas gyventojų elgesys karantino metu
  2020-03-24

   Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo A. Verygos sprendimu (https://bit.ly/33G7f6G) gyventojams rekomenduojama:
  - viešose vietose dėvėti medicinines kaukes (nesant galimybės dėvėti medicininę kaukę – medžiaginę kaukę, dengiančią nosį ir burną), išskyrus vairuojant motorines transporto priemones;
  - viešose vietose, kur liečiami daiktai, dėvėti vienkartines pirštines;
  - gyventojai įpareigoti vengti tiesioginio fizinio kontakto, laikytis saugaus atstumo; (ne mažiau kaip 2 metrai ir ne ilgiau kaip 15 min.), griežtai laikytis asmens higienos reikalavimų (rankų higiena, kosėjimo, čiaudėjimo etiketas).
  Plačiau

  Karantino metu – supaprastintas receptinių vaistų pardavimas
  2020-03-24

  Šalyje paskelbus karantiną, sveikatos apsaugos ministro, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo Aurelijaus Verygos sprendimu, receptinius vaistus ir kompensuojamąsias medicinos pagalbos priemones, skirtus kitam pacientui, vaistinės privalės išduoti (parduoti) gyventojams, nereikalaujant pateikti jokių dokumentų. Vaistus, skirtus kitam pacientui pagal elektroninius receptus, galima bus įsigyti žodžiu pateikiant paciento asmens kodą, vardą ir pavardę.

  Plačiau
  Atnaujintas nemokamo maitinimo teikimas mokiniams
  2020-03-24
  Kaip jau informavome, Švenčionių rajono ekstremalių situacijų operacijų vadovo sprendimu atnaujintas nemokamo maitinimo teikimas mokiniams.
  Mokyklos maisto davinius teiks nustatytose vietose ir nustatytu laiku:
  Adutiškio pagrindinė mokykla – kovo 25 d. (jei negavote informacijos dėl atsiėmimo vietos ir laiko, teiraukitės telefonu 8 611 38 674);
  Pabradės „Ryto“ gimnazija – kovo 24 d. (jei negavote informacijos dėl atsiėmimo vietos ir laiko, teiraukitės telefonu 8 610 49 277);
  Pabradės „Žeimenos gimnazija“ – kovo 26 d. (jei negavote informacijos dėl atsiėmimo vietos ir laiko, teiraukitės telefonu 8 610 61 761);
  Švenčionėlių Mindaugo gimnazija – kovo 25 d. (jei negavote informacijos dėl atsiėmimo vietos ir laiko, teiraukitės telefonu 8 676 32 504);
  Švenčionėlių progimnazija – kovo 25 ir 26 d. (jei negavote informacijos dėl atsiėmimo vietos ir laiko, teiraukitės telefonu 8 673 83 101);
  Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazija – kovo 25 ir 26 d. (jei negavote informacijos dėl atsiėmimo vietos ir laiko, teiraukitės telefonu 8 612 15 622);
  Švenčionių progimnazija – kovo 24–26 d. (jei negavote informacijos dėl atsiėmimo vietos ir laiko, teiraukitės telefonu 8 686 22 129);
  Švenčionių pradinė mokykla – kovo 25 ir 26 d. (jei negavote informacijos dėl atsiėmimo vietos ir laiko, teiraukitės telefonu 8 682 33 047).

  Kontaktinis asmuo – Kęstutis Kapačinskas, Švenčionių rajono savivaldybės administracijos Kultūros, švietimo, jaunimo ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotojas (tel. 8 686 32 749, el. p. kestutis.kapacinskas@gmail.com).


  Švenčionių rajono
  ekstremalių situacijų operacijų vadovas                                            Rimantas Klipčius

  Plačiau
  Nuotoliniu būdu skelbiamas mokinių poezijos konkursas ,,100 eilėraščių pasieniui“
  2020-03-24
  Minint Lietuvos pasienio šimtmečio jubiliejų, Vilniaus pasienio rinktinė organizuoja naują projektą gimnazistams literatams. Lietuvoje dirbant ir mokantis nuotoliniu būdu, šių metų balandžio 1-ąją startuoja jaunųjų kūrėjų poezijos kūrimo konkursas „100 eilėraščių pasieniui“.
  Plačiau
  Laisva prieiga prie „Vyturio“ skaitmeninių knygų bibliotekos
  2020-03-23

  Pandemijos metu visoms Lietuvos mokykloms visas „Vyturio“ lobynas atveriamas nemokamai.

  Skaitmeninės knygos čia:
  https://vyturys.lt/kodas/corona
  Garso knygos čia:
  http://bit.ly/vyturioknygos Plačiau

  Jei nori tapti savanoriu
  2020-03-20

  Švenčionių rajono savivaldybei reikalinga savanorių pagalba dėl koronaviruso grėsmės paskelbto karantino metu.
  Kviečiami registruotis visi, galintys padėti senoliams ir saviizoliuotiems gyventojams apsipirkti, išvedžioti šunį ar suteikti kitą reikalingą pagalbą. Taip pat kviečiami registruotis tie, kurie turi automobilius ir gali būti kurjeriais ar prisidėti kitais būdais.

  Plačiau
  Esant padidintai rizikai užsikrėsti Covid-19, rekomenduojama rūpestingai valyti namus
  2020-03-20
  Švenčionių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras primena, kad šiuo laikotarpiu, esant padidintai rizikai užsikrėsti Covid-19, rekomenduojama rūpestingai valyti namus.
  Gyvenamojo būsto nuolatinio valymo tikslas yra sumažinti mikroorganizmų skaičių gyvenamojoje aplinkoje. Pasak ULAC dezinfektologo Jono Antanavičiaus, aplinkai valyti ar dezinfekuoti drėgnu būdu naudojamas šiltas vanduo ir kitos įprastinės dezinfekuojančios valymo priemonės. Pats papraščiausias būdas namų sąlygomis yra pasigaminti tirpalą: 1 litrui šilto muiluoto vandens reikia geriamosios arba kalcinuotos sodos (20 gramų). Buitiniai plovikliai su dezinfekuojančiais priedais taip pat gali būti naudojami gyvenamojo būsto dezinfekavimui. Atkreiptinas dėmesys, kad naudojant dezinfekcinius tirpalus, būtina perskaityti ant jų pakuotės esančias instrukcijas ir jomis vadovautis.
  Plačiau
  Nemokamos individualios psichologo konsultacijos vykdant projektą Nr. 08.4.2-ESFA-R-630-01-0005 „Sveikos gyvensenos skatinimas Švenčionių rajone“
  2020-03-20
  Plačiau
  AB Lietuvos paštas ir toliau teiks visas būtinąsias paslaugas
  2020-03-20
  Karantino laikotarpiu AB Lietuvos paštas ir toliau teiks visas būtinąsias paslaugas, įskaitant pensijų ir kitų socialinių išmokų pristatymo gyventojams į jų gyvenamąsias paslaugas.
  Siekiant apsaugoti bendrovės ir darbuotojų bei klientų sveikatą gyventojai nebus aptarnaujami savo namų viduje. Išmokos bus išmokamos prie gavėjo buto durų laiptinėje arba prie namo durų lauke.
  Visa informacija apie Lietuvos pašto darbą karantino metu rasite čia:
  https://post.lt/lt/apie-mus/naujienos/svarbi-informacija-karantino-metu Plačiau
  Svarbi informacija dėl saviizoliacijos
  2020-03-20
  Švenčionių rajono savivaldybė, siekdama suvaldyti koronaviruso plitimą, pasirūpinti savo ir savo artimųjų bei aplinkinių sveikata, prašo, jeigu žinote, pranešti apie asmenis, kurie privalo izoliuotis, bet nesilaiko nustatytų saviizoliacijos sąlygų Švenčionių rajone.

  Apie asmenis, nesilaikančius saviizoliacijos, prašome skambinti 112.


  Plačiau
  Gyventojų, kurių vaikams skirtas nemokamas maitinimas mokyklose, dėmesiui
  2020-03-20
  Švenčionių rajono ekstremalių situacijų operacijų vadovo sprendimu atnaujinamas nemokamo maitinimo teikimas mokiniams. Atsižvelgiant į karantino režimo sąlygas ir siekiant išvengti epidemijos plitimo 2020 m. kovo 24-26 d. mokiniams ar jų tėvams bus išduodami maisto daviniai savaitei pagal mokyklų nustatytą grafiką ir išdavimo vietą bei būdą. Mokyklų darbuotojai iki antradienio susisieks su Jumis ir suderins davinių atsiėmimo procedūras.

  Prašytume kantrybės ir supratimo – tokiu būdu nemokamą maitinimą įstaigos teiks pirmą kartą.

  Švenčionių rajono
  ekstremalių situacijų operacijų vadovas                                                Rimantas Klipčius
  Plačiau

  Naujienų archyvas >

   

  Rengiami projektai
  Papildoma informacija apie Pabradės miesto teritorijos bendrojo plano tikslus ir uždavinius
  2020-03-30

  Švenčionių rajono savivaldybė informuoja, kad planuojama rengti Pabradės miesto teritorijos bendrojo plano, patvirtinto Švenčionių rajono savivaldybės tarybos 2012 m. gruodžio 20 d. sprendimu Nr.T-193, koregavimą.

  Teritorijų planavimo dokumento rūšis - kompleksinis teritorijų planavimo dokumentas.

  Planuojama teritorija: šiaurės - vakarų Pabradės miesto teritorijos dalys, apie 15,00 ha.(keisti)

  Planavimo organizatorius: Švenčionių rajono savivaldybės administracija, Vilniaus g. 19, LT-18116 Švenčionys, tel. (8 387) 66 372, faks. (8 387) 66 365, el. paštas: savivaldybe@svencionys.lt Plačiau
  INFORMACIJA APIE PARENGTĄ SPRENDIMO PROJEKTĄ
  2020-03-10
  Informacija apie Pabradės miesto teritorijos bendrojo plano tikslus ir uždavinius
  2019-11-08

  Švenčionių rajono savivaldybė informuoja, kad planuojama rengti Pabradės miesto teritorijos bendrojo plano, patvirtinto Švenčionių rajono savivaldybės tarybos 2012 m. gruodžio 20 d. sprendimu Nr.T-193, koregavimą.

  Teritorijų planavimo dokumento rūšis - kompleksinis teritorijų planavimo dokumentas.

  Planuojama teritorija: šiaurės - vakarų Pabradės miesto teritorijos dalys, apie 15,00 ha.(keisti)

  Planavimo organizatorius: Švenčionių rajono savivaldybės administracija, Vilniaus g. 19, LT-18116 Švenčionys, tel. (8 387) 66 372, faks. (8 387) 66 365, el. paštas: savivaldybe@svencionys.lt Plačiau

  Naujienų archyvas >

   

  © 1998-2012 Švenčionių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos.