Lietuviškai English Polish
Versija neįgaliesiems
Į pradžiąSvetainės žemelapisEl.paštas
Į pradžią
Švenčionių rajono savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 19
LT-18116 Švenčionys
Tel. (8 387) 66 372
Faks. (8 387) 66 365
El. paštas savivaldybe@svencionys.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188766722
Naujienos Apie savivaldybę Gyventojams koronavirusas Investuotojams Verslininkams Turizmas
2020 m. gegužės 26 d.

KITA INFORMACIJA
- Pagrindinis puslapis
- Atliekų tvarkymas
- Viešoji tvarka
- Civilinė sauga
- Mobilizacija
- Nuotraukų galerija
- Želdiniai
- Klausimai atsakymai
- Gyventojų skelbimai
- Laisvos darbo vietos
- Svetainės struktūra
- Pastebėjus klaidą

Prisijungimas gyventojams

Lankytojų statistika
Skaičiuojama nuo: 2006-05-02
Iš viso apsilankė: 9011642
Šiandien apsilankė: 2953
Dabar naršo: 18


Naujienos ir aktualijos
Atvėsus orams didėja rizika užsikrėsti virusinėmis žarnyno infekcijomis

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos (toliau – NVSC) Vilniaus departamento Švenčionių skyrius primena, kad atvėsus orams susidaro puikios sąlygos plisti ne tik peršalimo ligoms, bet ir virusinėms žarnyno infekcijoms. Dažniausiai yra sergama Roto, Noro, Adeno virusų sukeltomis žarnyno infekcijomis.

Kas būdinga virusinėms žarnyno infekcijoms?
Šių susirgimų infekcijos šaltinis – žmogus. Žarnyno virusai plinta fekaliniu – oraliniu būdu. Dažniausiai užsikrečiama esant tiesioginiam kontaktui su sergančiuoju arba žmogaus fekalijomis užterštu maistu bei geriamuoju vandeniu, per užterštas rankas, aplinkos daiktus. Esant 4 –20° C temperatūrai šie virusai ant įvairių daiktų, aplinkos paviršių gali išlikti gyvybingi net kelis mėnesius, tačiau greitai žūsta veikiami chloro turinčiomis dezinfekuojančiomis priemonėmis ar virinant.
Pirmieji rotavirusų sukeltos infekcijos simptomai po užsikrėtimo atsiranda po 24–72 val., o noravirusų – po 12-48 val. (vidutiniškai po 33 val.). Pagrindiniai virusinių žarnyno infekcijų simptomai yra vėmimas, viduriavimas, skausmai pilvo srityje, bendras silpnumas, 90 proc. atvejų – karščiavimas. Vaikams gali pasireikšti ir lengvų viršutinių kvėpavimo takų uždegimo požymių. Atkreipiame dėmesį, kad atsiradus minėtiems simptomams, siekiant išvengti šių ligų sukeliamų komplikacijų, dėl gydymo siūlome nedelsiant kreiptis į šeimos gydytoją.
Kadangi virusinėms žarnyno infekcijoms labai imlūs vaikai, ypatingai ikimokyklinio amžiaus, o virusai atsparūs aplinkoje ir jiems būdingos nedidelės užkrečiamosios dozės, virusinės žarnyno infekcijos ypač greitai plinta vaikų ugdymo įstaigose, kur yra glaudus buitinis sąlytis ir nepakankama rankų higiena.

Viena efektyviausių profilaktikos priemonių – rankų higiena
Skiepai yra efektyviausia rotovirusnės infekcijos profilaktikos priemonė. Nuo 2018 m. rugsėjo 1 d. skiepai nuo rotavirusinės infekcijos įtraukti į Nacionalinį vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorių ir visi 2 mėn. amžiaus sulaukę kūdikiai šia vakcina skiepijami nemokamai.
Virusinių žarnyno infekcijų riziką galima sumažinti kruopščiai plaunant rankas. Rankas plauti būtina ne tik pasinaudojus tualetu, bet ir grįžus iš parduotuvės, sodo, daržo, pasinaudojus visuomeniniu transportu, kiekvieną kartą prieš valgį ir maisto gaminimą. Siekiant išvengti virusinių žarnyno infekcijų, taip pat svarbu:
•nuolat valyti ir vėdinti patalpas bei tokius dažnai liečiamus paviršius kaip durų rankenos, vandens čiaupai, vandens nuleidimo rankenėlės, paviršius valyti naudojant buitines dezinfekuojančias priemones;
•prieš vartojimą kruopščiai nuplauti daržoves, vaisius, uogas, taip pat tinkamai valyti maisto paruošimui naudojamą inventorių bei gaminimo vietos paviršius;
•neleisti vaiko į kolektyvą, ne tik esant klinikiniams ligos simptomams (vėmimui, viduriavimui), bet ir kelias dienas po simptomų išnykimo.

NVSC Vilniaus departamento Švenčionių skyriaus
visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė
Ingrida Kazakevičienė
Tel. (8 387) 51 568
El. p.
ingrida.kazakeviciene@nvsc.lt

  2019-09-30
Atgal Spausdinimo versija
SAVIVALDYBĖS MERAS

Mero darbotvarkė

Naujienų prenumerata
POSĖDŽIŲ TRANSLIACIJA
 Video archyvas 
 
Vardadieniai { visi }
Šiandien:
Algimantas
Milvydė
Eduardas
Vilhelmas
Rytoj:
Virgaudas
Žymantė
Brunonas
Leonora


 
© Švenčionių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas