Lietuviškai English Polish
Versija neįgaliesiems
Į pradžiąSvetainės žemelapisEl.paštas
Į pradžią
Švenčionių rajono savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 19
LT-18116 Švenčionys
Tel. (8 387) 66 372
Faks. (8 387) 66 365
El. paštas savivaldybe@svencionys.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188766722
Naujienos Apie savivaldybę Gyventojams VAKCINACIJA NUO COVID-19 Verslininkams Turizmas Projektai
2021 m. gruodžio 1 d.

KITA INFORMACIJA
- Pagrindinis puslapis
- Atliekų tvarkymas
- Viešoji tvarka
- Civilinė sauga
- Mobilizacija
- Nuotraukų galerija
- Želdiniai
- Aplinkos monitoringas
- Klausimai atsakymai
- Gyventojų skelbimai
- Laisvos darbo vietos
- Svetainės struktūra
- Pastebėjus klaidą

Prisijungimas gyventojams

Lankytojų statistika
Skaičiuojama nuo: 2006-05-02
Iš viso apsilankė: 11892063
Šiandien apsilankė: 4807
Dabar naršo: 41


Švenčionių kultūros centras

Švenčionių miesto kultūros centro direktorius
Aurimas Baliukonis
Tel./faks.(8~387) 66 00 5
Mob.tel. (8~687) 7 38 73
El.p.
svencionyskc@svencionys.lt

 

Darbo laikas:
Administracija:
pirmadieniais - penktadieniais  07.45  - 16.45 val.
Pietų pertrauka  12.00 - 12.45 val.

Kūrybiniai darbuotojai:
pirmadieniais - penktadieniais 9.00-18.00 val.
Pietų pertrauka 13.00-13.45 val.

Poilsio dienos - šeštadienis, sekmadienis.

Švenčionių miesto kultūros centras:

1967 m. Švenčionių mieste buvo įkurti Kultūros namai, vėliau pavadinti Rajoniniais kultūros namais. Nuo 1990 m. ši įstaiga - Švenčionių miesto kultūros centras. Kultūros centras yra Švenčionių rajono savivaldybės biudžetinė įstaiga. Kultūros centro steigėjas - Švenčionių rajono savivaldyvės taryba.  

Direktorius Aurimas Baliukonis, turintis aukštąjį, kultūros profilio-renginių režisieriaus- išsilavinimą.
Darbo stažas 20 m.

 

Kultūros centro tikslas - tenkinti vietos bendruomenės visų amžiaus grupių kultūros poreikius, išlaikyti ir tęsti krašto tradicijas, puosekėti regiono etnokultūrą, organizuoti mėgėjiškoir profesionalaus meno renginius bei teikti kitas kultūros paslaugas.

 PAGRINDINĖS VEIKLOS KRYPTYS

  • Mėgėjų menas. Rajono mėgėjų meninės veiklos kolektyvų kuravimas, jų koncertinės veiklos organizavimas
  • Profesionalusis menbas. Profesionalių kolektyvų koncertinės veiklos rajone
  • Laisvalaikio kultūra. Pramoginių renginių, festivalių, parodų organizavimas.
  • Liaudies kūryba. Etninės kultūros tęstinumo, vietos tradicijų išsaugojimo užtikrinimas.

Kultūros centro vizija - laisvalaikio, pramogų, liaudies meno , vietos tradicijų ir papročių skleidimo kultūros centras, moderniose, pritaikytose kultūriniams poreikiams patalpose, vykdantis veiklą profesionalaus ir mėgėjų meno veikloje. Plečiantis aptarnaujamos teritorijos ribas, užmezgantis abipusius kultūrinio bendradarbiavimo ryšius su kitomis šalimis.

Kultūros centro misija -  teikti kokybiškas ir įvairias kultūrines paslaugas patrauklioje ir techniškai modernioje aplinkoje ugdant ir lavinant įvairaus amžiaus ir poreikių vartotoją. Organizuoti kultūrinius renginius, atspindinčius pagrindines etikos vertybes. Sudaryti sąlygas rajono kultūros tęstinumui, plėtrai ir sklaidai, laisvai visuomenės kultūros raiškai ir dalyvavimui kultūrinėje veikloje, formuoti ir padėti atskleisti visuomenės dvasines ir medžiagines vertybes, padėti plėtoti ir ugdyti kūrybiškumą, demokratinę, laisvą ir atvirą visuomenę. Projektų pagalba išnaudoti respublikos ir ES fondų teikiamą finansinę paramą, ir taip plėsti savo teikiamų paslaugų spektrą.

Kultūros centro tikslas – tenkinti vietos bendruomenės visų amžiaus grupių kultūros poreikius, išlaikyti ir tęsti krašto kultūrines radicijas, puoselėti regiono etnokultūrą, organizuoti mėgėjiško ir profesionalaus meno renginius bei teikti kitas kultūros paslaugas.

 

TEIKIAMOS MOKAMOS PASLAUGOS:

• Patalpų nuoma;
• Garso aparatūros nuoma;
• Muzikinių instrumentų nuoma;
• Koncertinės programos organizavimas;
• Bilietų platinimo paslauga;
• Kino filmų demonstravimas;

 

 KULTŪROS CENTRO MENO KOLEKTYVAI:

DAINŲ IR ŠOKIŲ ANSAMBLIS „AUKŠTAITIJA"


Dainų ir šokių ansamblis "Aukštaitija" susikūrė 1978m. Kolektyvą sudaro choras, choreografinė grupė, liaudies muzikos instrumentų orkestras. Repertuare vyrauja profesionali lietuvių kompozitorių kūryba ir harmonizuotos lietuvių liaudies dainos, kiti instrumentiniai kūriniai. Ansamblis dažnai koncertuoja ne tik didesniuose miesto ir rajono renginiuose, bet ir daugelyje respublikinių ir tarptautinių renginių. Jis su koncertinėmis  programomis pabuvojo Vokietijoje, Ukrainoje, Bulgarijoje, Lenkijoje, Baltarusijoje, Čekijoje, Slovakijoje, Vengrijoje ir Italijoje, Portugalijoje, Ispanijoje, Kroatijoje.
Kolektyvo vadovai: choro - Virginija Indriūnienė, orkestro - Virginija Beržinskienė, choreografė - Jolanta Razmienė.

 

PAGYVENUSIŲ ŽMONIŲ ŠOKIŲ KOLEKTYVAS „TREPSIS"


Pagyvenusių žmonių šokių kolektyvas „Trepsis"
susikūrė  1984 m. Nuo 1985 m. jis  dalyvavo  visose respublikinėse šventėse, šoko tarptautiniame liaudiškos muzikos ir šokių festivalyje „Ežerų sietuva" ir tarptautiniame folkloro festivalyje „Baltica". Kolektyvo repertuare vyrauja lietuvių liaudies šokiai bei žaidimai. Buvo išvykę į koncertines keliones Ukrainoje, Baltarusijoje, Latvijoje, Čekijoje, Lenkijoje.
Kolektyvo vadovė Jolanta Razmienė.

 

VOKALINIS ANSAMBLIS „BOČIAI"


2002 m. kultūros centre susibūrė pagyvenusių žmonių vokalinė grupė „Bočiai". Tai pensinio amžiaus žmonės. Jie noriai ir aktyviai dalyvauja kultūros centro meno mėgėjų veikloje.Kolektyvas koncertuoja ne tik šalies miesteliuose (Kupiškyje, Biržuose, Kaune, Ignalinoje), bet ir palaiko glaudžiuskūrybinius ryšius su Latvijos Respublikos kolektyvais.
Kolektyvo vadovas Rimantas Ankėnas.

 

LIAUDIŠKOS MUZIKOS KAPELA „KAIMYNAI"

Kapela susikūrė 1995 metais. Jos sudėtyje smuikininkas, cimbolistas, du armonikieriai. Kapelai 2014 m. suteikta II kategorija. Vadovas – Rimantas Ankėnas. Kapelos repertuarą sudaro tradiciniai Švenčionių krašto instrumentiniai kūriniai. Nemažai kapelos kūrinių įrašyta 2010 m. Lietuvos liaudies kultūros centro etnoinstrumentologinės ekspedicijos metu. Kapela koncertavo ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje: Švedijoje, Lenkijoje. Lietuvoje ne kartą smagiai grota Ukmergės, Molėtų, Zarasų, Širvintų rajonuose, Visagine ir kitur. Muzikantai tris kartus pasirodė TV laidoje „Duokim garo!”. Bėga laikas, keičiasi kapelos sudėtis. Tačiau išlieka entuziazmas ir meilė savojo krašto tradicinei liaudies muzikai.
Kolektyvo vadovas Rimantas Ankėnas.

VOKALINIS ANSAMBLIS „UPELĖ"


Kolektyvo dalyviai yra Neįgaliųjų draugijos nariai. Ansamblis gyvuoja ketvirtus metus. Kolektyvas yra dažnas svečias savo rajono renginiuose, dalyvauja Respublikiniuose draugijų konkursuose tap pat koncertuoja ir kituose šalies miestuose.
Kolektyvo vadovas Rimantas Ankėnas.

 

VAIKŲ IR JAUNIMO DAINOS STUDIJA

 

Vaikų ir Jaunimo dainos studija subūrė kūrybingus vaikus ir jaunuolius. Dainos studijos veikla tapo populiari ir pritraukianti miesto vaikus ir jaunimą kūrybinei veiklai. Čia jie save išreiškia lavindami savo meninius gebėjimus. Jaunimas ir vaikai savo linksmais kūrybiniais projektais puikiai papildo įvairius Kultūros centro ir rajono renginius.  Kultūros centre veikia Vaikų ir jaunimo dainos studija, vaikų pop grupė „Mažyliai“ ir Vaikų folkloro ansamblis „Saulalė“.


JAUNIMO KLUBAI

Vaikų ir Jaunimo klubai susibūrė kūrybingus jaunuolius. Klubų veikla tapo populiari ir pritraukianti miesto jaunimą kūrybinei veiklai. Čia jie save išreiškia lavindami savo meninius gebėjimus. Jaunimas savo linksmais kūrybiniais projektais puikiai papildo įvairius Kultūros centro ir rajono renginius.

 

HUMORO GRUPĖ „ŠMIRGELIS"


Grupė susikūrė 1992 m. Tai rajone populiari ir mylima, daugelio švenčių ir linksmintoja. Humoro grupė ne kartą buvo pakviesta dalyvauti humoro šventėse kituose šalies miestuose, taip pat dalyvavo Lietuvos televizijos laidoje „Humoro vakarienė"

ORGANIZACINĖ VEIKLA

Kultūros centro darbuotojai organizuoja valstybinių švenčių minėjimus, pramoginius renginius, tarptautinį liaudiškos muzikos ir šokių festivalį  „Ežerų sietuva",  įvairius konkursus vaikams ir jaunimui, tradicines rajono šventes: „Rudens kermošius", Jumoro šventė, liaudiškų kapelų šventė „Juozapinės", tradicines kalendorines šventes (Užgavėnes, Sekmines, Velykas, Jonines), diskotekas moksleiviams, jaunimui.

Kultūros centras tenkina miesto visuomenės visapusiškus kultūros poreikius, dalyvauja bendrose miesto, rajono, apskrities kultūros programose. Ugdo gyventojų domėjimąsi įvairių žanrų menu.


Į pradžią   Atgal

 

Paskutinis atnaujinimas: 2015-10-22 09:52:36
SAVIVALDYBĖS MERAS

Mero darbotvarkė

Naujienų prenumerata
POSĖDŽIŲ TRANSLIACIJA
 Video archyvas 
 
Vardadieniai { visi }
Šiandien:
Butigeidas
Algmina
Eligijus
Natalija
Rytoj:
Svirgailas
Milmantė
Aurelija
Paulina 
© Švenčionių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas