Lietuviškai English Polish
Versija neįgaliesiems
Į pradžiąSvetainės žemelapisEl.paštas
Į pradžią
Švenčionių rajono savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 19
LT-18116 Švenčionys
Tel. (8 387) 66 372
Faks. (8 387) 66 365
El. paštas savivaldybe@svencionys.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188766722
Naujienos Apie savivaldybę Gyventojams Investuotojams Turizmas Renginiai Korupcijos prevencija
2018 m. spalio 20 d.

KITA INFORMACIJA
- Pagrindinis puslapis
- Atliekų tvarkymas
- Civilinė sauga
- Mobilizacija
- Nuotraukų galerija
- Želdiniai
- Klausimai atsakymai
- Gyventojų skelbimai
- Laisvos darbo vietos
- Svetainės struktūra
- Pastebėjus klaidą

Prisijungimas gyventojams

Lankytojų statistika
Skaičiuojama nuo: 2006-05-02
Iš viso apsilankė: 7113670
Šiandien apsilankė: 204
Dabar naršo: 11


Naujienos ir aktualijos
Dėl neeksploatuojamų transporto priemonių laikymo bendrojo naudojimo vietose

Švenčionių rajono savivaldybė sulaukia nemažai gyventojų skundų, kad dėl neeksploatuojamų transporto priemonių tampa sunkiau praeinami, pravažiuojami daugiabučių kiemai, žiemą tai apsunkina ir sniego valymą. Pašalinus neeksploatuojamas transporto priemones, atsirastų daugiau vietų naudojamiems automobiliams statyti.


Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 414 straipsnyje nustatyta, kad neeksploatuojamos, paliktos be priežiūros transporto priemonės laikymas bendrojo naudojimo vietose ir po savivaldybės, policijos ar kitos suinteresuotos institucijos pareigūno rašytinio perspėjimo nesiėmimas priemonių ja pasirūpinti užtraukia baudą transporto priemonių savininkams nuo septyniasdešimt iki vieno šimto keturiasdešimt eurų. Toks pat pažeidimas, padarytas pakartotinai, užtraukia baudą nuo vieno šimto keturiasdešimt iki trijų šimtų eurų, taip pat gali būti skiriamas transporto priemonės konfiskavimas.

Susidarius tokiai situacijai, jei bendro naudojimo vietoje stovi nenaudojama transporto priemonė, o šiuo atveju daugiabučio kiemas būtent tokia vieta ir yra, gyventojas gali kreiptis į savivaldybę arba policiją.

Nors formaliai viskas atrodo nesudėtinga, tačiau ne viskas ir ne visada yra taip paprasta. Jeigu savininkas nevažiuoja automobiliu, tačiau laiko jį tvarkingą, su atlikta technine apžiūra ir privalomuoju civilinės atsakomybės draudimu – traukti asmens administracinėn atsakomybėn nėra pagrindo. Neeksploatuojama, palikta be priežiūros transporto priemonė – tai  transporto priemonė su akivaizdžiais požymiais, kad ji nevažiuoja. Pavyzdžiui, išleistos padangos, ratlankiai apaugę žolėmis, išdaužyti stiklai ir pan. Tokią transporto priemonę jos savininkas privalo pašalinti iš bendrojo naudojimo vietos.

„Prieš traukdami asmenį administracinėn atsakomybėn, stengiamės įsigilinti į visas aplinkybes, nes situacijų būna visokių“, – pabrėžia Švenčionių rajono savivaldybės administracijos Bendrojo skyriaus vedėjo pavaduotoja Ana Zingerienė.

Švenčionių rajono gyventojai apie viešose vietose paliktas neeksploatuojamas transporto priemones kviečiami pranešti tel. (8 387) 66 375 arba el. paštu viesojitvarka@svencionys.lt.

Švenčionių rajono savivaldybės administracijos Bendrojo skyriaus informacija

  2017-12-05
Atgal Spausdinimo versija
SAVIVALDYBĖS MERAS

Mero darbotvarkė

Naujienų prenumerata
POSĖDŽIŲ TRANSLIACIJA
Video archyvas
 
Vardadieniai { visi }
Šiandien:
Gedas
Geimina
Adelina
Adelė
Rytoj:
Raitvilas
Gilanda
Hiliaras
Uršulė

 
© Švenčionių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas