Lietuviškai English Polish
Versija neįgaliesiems
Į pradžiąSvetainės žemelapisEl.paštas
Spausdinti
Į pradžią
Švenčionių rajono savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 19
LT-18116 Švenčionys
Tel. (8 387) 66 372
Faks. (8 387) 66 365
El. paštas savivaldybe@svencionys.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188766722
Naujienos Apie savivaldybę Gyventojams Verslininkams Turizmas Tarptautinis bendradarbiavimas Nuotraukų galerija
2016 m. birželio 30 d.

KITA INFORMACIJA
- Pagrindinis puslapis
- Korupcijos prevencija
- Atliekų tvarkymas
- Civilinė sauga
- Mobilizacija
- Nuotraukų galerija
- Klausimai atsakymai
- Gyventojų skelbimai
- Svetainės struktūra
- Pastebėjus klaidą
- Želdiniai

Prisijungimas gyventojams

Lankytojų statistika
Skaičiuojama nuo: 2006-05-02
Iš viso apsilankė: 4338686
Šiandien apsilankė: 1496
Dabar naršo: 33


Atliekų tvarkymas

Už atliekų tvarkymą Švenčionių rajono savivaldybėje mokėsime kitaip

Nuo 2014 metų balandžio 1 dienos Švenčionių rajono savivaldybėje keičiasi mokėjimo tvarka už atliekų tvarkymą – vietoj atsiskaitymo su vežėjais pagal sutartis, įvedama vietinė rinkliava. Tai  fiksuotas metų ketvirčio mokestis už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą Švenčionių rajono savivaldybės teritorijoje. Vietinė rinkliava gyventojams ir įmonėms bus skaičiuojama pagal turimo nekilnojamojo turto objekto bendrą plotą ir naudojimo paskirtį. Vietinės rinkliavos nuostatai ir dydžiai buvo patvirtinti  Švenčionių rajono savivaldybės tarybos 2013 metų gruodžio 19 d. sprendimu Nr. T-221 „DĖL ŠVENČIONIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS VIETINĖS RINKLIAVOS UŽ KOMUNALINIŲ ATLIEKŲ SURINKIMĄ IŠ ATLIEKŲ TURĖTOJŲ IR ATLIEKŲ TVARKYMĄ NUOSTATŲ PATVIRTINIMO“, (atliekų tvarkymą nuostatai), (nuostatų pakeitimai 2014 m. balandžio 10 d.), (priedas:ŠVENČIONIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS VIETINĖS RINKLIAVOS UŽ KOMUNALINIŲ ATLIEKŲ SURINKIMĄ IŠ ATLIEKŲ TURĖTOJŲ IR ATLIEKŲ TVARKYMĄ DYDŽIAI). Vietinės rinkliavos administravimo aprašas patvirtintas Švenčionių rajono savivaldybės tarybos 2014 m. vasario 27 d. sprendimu Nr. T-35 „DĖL ŠVENČIONIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS VIETINĖS RINKLIAVOS UŽ KOMUNALINIŲ ATLIEKŲ SURINKIMĄ IŠ ATLIEKŲ TURĖTOJŲ IR ATLIEKŲ TVARKYMĄ ADMINISTRAVIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO“.
Švenčionių rajono savivaldybės tarybos 2014 metų gegužės 29 d. priimtas sprendimas T-101
„DĖL ŠVENČIONIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS VIETINĖS RINKLIAVOS UŽ KOMUNALINIŲ ATLIEKŲ SURINKIMĄ IŠ ATLIEKŲ TURĖTOJŲ IR ATLIEKŲ TVARKYMĄ ADMINISTRAVIMO TVARKOS APRAŠO, PATVIRTINTO ŠVENČIONIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBOS 2014 M. VASARIO 27 D. SPRENDIMU NR. T-35, PAKEITIMO“.

Vietinės rinkliavos lengvatos nustatytos Švenčionių rajono savivaldybės tarybos 2014 m. vasario 27 d. sprendimu Nr. T-36 „ŠVENČIONIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS VIETINĖS RINKLIAVOS UŽ KOMUNALINIŲ ATLIEKŲ SURINKIMĄ IŠ ATLIEKŲ TURĖTOJŲ IR ATLIEKŲ TVARKYMĄ LENGVATŲ TAIKYMO TVARKOS APRAŠAS“.
Švenčionių rajono savivaldybės tarybos 2014 metų gegužės 29 d. priimtas sprendimas T-102 „
DĖL ŠVENČIONIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS VIETINĖS RINKLIAVOS UŽ KOMUNALINIŲ ATLIEKŲ SURINKIMĄ IŠ ATLIEKŲ TURĖTOJŲ IR ATLIEKŲ TVARKYMĄ LENGVATŲ TAIKYMO TVARKOS APRAŠO, PATVIRTINTO ŠVENČIONIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBOS 2014 M. VASRIO 27 D. SPRENDIMU NR. T-36, PAKEITIMO“.

Vietinę rinkliavą rinks ir administruos Švenčionių rajono savivaldybės administracija. Švenčionių rajono savivaldybės administracijos įsakymas 2014 m. kovo 14 d.
Nr. A-182 „Dėl komunalinių atliekų deklaravimo tvarkos aprašo patvirtinimo“. (72 KB)

ŠVENČIONIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS ATLIEKŲ TVARKYMO 2014-2020 M. PLANAS  (810 KB) 

Švenčionių rajono savivaldybės tarybos 2014 m. gruodžio 30 d. sprendimu Nr. T-225 „Dėl Švenčionių rajono savivaldybės tarybos 2005 m. sausio 20 d. sprendimo Nr. T-3 „Dėl atliekų tvarkymo Švenčionių rajono savivaldybėje“ pakeitimo“ patvirtintos atliekų tvarkymo taisyklės.

Kodėl įvedama vietinė rinkliava už komunalinių atliekų surinkimą ir sutvarkymą?

Atsižvelgta į tai, kad tik apie 65 procentai Švenčionių rajono savivaldybės gyventojų savo atliekas tvarko sąžiningai ir teisingai moka už atliekų sutvarkymą (yra sudarę sutartis su atliekų vežėjais ir moka nustatytą mokestį). Kita dalis gyventojų komunalines atliekas meta į bendro naudojimo konteinerius ir už atliekų tvarkymą nieko nemoka, dar kiti atliekas verčia kur pakliuvo, užkasa arba degina. Matome užšiukšlintas autobusų sustojimo aikšteles, pamiškes ir paežeres.

Kaip mokėti vietinę rinkliavą?

Kiekvienas nekilnojamojo turto objekto, esančio Švenčionių rajono teritorijoje, savininkas ar teisėtas naudotojas, gaus Mokėjimo pranešimą paštu. Mokėjimo pranešime bus nurodyta mokėtina vietinės rinkliavos įmoka ir Švenčionių rajono savivaldybės administracijos surenkamoji sąskaita, į kurią turės būti sumokama vietinė rinkliava. Sumokėti vietinę rinkliavą bus galima MAXIMA parduotuvių terminaluose, Lietuvos centrinėje kredito unijoje, Lietuvos pašto skyriuose, internetu. Mokėti vietinę rinkliavą reikės už kiekvieną metų ketvirtį arba iš karto už visus metus. Vietinių rinkliavų nesumokėjusiems atliekų turėtojams, Švenčionių rajono savivaldybės administracija pakartotinai išsiųs raginimus. Nesumokėta vietinė rinkliava bus išreikalaujama įstatymų numatyta tvarka.

Kur kreiptis dėl vietinės rinkliavos tikslinimo ar konteinerių?

Vietinės rinkliavos administravimo tikslais Švenčionių rajono savivaldybės administracija naudojasi VĮ "Registrų centro" duomenų bazėmis. Jose registruojami visi nekilnojamojo turto savininkai ar naudotojai, jų valdomas nekilnojamas turtas, turto objekto bendras plotas, naudojimo paskirtis. Pasikeitus aplinkybėms dėl turimo nekilnojamojo turto (nekilnojamas turtas parduotas, pirktas, paveldėtas, išvykstama gyventi kitur ar panašiai) ir pateikus prašymą, vietinės rinkliavos mokėtojo duomenis bus galima patikslinti. Mokėjimo pranešimai bus siunčiami nekilnojamojo turto savininkui. Jeigu turtas valdomas bendros nuosavybės teise kelių savininkų, mokėjimo pranešimas bus atspausdintas tik vieno iš savininkų vardu. Norint pakeisti nekilnojamojo turto vietinės rinkliavos mokėtojo duomenis (vardą, pavardę, adresą), reikės kreiptis į seniūniją, kurioje yra nekilnojamas turto objektas. Į klausimus dėl vietinės rinkliavos sąskaitų ir mokėjimų bus atsakoma paskambinus tel. (8 387) 66 384 darbo valandomis arba nuvykus į seniūniją, kurioje yra nekilnojamojo turto objektas.
Dėl konteinerių pastatymo ar jų ištuštinimo grafiko kreiptis į UAB „Švenčionių švara“, tel. (8 387) 51 531 (Švenčionių, Švenčionėlių, Adutiškio, Cirkliškio, Kaltanėnų, Labanoro, Sarių, Strūnaičio, Svirkų sen. gyventojams) arba į UAB „Pabradės komunalinis ūkis“, tel. (8 387) 53 483  (Pabradės, Magūnų sen. gyventojams).

Komunalinių atliekų išvežimo grafikas:
UAB „ŠVENČIONIŲ ŠVARA“ (82 KB);
UAB „PABRADĖS KOMUNALINIS ŪKIS" (57 KB).

Didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelės:


1. Maleikėnų k., Švenčionių raj.

Adresas: Maleikėnų k., Pabradės sen., Švenčionių raj.

Šalinamų atliekų sąrašas
Telefonas informacijai: (8 686) 30028

Darbo laikas:
II-V 10-19 val., pertrauka 14:30-15:00,
VI 10-16:30 val., pertrauka 13:00-13:30

Žiūrėti žemėlapyje: maps.ltmaps.google.com


2. Pliauškių I k., Švenčionių raj.

Adresas: Pliauškių I k., Švenčionių raj.

Šalinamų atliekų sąrašas
Telefonas informacijai: (8 686) 44345

Darbo laikas:
II-V nuo 10 iki 19 val. pertrauka 14:30-15:00 val.
VI nuo 10 iki 16:30 val. pertrauka 13:00-13:30 val.


Žiūrėti žemėlapyje: maps.lt, maps.google.com

 

Paskutinis atnaujinimas: 2016-04-25 15:13:01
SAVIVALDYBĖS MERAS

Mero darbotvarkė

Naujienų prenumerata
POSĖDŽIŲ TRANSLIACIJA
Video archyvas
 
Vardadieniai { visi }
Šiandien:
Tautginas
Emilija
Liucina
Adelė
Rytoj:
Tautrimas
Liepa
Julius
 
© Švenčionių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas